Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie produkowane są poszczególne marki lodówek?

NlZKl 10 Sty 2012 15:32 15882 3
  • #1 10 Sty 2012 15:32
    NlZKl
    Poziom 9  

Witam.
    Przymierzamy się w najbliższej rodzinie do zakupu paru lodówek. Chcemy wspierać w pierwszej kolejności polską produkcję (pod warunkiem dobrej jakości), a jeśli nie polską, to przynajmniej europejską - żadnej chińszczyzny nie chcemy.
    Czy ktoś zorientowany może podać, gdzie obecnie produkowane są następujące marki lodówek:
    Siemens,
    Liebherr,
    Bosch,
    Samsung,
    Electrolux,
    LG
    MPM
    Gorenje
    Tylko prosiłbym o wypowiedź osoby, które mają pewne informacje, a nie ogólniki typu "Bosch jest niemiecki" bo np. już chyba wszystkie wkrętarki, wiertarki i dalmierze Boscha robione są w Chinach. Podobnie "polski" odkurzacz Zelmer to bardzo często produkcja chińska (ponoć wszystkie z literką Z w symbolu modelu).

I już bardziej konkretnie, poproszę o poradę, jaką najlepszą jakościowo (bezawaryjną) polską lub europejską lodówkę wybrać, aby spełniała poniższe kryteria:
    a) szerokość 45 do 56 cm
    b) wysokość 155 do 175 cm
    d) kolor metaliczny (szary, grafit, tytan itp.)
    c) No Frost lub jakieś bezobsługowe rozmrażanie
    d) zamrażarka raczej na dole,
    e) cena do 2000 zł.

Z góry dziękuję :)

3 3
  • #2 10 Sty 2012 16:36
    xury
    Poziom 38  

Bosch w Turcji.
    Prawdopodobnie Siemens także, bo jest taki model Boscha, który ja mam i jest identyczny jak Siemens. Rożni się dosłownie tylko logo na lodówce.

2
  • #3 10 Sty 2012 16:50
    excray
    Poziom 39  

[żart]Same Polskie marki[/żart]
    A tak na poważnie jak chcesz wspierać polską markę to chyba zostało już tylko Zanussi i Amica. Ale obydwie z tych firm albo częściowo sprowadzają z chin, albo w Polsce montują ale z komponentów z dalekiej azji.

2
  • #4 27 Mar 2017 19:09
    Jaroslaw73
    Poziom 2  

Miesiąc temu kupiłem lodówkę Bosch kag90ai20 .Na tabliczce jest Made in Korea, lodówka wygląda bliźniaczo do jednego z modeli Electrolux, ale też modelu Daewoo .Słyszałem że lodówki Side by Side dla Bosch produkuje Daewoo jednak agregat jest firmy LG.

4