Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

laptop do szkoły jaki kupić

terminator988 09 Jan 2012 23:00 2405 17
    terminator988
    Level 20  
    Witam
    poszukuje laptopa do szkoły/domu
    -bardziej nowoczesny wygląd
    -powinny chodzić gry ( Resident evil 3i4 , GTA SA, Need For Speed Most Wandet)
    -długo działająca bateria (nawet podczas gier) tak z 8 godzin podczas grania (gdyż będę grał na przerwach)
    obsługa kierownicy i pada
    (najlepiej z lpt i com)
    ja kilka już przejrzałem ale wygląd to naprawdę porażka max cena 700zł
    User removed account
    User removed account  
    terminator988
    Level 20  
    co aż tak wysokie wymagania mam
    hacker17
    Level 17  
    Wymagania masz duże z tego co piszesz żeby grać przez 8 godzin na baterii to bateria musiała by być tak dużo jak twój laptop , co do portów LPT,itd.. to do laptopa będziesz musiał dokupić sobie stacje dokującą do niego ale nie każdy laptop posiada jakie akcesoria z tego co wiem to DELL-e posiadają nie wiem czy uda Ci się to wszystko zrealizować tego w takiej cenie jak prześledzisz rynek to może dojdziesz do jakichś kompromisów w tych wymaganiach .
    terminator988
    Level 20  
    te 8godzin nie musi byc na jednej bateri moga być 2 lub więcej
    w szkole będe grał na przerwach lub wolnych lekcjach
    i doszło jeszcze jedno możliwość podłączenia mikrofonu i słuchawek (teraz raczej każdy laptop ma wyjscia i wejścia dzwięku
    termit202
    Level 22  
    Kolego :D
    Nówka bateria około 100zł razy 2 = 200zł
    Laptopa za 500zł chcesz? proszę bardzo, jednordzeniowiec z 512kb cache...
    Za tą cenę nie pograsz sobie w żadną z tych gier,a o wyglądzie zapomnij.
    Po drugie, do szkoły raczej Ci się przyda mały netbook a nie lapek do grania i szpanu :>

Tak wogóe ,to laptop nie jest do grania,a na pewno nie w takie gry :D

Gta 4 > minimalnie 3 rdzeniowy procek do płynnej gry, a gdzie za taką cenę taki znajdziesz?...> ops ,przepraszam, to gta SA ,myślałem że 4 :D maj mistejk :d
    Dobra nie ważne,i tak Resident Evil 4 nie pójdzie :D
    Nie oczekuj od nas zbyt wiele :>

http://allegro.pl/malutki-hp-nc4400-dual-2x2-0ghz-1g-80gb-wifi-bt-xp-i2021822290.html

intel GMA < zachwalana ...eh 2mb cache...

http://allegro.pl/hp-nc6400-c2d-2x2-16-4mb-4gb-pen-1440x900-xp-gw-i2025888214.html

ale już na tym sobie w gry nie pograsz zbytnio :D

http://allegro.pl/ibm-t43-2-0-2mb-15-2gb-80gb-fv-komplet-prezent-i2027443493.html

nie pograsz, ale w miarę fajny

http://allegro.pl/laptop-hp-dv6000-dv6510ew-120gb-1gb-3-6ghz-i2027570590.html

ja bym tego brał...chociaż to turion...ale może w cos na tej grafice zagrasz...

Do postu niżej: laptop ma być do szkoły,chcesz zaszpanować minimalnymi detalami ?
    ten wyżej lapek ma czytnik linii papilarnych xD...
    terminator988
    Level 20  
    chodzi mi bardziej o laptop gdyż jest coraz więcej lekcji wolnych a poza tym laptop był by używany też w domu więc laptop na baterię dozbierał bym od rodziców:)

Dodano po 2 [minuty]:

Quote:

Gta 4 > minimalnie 3 rdzeniowy procek do płynnej gry, a gdzie za taką cenę taki znajdziesz?...> ops ,przepraszam, to gta SA ,myślałem że 4 :D maj mistejk :d

Nie oczekuj od nas zbyt wiele :>

a gdzie tam pisze gta 4
    tam pisze
    Resident evil 3 i 4 gdzie w 4 grałem na jednordzeniowcu 1.2 256 mb ram i 64 mb grafika
    gta sa tak samo
    need for speed tak samo jak wyżej
    te gry nie mają kolosalnych wybagań
    np
    http://allegro.pl/laptop-asus-x51rl-polecam-serdecznie-i2045127204.html te gry by chodziły na luzie tylko brak com i lpt
    wariato
    Level 43  
    Tylko netbooki osiągają czas pracy na baterii do 8 godzin i to przy niewielkiej pracy - Word, przeglądarka, film. O grach nie ma mowy w laptopie za 800zł. Bateria w zwykłych laptopach trzyma góra 4 godziny po kilku zabiegach i to nic nie robiąc.

Za 800zł to kupisz używanego z Core 2 Duo i jakąś słabą grafiką z zajechaną baterią która wytrzyma 30 minut do godziny bez dużego obciążenia.

Mission Impossilble wg mnie.
    wariato
    Level 43  
    Mój znajomy miał identycznego Paviliona i też mu GPU wysiadło. "Kot w worku" ten laptop bo nie wiadomo za jaki czas znów ten HP trafi do serwisu. Chyba że autor ma nerwy, czas i pieniądze na naprawy.
    termit202
    Level 22  
    W sumie ,ja na niego nie narzekałem,ale skoro tak mówisz =/
    Tamte co podałem coś warte są ?

Za tą cenę to w sumie podawać jak leci, i lotto...każdy w sumie to kicz...
    terminator988
    Level 20  
    termit202 wrote:
    http://allegro.pl/przepiekny-laptop-hp-pavilion-dv6940-twoja-okazja-i2036098202.html

Tego gorąco polecam, sam takiego posiadałem, procesor świetny, 2gb ramu, i znośna grafika...no i mieści się w cenie... minusy? bateria pewnie godzinę trzyma ;D

@Up
    Oj tam oj tam...będzie działał :)

w szumie 1h na kilka przerw wystarczy hehe
    tez go widziałem
    w sumie zejdę trochę z wymogów minimum to 1 godzina na baterji

Dodano po 2 [minuty]:

nerwy nie za bardzo kasa też
    jedzej
    Level 10  
    Za moich czasów na przerwach grywało się na takim sprzęcie :)

Trudno jest kupić sensownego laptopa do współczesnych gier za 2000 zł. Możemy wklejać linki, ale nie oszukujmy się - za 700 zł da się wyrwać jedynie dogorywającego strucla. Co by nie kupił to nie będzie zadowolony. Proponuję albo zwiększyć budżet albo przetrzymać kasę do lata i pojechać na kolonie ;]
    hacker17
    Level 17  
    To były czasy jak się na takim sprzęcie grało ale rzeczywiście nie znajdziesz dobrego sprzętu w tej cenie.
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    700zl... hehe... Laptop o którym piszesz, kosztuje 4000zł, do tego. Trzyma podczas obciążenia na baterii jakieś 30min, (przeciążając ją i drastycznie zmniejszając jej żywotność). Każda nowa, to nie 100zł a 300zł. Jak cię stać, to mierz coś ze zintegrowanym Geforcem 9600GT. Aha, no ale musi mieć LPT...
    hacker17
    Level 17  
    a jak tam kolega zastanowił się nad propozycjami naszymi z forum?? I na co się zdecydował ?? składa kolega dalej pieniądze czy obniżył kolega wymagania do sprzętu :D
    terminator988
    Level 20  
    składam kaske i obniżyłem wymagania