Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełączniki SP/DP/ST/DT - jaki dobrać jak przycisk startowy do suszarki 4kW ?

broncobilly 09 Sty 2012 20:22 1249 4
  • Poziom 9  
    Przełączniki SP/DP/ST/DT - jaki dobrać jak przycisk startowy do suszarki 4kW ? może ktoś mi podpowie jaki podebrać zamiennik do przycisku startującego suszarkę ? Naciśnięcie go powoduje uruchomienie suszarki - później już nie działa (tzn powtórne naciśnięcie nie wyłącza sprzętu - i tak ma być) Moc grzałek w suszarce to ok 4 kW na stronie www.TME.pl jest ich multum - nie wiem jaki mam wybrać mono czy bistabilny ? jakie powinien mieć parametry do urządzenia typu suszarka do ubrań ? potrzebuje przycisk do otworu montażowego 22 mm

czy coś takiego http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaett...a-01-ml-Drucktaster_R13_527_schwarz_de_en.pdf by się nadawało ?

a może ktoś podpowie jakiś sklep w Warszawie ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Nic tu nie podałeś. Moc grzałek sugeruje załączanie stycznikiem i zasilanie napięciem 400V lub trójfazowe.

Jedynie można przypuszczać, że przyciskiem załączasz stycznik, a timer (jeśli jest) powoduje wyłączenie. W takim razie wystarczy zwierny, ale napięcie znamionowe należy dobrać do cewki stycznika.

Pzdr.
  • Poziom 9  
    Stycznika raczej tam nie ma, zasilanie na 220 V . W oryginale włącznik wygląda tak: Wygląd wyłącznika. Mogę ewentualnie zamieścić schemat samego urządzenia (suszarki).
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    broncobilly napisał:
    mogę ew schemat samego urządzenia (suszarki) zamieścić

To by zapewne wiele wyjaśniło - jeśli nie ma stycznika to wyłącznik o obciążalności styków 6A nie wystarczy, na dotatek zachodzi obawa że ten wyłacznik ma jakąs wbudowaną inteligencję odpowiedzialną za wyłłaczenie suszarki po określonym czasie działania.
  • Poziom 9  
    raczej żadnej "inteligencji" ten przycisk nie ma - on po prostu uruchamia suszarkę - resztę przejmuje później jej programator - to on wyłącza suszarkę po zakończeniu programu (zatrzymuje też ja otwarcie drzwiczek żeby ponownie ruszyły i kontynuowała program należy ponownie na sekundę użyć przycisku "start")

Przełączniki SP/DP/ST/DT - jaki dobrać jak przycisk startowy do suszarki 4kW ?