Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa B '93 X12SZ - licznik z obrotomierzem

Jatza 09 Sty 2012 23:49 4196 7
  • #1 09 Sty 2012 23:49
    Jatza
    Poziom 12  

Witam,

Zepsuło mi się liczydło kilometrów w liczniku, więc zakupiłem sobie taki z obrotomierzem, tylko nie wziąłem jednej sprawy pod uwagę. W starym liczniku prędkościomierz jest na środku, a w tym trochę z boku. Czy linka nie będzie za krótka? Czy ktoś z Was już podmieniał taki licznik?

0 7
  • #2 13 Sty 2012 19:22
    Jatza
    Poziom 12  

Witam ponownie,

Już sobie poradziłem, linka nie jest za krótka, pasuje idealnie.

Natomiast po założeniu licznika pojawił się inny mały problem. Okazało się, że kontrolki od aku i hamulca ręcznego świecą razem, a po odpaleniu silnika razem gasną. Sygnały tych kontrolek biegną do złącza przez diodę (foto). Pomierzyłem diodę testerem na zwarcie i w obydwu kierunkach przewodzi. Rozumiem, że dioda uszkodzona? Czy kontrolki będą działać, jak usunę tą diodę, czy trzeba ją wymienić? Po co ona w ogóle tam jest?

0
  • #3 13 Sty 2012 21:01
    ravelation
    Poziom 21  

A taki problem wsadzic diode? Nawet nie musisz pewnie kupowac tylko wyciagniesz "z czegoś"
    ps. ciekaw jestem czy obrotomierz działa?
    Wiem ze np.do astry były różne liczniki i może fałszowac predkosciomierz.

0
  • #4 13 Sty 2012 21:17
    Jatza
    Poziom 12  

Wymienić diodę to żaden problem, tylko nie mam z czego wyjąć i nie wiem, czy może być "jakakolwiek".
    Co do obrotka, kolego gdybym nie miał pewności, czy auto jest "przygotowane" pod taki licznik, to bym go nie zakładał :) Działa wyśmienicie.

Pozdrawiam.

Edit: Nie będzie fałszował, gdyż ma ten sam indeks prędkości , co "zwykły" licznik.

Edit 2: Znalazłem w instrukcji obsługi taki oto zapis (dotyczy kontrolki ukł. hamulcowego):

czyli tak ma być, tzn. mają świecić razem?, bo już sam nie wiem..

0
  • #5 14 Sty 2012 10:07
    ravelation
    Poziom 21  

a jak zaciagniesz reczny to swieci ładowanie też?
    pewnie mierzyłeś diode przy włożonych żarówkach.

0
  • #6 14 Sty 2012 12:29
    Jatza
    Poziom 12  

Jak uruchomię silnik i obydwie zgasną i zaciągnę ręczny, to świeci tylko od ręcznego.

Co do pomiaru diody to kolego miałeś rację, po wyjęciu żarówek miernik wskazuje ~500 ohm w jedną stronę, w drugą stronę nieskończoność, czyli dioda sprawna...

0
  • Pomocny post
    #7 14 Sty 2012 13:30
    ravelation
    Poziom 21  

No to problem rozwiązany. zamykaj.

0
  • #8 14 Sty 2012 13:35
    Jatza
    Poziom 12  

No to zamykam :) Dzięki za pomoc.

0