Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć dźwięk z telewizora LED Sams. do amplitunera DENON

crisdean 09 Sty 2012 21:31 5611 3
  • #1 09 Sty 2012 21:31
    crisdean
    Poziom 12  

Witam

Zakupiłem ostatnio telewizor Samsung UE40D5500 i DVD Sony BDP-S480. Mam amplituner Denon DRA-500AE. Z tego co widzę (o ile się nie mylę) TV ma tylko jedno wyjście audio w postaci optycznej!?! niestety amplituner ma wejścia tylko koaksialne. Jak narazie tylko DVD podłączyłem pod amplituner, ale zalezy mi na TV. Wie ktoś jak można to zrobić? a czy zasadne jest kupienie takiego konwertera? ..klik

0 3
  • #2 09 Sty 2012 22:06
    stuart18
    Poziom 11  

A wyjście Audio (AUDIO OUT) Posiadam w TV? Jeżeli tak to łączymy dwa czincze od TV AUDIO OUT do jakiegoś wejścia w amplitunerze. Jeżeli natomiast nie posiadamy AUDIO OUT w tv to możemy podłączyć to w sposób następujący kabelkiem jack na dwa czincz i jacka do tv w wyjście słuchawkowe a czincz do amplitunera w jakieś wejście... Temat już był poruszany :D w tym wypadku myślę że lepiej by było połączenie tego tym konwerterem aczkolwiek sam nie używałem czegoś takiego więc nie mogę się wypowiedzieć

0
  • #3 09 Sty 2012 23:12
    crisdean
    Poziom 12  

Jest wyjście optyczne i jedno wyjście słuchawkowe. Ale właśnie nie brałem tego wyjścia pod uwagę bo to "słuchawkowe" Jakość na tym nie ucierpi gdy podłącze z tego gniazda dźwięk?

0
  • #4 10 Sty 2012 18:28
    stuart18
    Poziom 11  

Najlepiej podłączyć i samemu się przekonać :) Kup kabel jack na 2 czincz dobre jakości i myślę że powinno dać rade. Przy takim rozwiązaniu będziesz mógł sterować głosem zarówno z tv jak i ze wzmacniacza. Ustaw sobie w TV tak do 1/3 maksymalnej głośności. Później steruj sobie amplitunerem. Zobaczysz czy Ci będzie odpowiadało a z czasem możesz spróbować kupić ten konwerter

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo