Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan primera p12 2.2Di 2002r gasnie na wolnych obrotach

dandii 10 Jan 2012 08:55 4943 2
Tespol
 • #1
  dandii
  Level 2  
  Witam,mam mały problem z silnikiem. Sprawa jest następująca. Kiedy ide rano odpalic samochód,przejade może 400m silnik od razu mi gasnie. Odpale go i moge dalej jechac i wszystko chodzi normalnie. Czasami miałem przypadki ze na wolnych obrotach jak go odpaliłem obroty zaczynają szalec i gasnie.Pomyslałem ze przepływomierz jest uszkodzony, odłączyłem go odpalam samochód i dalej mi gasnie.
  Długie trasy mogę pokonac spokojnie, wszystko działa prawidłowo.
  Dodam ze filtry zostały wymienione i również olej w silniku. Miałem kilka przypadków ze samochód gasną aż trzy razy z rzędu, za czwartym razem odpaliłem go i wszystko chodziło prawidłowo na ciepłym i zimnym silniku.
  Czy są jakies czujniki które powodują że na wolnych obrotach mi gasnie.Czasami jak go odpalę obroty skaczą i za kilka sekund gasnie.Odpale go spowrotem i chodzi idealnie, nawet jak jest odłączony przepływomierz
 • Tespol
 • #2
  autoas
  Level 42  
  Nic nie odpinaj w silniku, potem to tylko myli prawidłową diagnozę i zapłacisz więcej, bo i tak skończy się na tym że oddasz auto do dobrego mechanika...
 • #3
  brandy-p
  Level 31  
  Czujników, których wadliwe działanie może prowadzić do zatrzymania pracy silnika jest kilka. Odpinanie ich nie pomoże w diagnozie. Najczęstrze problemy w tym silniku to czujnik położenia wału i elektro zawory w pompie CR. Te trzy elementy można sprawdzić oscyloskopem.