Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Które kolumny wybrać do pokoju 20m2?

agnesj17 10 Jan 2012 14:31 3108 21
    agnesj17
    Level 9  
    Witam
    Które kolumny będą najlepsze pod Yamahe RX-V396RDS
    Pokój 20mkw
    1Link
    2Link
    3Link
    4Link
    5Link
    6Link
    Pozdrawiam
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Z w/w najlepsze to Mildtony, ale napisz jeszcze jakiej muzyki słuchasz.
    vanissh
    Level 22  
    Chciałbym zauważyć, że w aukcji z Mildtonami na zdjęciu są dwie różne kolumny, jedne regenerowane na zamiennikach.

Jeśli masz wzmacniacz od 4Ω i nieduży pokój to pomyślałbym też o Arcusach.
    LysyOsw
    Level 26  
    vanissh wrote:
    Chciałbym zauważyć, że w aukcji z Mildtonami na zdjęciu są dwie różne kolumny, jedne regenerowane na zamiennikach.

Jeśli masz wzmacniacz od 4Ω i nieduży pokój to pomyślałbym też o Arcusach.

Sprzedawca zarzeka się, że sa oryginalne.
    Dlaczego mówisz, ze jest inaczej. Ja nie zauważyłem żeby kolumny się rózniły od siebie, chyba ze juz ta godzina i nie kontaktuje :)
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    No faktycznie, 2 zdjęcia i 2 różne kolumny :)
    @agnesj17 zapytaj sprzedawcy które zdjęcia dotyczą oferowanych kolumn.
    vanissh
    Level 22  
    W aukcji są dwa zdjęcia. Na pierwszym jest jedna kolumna, i ona jest regenerowana na innych zawieszeniach (czarne kopułki). Te na drugim zdjęciu, gdzie są dwie (srebrne kop.), wyglądają na oryginały. W sumie są zdjęcia trzech kolumn, o to mi chodziło.

Tak czy inaczej napisz coś o pomieszczeniu, wzmacniaczu i potrzebach.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Pierwsza kolumna zregenerowana prawidłowo to jednak nie dam sobie ręki uciąć czy to oryginalna membrana.
    vanissh
    Level 22  
    Nie ma (albo nie widzę) tego charakterystycznego dla Tonsila przetłoczenia/bruzdy.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Jest jest, w innym wypadku widziałbyś spory kawałek zawieszenia naklejonego na membrane.
    vanissh
    Level 22  
    Uzytkowinik19 wrote:
    Jest jest, w innym wypadku widziałbyś spory kawałek zawieszenia naklejonego na membrane.

Pewnie tak, mam awarię grafiki i nie wyświetla mi w natywnej rozdzielczości i formacie monitora :-)
    agnesj17
    Level 9  
    Z tego co się dowiedziałem sprzedający dał zdjęcie poglądowe jakieś z google a stan faktycnzy jest niby lepszy niż na tych zdjęciach, dzisiaj dostanę oryginalne zdjęcia i będzie wiadomo chociaż myślę o tych Arcusach tylko z lektury niby były regenerowane ale nie znam się na tym.
    vanissh
    Level 22  
    A gdzie tam masz cokolwiek napisane o regeneracji Arcusów?
    Twój amplituner ma selektor impedancji z tego co widzę, więc zaryzykowałbym stwierdzenie, że Arcusy mogą by lepszym wyborem: 80 / 110 Watt, 4 Ohm, 32-25.000 Hz, przetworniki Seas (ale i tak już poszły).
    benek161
    Level 21  
    Te głośniki w Arcusach były regenerowane. Jeśli nie jest napisane to nie znaczy że tak nie było...
    Quote:
    Twój amplituner ma selektor impedancji

Jaki selektor impedancji?!? Co najwyżej może być coś na zasadzie obniżenia napiecia (inne wyjścia trafa) na stopień końcowy ale wątpię czy w tej klasy sprzęcie jest coś takiego
    vanissh
    Level 22  
    benek161 wrote:
    Te głośniki w Arcusach były regenerowane. Jeśli nie jest napisane to nie znaczy że tak nie było...
    Quote:
    Twój amplituner ma selektor impedancji

Jaki selektor impedancji?!? Co najwyżej może być coś na zasadzie obniżenia napiecia (inne wyjścia trafa) na stopień końcowy ale wątpię czy w tej klasy sprzęcie jest coś takiego

ostatnia strona:
    http://www2.yamaha.co.jp/manual/pdf/av/english/re/RX-V396RDS.pdf
    albo:
    http://img.2dehands.be/f/normal/105074567_5-yamaha-rx-v396-rds-dolby-surround-receiver.jpg
    benek161
    Level 21  
    W tej instrukcji nie ma schematu więc można się domyślać tylko że pewnie ten przełącznik obniża napięcie. Swoją drogą fajna sprawa :D
    vanissh
    Level 22  
    W każdym bądź razie zwie się Impedance selector.
    agnesj17
    Level 9  
    Kupiłem Arcusy za 230 z wysyłką w razie czego dużej wtopy nie będzie a korzyść duża. Dzięki za opinie.
    Pozdrawiam
    vanissh
    Level 22  
    Napisz jak grają, gdy dotrą i czy jesteś zadowolony. W sumie też nad nimi myślałem, ale potrzebuję coś trochę mniejszego. Jak ci się sprawdzą to mam jeszce na oku TM 35 dla siebie.
    vanissh
    Level 22  
    benek161 wrote:
    Quote:
    W sumie też nad nimi myślałem, ale potrzebuję coś trochę mniejszego.

http://allegro.pl/arcus-as-3-hi-end-i2051996669.html to jest fajne

Dzięki za info, nie widziałem tej aukcji, ale obawiam się, że szukam czegoś tańszego. Raczej nie pójdą za 250 zł :-( W sumie mają służyć do słuchania radia przez żonę z vintage-owym amplitunerem w biurze.
    benek161
    Level 21  
    Quote:
    W sumie mają służyć do słuchania radia przez żonę z vintage-owym amplitunerem w biurze.

Eee, to rzeczywiście nie opłaca się :D

Tak do wszystkich: gdyby ktoś potrzebował kolumn tak do 400-500zł to bez wątpienia jest to jedna z najlepszych propozycji
    blejd
    Level 10  
    Odświeżę troszkę temat. Do 5.1 do tego amplitunerka tak do 500zł jakie można kupić głośniki i subwoofer? Pokój 35m^2, lubię posłuchać od czasu do czasu dobrego mocnego rocka, metalu.