Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat toledo 1999, nawiew oraz alarm

Tadek1992 10 Jan 2012 00:11 2135 5
 • #1
  Tadek1992
  Level 2  
  Witam mam pytanie co do seata 1999rok.
  - Nawiew działa całkowicie na odwrót.. gdy włączam na szyby zaczyna wiać w nogi a gdy na nogi to szyby.. Jakieś rady od czego zacząć?

  - Alarm.. Więc potrzebowałbym wskazówki gdyż rozłączyłem komputerek znajdujący się niedaleko skrzynki bezpiecznikowej, pod kierownicą. Są tam 2 kostki i wiem że jest on odpowiedzialny od tego.. Teraz mi się zresetował gdy podłączyłem ponownie no i klient nie uprzedził że od jakiegoś czasu nie działa próbując otwierać przez kluczyk. Tzn alarm. Gdy próbuję otwierać pozostałe drzwi zaczyna wyć czyli się uzbroił. Zauważyłem na środku deski rozdzielczej dokładnie tam gdzie działa nawiew szyb ten czujnik który łapie sygnał z pilotu. Wyciągam ten czujniczek okazuje się że miał wtyczkę "zaślepkę" przewody nie dochodzą.. Bez schematów ciężko wogóle próbować jakiego koloru powinny być te przewody. Jakiś pomysł co tu zaradzić? Ciężko będzie mi zdać auto skoro będzie wyć przy wsiadaniu heh..
  Z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  Albus
  Level 21  
  Jeśli jest tam klimatronic odczytać błędy vagiem, zresetować klimatronic , dać nastawy podstawowe , i zobaczyć czy działa poprawnie.
  Odnośnie tego co dalej napisałeś to ten czujnik na środku deski to absolutnie co innego to jest czujnik nasłonecznienia i jest on elementem klimatronika o który zapytałem.
  Jeśli jest alarm i pilot do niego to po odłączeniu i ponownym podłączeniu uzbroił się alarm, musisz go rozbroić pilotem klikając prawdopodobnie 2 razy . A jak nie pomoże to podaj więcej szczegółów, jaki to alarm, model, nazwa.Powodzenia
 • #3
  Tadek1992
  Level 2  
  Więc z Klimatronikiem poczekam do jutra bo jeszcze nie odzyskałem VAG. Ale spróbuję.

  Co do alarmu too podłączałem to wszystko, próbowałem zrobić z tym zaprogramowaniem ale nic. Tak się zastanawiam czy to może być wina zamka od strony kierowcy? Bo chodzi o to że otwierając samym kluczykiem central zamek da się tylko od bagażnika. Od Drzwi kierowcy próbowałem to nie otwierają się pozostałe tylko te kierowcy właśnie. Strasznie mnie to zastanawia... Zamek może być rozwalony? Ale przecież otwierając od bagażnika otwierają się wszystkie pozostałe drzwi ... a idę do kierowcy próbuję i tylko te idzie otworzyć a reszta nic.

  Dodano po 5 [minuty]:

  Aaaa dane alarmu, mam to "pudło" przed sobą. Jedyne co moge podać to te wszystkie dane jakie tu występują.
  1JO 959 799 AH
  ZM-max 5DK 007 954-51 I53299
  Niemiecki standardowo nic więcej na tym nie pisze..

  Mogę podać ilość pinów jedynie jeszcze
  pierwsza kostka 15pinów
  druga kostka 23 piny
 • #4
  milejow
  Level 43  
  To auto klienta? Współczuję- jemu i Tobie, może lepiej brać się za coś, o czym się ma pojęcie???
 • #5
  Albus
  Level 21  
  Zamki padają często a konkretniej microswitche w nich zamontowane , jest ich tam kilka. Całkowicie normalne zjawisko że jak uszkodzony zamek to da się otworzyć wszystko z zamka klapy. a nawet szyby zjadą w dół jak w zamku klapy przytrzymasz klucz w kierunku otwarcia a zamkną się gdy w drugą stronę przytrzymasz klucz.
 • #6
  Tadek1992
  Level 2  
  No to akurat rozumiem, tylko chodziło mi czy przyczyną, że pilot w kluczyku nie reaguje na otwieranie i zamykanie przez alarm, to może być przyczyną ten zamek właśnie?