Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przegranie filmu z dekodera UPC mediabox na dysk nagrywarki analogowej

flamm1 10 Sty 2012 15:25 12546 3
  • #1 10 Sty 2012 15:25
    flamm1
    Poziom 6  

Mam materiał ( filmy ) nagrane na twardy dysk dekodera UPC mediabox.
    Chciałbym " przerzucić " ten materiał na twardy dysk nagrywarki analogowej LG.
    Jeżeli to jest możliwe ,to w jakich połączeniach?
    Nagrywarka LG ma gniazdo opisane " dekoder ".Czy do tego gniazda mam doprowadzić sygnał z dekodera UPC mediabox ?
    Bardzo proszę o pomoc !

0 3
  • #3 28 Sty 2012 02:42
    andre49
    Poziom 11  

Obraz i głos z dekodera UPC Mediabox CISCO - wychodzi kablem HDMI lub z gniazda SCART, albo tak, albo tak. Te dwa wyjścia nie dzialaja równolegle, tylko zamiennie. Wyjście HDMI jest nadrzędne, tzn. aby dostać sygnał na wyjściu SCART z tego dekodera, trzeba odłączyć odbiornik (telewizor) od kabla HDMI podłączonego do dekodera, lub sam kabel HDMI odłączyć od dekodera. Można do tego celu użyć złączki HDMI gniazdo-gniazdo i ręcznie rozłączać połączenie HDMI z dekodera do telewizora. Można też użyć ręcznego (najtaniej) przełącznika HDMI A-B, np. marki VIVANCO, za ok. 50 zł + wysyłka, dostępnego aktualnie w sprzedaży Internetowej. Przełączając wyjście kablem HDMI z dekodera, z pozycji A- na puste wyjście-w poz. B, w tym przełączniku, dokonamy przerwania połączenia HDMI (z dekodera do TV), a tym samym uaktywni się wyjście SCART (EURO) z dekodera. Dopiero teraz podłączona nagrywarka DVD, poprzez wejście Euro, z wyjścia EURO z dekodera, pobierze, mizernej jakości, obraz i dźwięk z dekodera - do nagrania w nagrywarce DVD. Podejrzewam, że jakość wyjściowego obrazu i głosu z gniazda SCART Dekodera Mediabox CISCO UPC - jest celowo, sprzętowo zaniżana, jakimś tłumieniem sygnału, rozmyciem ostrości obrazu, aby zniechęcić klientów UPC, do kopiowania programów na żywo i nagrań z dysku dekodera UPC, na nagrywarki DVD i magnetowidy, które w tym formacie i tak są już w słabszej jakości, niż oryginalny obraz cyfrowy, SD i HD - emitowany z dekodera UPC. Dodatkowo programy i filmy z tego Dekodera CISCO, pobierane w opcji "Na żądanie", zarówno płatne jak i gratisowe, są zabezpieczone (chyba kodowaniem Nagravision) przed nagraniem na zewnętrzne nagrywarki DVD i magnetowidy, z wyjścia SCART (i zapewne też po HDMI, bo i na ten sygnał już są nagrywarki zewnętrzne, dostępne w Internecie po ok. 750-800 zł). Także sam dekoder CISCO ma wyłączona programowo opcję zapisu na dysk dekodera programów w opcji "Na żądanie".

0
  • #4 29 Sty 2012 19:01
    flamm1
    Poziom 6  

Właśnie w tej chwili przegrywam materiał zgromadzony na dysku dekodera upc mediabox na dysk nagrywarki analogowej LG487H.Nagrywam poprzez złącze scart.
    Jakośc obrazu i dzwięku jest nadspodziewanie dobra.Dziękuje wszystkim ,którzy odpowiedzieli na moje pytanie.Mój problem uważam za rozwiązany !Koniec.

1