Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Primera 2.2 dci po wymianie silnika nie odpala

10 Sty 2012 00:10 3056 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich

Mam taki problem moja primerka po dłuższym postoju w trakcie odpalania zrobiła mi niespodzianke mianowicie puścił hydraulik i przeskoczył rozrząd na ssącym, silnik odpalał ale stukał tłok po zaworze po paru odpaleniach przeskoczył znów i poszedł kolejny zawór po tym silnik zaniemówił zablokowało wałek i pościnało zęby na zębatce więc kupiłem drugi słupek (blok+głowica z wałkami bez pompy i wtrysków) przezbroiłem silnik wsadziłem pompe wtryski sprzęgło skrzynie wrzuciłem do samochody podpiołem wszystkie przewody kostki itp i niespodzianka silnik nie chce gadać rozrząd sprawdzony 10 razy pompa podaje paliwo na listwe a silnik zero reakcji próbowałem na Plaka i zagadał ale bez niego koniec. nie ma jeszcze podpiętych wentylatorów i alternatora ale wątpie że to może być zależne
    prosze o pomoc bo już brak mi sił do tego "sprzętu" :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    nie sprawdzałem ciśnienia ale stary silnik palił na tej pompie a poza tym niezbyt mam jak sprawdzić
  • Poziom 43  
    Wszystko wskazuje że brak paliwa, albo wtryski się nie otwierają. Kontrolka błedu się nie pali? Czujnik na wale ok? Jego odległość dobrze ustawiona? Diagnostyka by się zdała.
  • Poziom 9  
    więc tak dzisiaj troche pogrzebałem i prawdopodobnie jest źle ustawione koło dwumasowe są na nim ząbki i prawdopodobnie czujnik głupieje i wtryski dają nie w tym momęcie co trzeba. oczywiście japończyki musieli zrobić wszytko na opak i są 3 możliwości ustawienia koła. aha podczas palenia mruga check engine, zaraz będe ściągał skrzynie i przekładał to koło w inny punkt
  • Poziom 9  
    Przyczyna znaleziona. Koło dwumasowe było źle ustawione przezco wtryski dostawa ły błędny sygnał i podawały paliwo nie w tym momęcie co trzeba. Dzięki wszystkim temat można zakończyć
  • Poziom 35  
    Tam jest czujnik wałków, i paliwo wogóle nie było podawane.