Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[JAVA]Zapis do pliku Serializacja

bendar 09 Sty 2012 20:28 2306 4
  • #1 09 Sty 2012 20:28
    bendar
    Poziom 10  

Witam
    Mój dr. od laboratorium zadał mi zadanie by napisać program pt. "Bank" program ma symulować operacje na kontach wpłaty wypłaty itp. myślę że to udało mi się zrealizować wiec zabrałem się do implementacji zapisywania do pliku w tym wypadku za pomocą serializacji. Moim skromnym zdaniem :D wszystko robię książkowo. Lecz wynikł problem z którym nie potrafię się sam uporać. Zaimplementowałem zapis wszystko oki lecz przy implementowaniu odczytu wywala mi błąd w 67 linii że powinienem złapać jakiś wyjątek - pokombinowałem trochę niestety bez rezultatu :| .

Kod popełnionego programu :D

Kod: java
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 4
  • #2 09 Sty 2012 21:39
    wiesniak
    Poziom 31  

A ten błąd ma jakąś nazwę?
    Tak patrząc na sam kod: przy zapisie do pliku zapisujesz "Konto " + nr_konta, a później obiekt bank, czyli zapisujesz dwa obiekty - string i tablicę obiektów Konto. Przy odczycie natomiast pierwsze co czytasz, próbujesz rzutować na tablicę obiektów klasy Konto, czyli najwyraźniej próbujesz rzutować string.

0
  • #3 10 Sty 2012 16:57
    bendar
    Poziom 10  

Tak komunikat błędu jest następujący

Code:
    unreported exception java.lang.ClassNotFoundException; must be caught or declared to be thrown

W linii której wspomniałem.
    Zapis też jest bo w folderze w którym uruchamiam program został stworzony plik "plik.bin" prześledziłem jego zawartość lecz nie wiem czy jest poprawna gdyż jest to zapis binarny... no ale jakiś zapis jest. Muszę chyba napisać do programu "TRUDNE SPRAWY" :D

0
  • Pomocny post
    #4 10 Sty 2012 19:04
    tb0171
    Poziom 16  

Po

należy dopisać

0