Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan primera p12 2.2Di 2002r gasnie na wolnych obrotach

10 Sty 2012 08:55 4493 2
  • Poziom 2  
    Witam,mam mały problem z silnikiem. Sprawa jest następująca. Kiedy ide rano odpalic samochód,przejade może 400m silnik od razu mi gasnie. Odpale go i moge dalej jechac i wszystko chodzi normalnie. Czasami miałem przypadki ze na wolnych obrotach jak go odpaliłem obroty zaczynają szalec i gasnie.Pomyslałem ze przepływomierz jest uszkodzony, odłączyłem go odpalam samochód i dalej mi gasnie.
    Długie trasy mogę pokonac spokojnie, wszystko działa prawidłowo.
    Dodam ze filtry zostały wymienione i również olej w silniku. Miałem kilka przypadków ze samochód gasną aż trzy razy z rzędu, za czwartym razem odpaliłem go i wszystko chodziło prawidłowo na ciepłym i zimnym silniku.
    Czy są jakies czujniki które powodują że na wolnych obrotach mi gasnie.Czasami jak go odpalę obroty skaczą i za kilka sekund gasnie.Odpale go spowrotem i chodzi idealnie, nawet jak jest odłączony przepływomierz
  • Poziom 42  
    Nic nie odpinaj w silniku, potem to tylko myli prawidłową diagnozę i zapłacisz więcej, bo i tak skończy się na tym że oddasz auto do dobrego mechanika...
  • Poziom 31  
    Czujników, których wadliwe działanie może prowadzić do zatrzymania pracy silnika jest kilka. Odpinanie ich nie pomoże w diagnozie. Najczęstrze problemy w tym silniku to czujnik położenia wału i elektro zawory w pompie CR. Te trzy elementy można sprawdzić oscyloskopem.