Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze, karta DVR, czy rejestrator ?

10 Sty 2012 16:49 2143 9
  • Poziom 2  
    Witam Wasz Szanowni Forumowicze.

Nadmieniam, ze fachowcem w dziedzinie monitoringu nie jestem, zajmuje sie tym z doskoku, zazwyczaj zakladam monitoring u znajomych, badz tez w rodzinie.
    Do tej pory Monitoring jaki zakladalem, bazowal glownie na rejestratorach BCS, paru kamerkach no i oczywiscie monitorach do podlagu.
    Teraz chce zrobic monitoring w nieco wiekszym sklepie i zastasnawiam sie nad zastosowaniem rejestratora, albo karty dvr. Po krotce moze opisze co i jak bedzie wygladalo:

od 16 do 24 kamer (700TVL)
    byc moze dojda do tego 2 lub 3 kamery ip
    moze jakas kamerka obrotowa
    ze 2 lub 3 monitory na sklepie wyswietlajace obraz z kamer (odleglosc od jednostki rejestrujacej 20-40m)
    monitor przy stanowisku rejestrujacym

Do tej pory do polaczenia kamer z rejestratorami uzywalem standardowych kabli koncentrycznych, terez aby nie robic gigantycznej pajeczyny chcialbym wykorzystac kabel UTP. Czy da sie to zrobic, czy wiaze sie to z jakimis stratami sygnalu? Wiem ze sa odpowiednie transformatory sygnalu. Czy te urzadzenia sie sprawdzaja?
    Decydujaca kwestia jaka mnie zastanawia to taka, czy wybrac rejestrator, czy karte dvr.

To czego wymagam od tego urzadzenia to:

mozliwosc podpinania kamer analogowych (oczywista sprawa),
    mozliwosc popiniania kamer ip i rejestracji z nich obrazu,
    mozliwosc podpiecia kilku monitorow podgladowych, rozmieszczonych w roznych miejscach sklepu,
    tego aby rejestrowany sygnal byl w miare jak najlepszej jakosci i plynnosci

Czy macie jakies typy jesli chodzi o urzadzenia rejestrujace.
    Wiem ze rejestratory sa nieco prostsze w obsludze, ale takze drozsze od kart i nie koniecznie maja wieksze mozliwosci.
    Mozecie polecic jakies godne uwagi, kamery, kamery ip i inne niezbedne urzadzenia???

Pozdrawiam.
  • Sklep ECSYSTEM
  • specjalista-kamery przemysłowe
    geovision + stacja komputerowa z 2 kartami graficznymi.

W stacji zainstalujesz 2 karty geovision, np GV-800/16 oraz GV-800/8 - masz juz 24kamery analogowe (max można podpiąć 32 kamery)
    falis napisał:

Potem możesz za darmo dokładać kamery IP megapikselowe np GV-BX110D (najtaniej znalazłem za 1100 brutto tutaj )- do 32kamer, nawet możesz zastępować kamery analogowe... jak będzie potrzeba.

GV-800/16

Cytat:

do wyboru do koloru tego na internecie... poszukaj, każda firma coś ma takiego w swojej ofercie.

Cytat:
    ze 2 lub 3 monitory na sklepie wyswietlajace obraz z kamer (odleglosc od jednostki rejestrujacej 20-40m)

Stacja z geovisionem pozwala na wyświetlanie do 8 niezależnych podglądów w rozdzielczościach full-hd. czy to jedna kamera, czy to podziały czy to sekwencje - nie ma znaczenia. musisz tylko te monitory podłaczyć do karty graficznych.
    Jako że masz większe odległości będziesz potrzebował konwertery ze HDMI na skrętkę, też tego pełno jest po internecie (albo pewnie tanio kupisz w swoim sklepie komputerowym)... i nie kosztuje to dużo.

Cytat:
    tego aby rejestrowany sygnal byl w miare jak najlepszej jakosci i plynnosci

rozdzielczośc zapisu i wyświetlania kamer analogowych 720x576 (czyli max w analogach)
    Jak podłączysz kamery IP, to na podziałach zobaczysz jakośc taką że wywalisz kamery analogowe... na podziale i nagrywanie masz wtedy np 1920x1080, albo 1240x1024.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 25  
    Standardowo,ile masz na to kasy,bo czasami ludzie chcą zrobić za śmieszne pieniądze :)

falis napisał:
    ze 2 lub 3 monitory na sklepie wyswietlajace obraz z kamer

Wiesz co mówisz,poprawialiśmy już po takich "idiotach" co po montowali podglądy z kamer na monitorach po sklepie,syncy kradli na umór w okularach czapkach i jeszcze puszczali ''fakety do kamery'' znajdowali martwe punkty i opierniczali sklep.Rób jak chcesz.Lepiej jak klient nie widzi co "widzi" kamera,jej jakość ,punkt dozoru itp.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    falis napisał:
    od 16 do 24 kamer (700TVL)

Może się lepiej zdeklarujesz?
    Pomiędzy rozwiązaniem na 16 kamer a na 24 kamery jest moim zdaniem kolosalna różnica, począwszy od stosowania rejestratorów 32 kanałowych, poprzez PC na dwóch rejestratorach z krosownicą włącznie kończąc. Kamera obrotowa? Rozwiązanie systemowe samo się narzuca.
    Jeżeli myślisz o kamerach IP zastanów się jak chcesz je wyświetlić na monitorach sklepowych?
    falis napisał:
    ale takze drozsze od kart

Ciekawe stwierdzenie, wydaje się że jest zupełnie odwrotnie. Czyżby allegro?
    Pytasz o wszystko począwszy od kabla na monitorach kończąc a nie podajesz kompletnie żadnych założeń poza bzdurnymi 700 liniami które nawet jeśli będą to i tak ani nie zarejestrujesz takiego obrazu ani nie wyświetlisz.

Dodano po 5 [minuty]:

scandaliks napisał:
    Lepiej jak klient nie widzi co "widzi" kamera,jej jakość ,punkt dozoru itp.

Montuje systemy i bardzo dobrym rozwiązaniem jest kiedy "klient sam się widzi" na monitorze ale zawsze wyświetlane są tylko te kamery które być powinny.
    Poza tym monitor na sali sprzedaży nie oznacza od razu że klient ma go obserwować a może służyć np do obserwacji w POKu magazynu i zaplecza co by KS wiedział czy mu pracownicy towaru nie wynoszą, czy piszą smsy zamiast podłogi szorować, czy zżerają kiełbasę w chłodniach.
    Założenia, założenia i jeszcze raz założenia...
  • Poziom 25  
    crunky napisał:
    Montuje systemy i bardzo dobrym rozwiązaniem jest kiedy "klient sam się widzi"

Nie zgodzę się z Tobą,to złe rozwiązanie,nie wiem czemu mod się do mnie przyczepił.Nie wolno pokazywać klientowi co robi!Nasza firma takie rozwiązania usuwa.
  • Moderator - Sieci, Internet
    scandaliks napisał:
    Nie wolno pokazywać klientowi co robi

Masz jakieś informacje prawne na ten temat? Bo pierwszy raz o tym słyszę, choć czasami na życzenie klienta, też robię takie rzeczy o których pisał kolega @crunky.
    scandaliks napisał:
    Nie zgodzę się z Tobą,to złe rozwiązanie

Masz to poparte jakimiś badaniami, statystykami?
    Takie rozwiązania stosuje się w sieciach sklepów w całej Polsce i nie ja to sobie wymyśliłem. Ale jeszcze raz podkreślam - tylko te kamery które klient zobaczyć powinien.
  • Poziom 25  
    Nasz firma prowadzi takie badania,są one przedstawiane managerom sklepów .Ja jestem tylko monterem,wiem tylko co mówi "góra".Są w stanie oskarżyć firmę o nieprofesjonalizm i wygrać ,więc chyba coś w tym jest :/
    scandaliks napisał:
    Nasz firma prowadzi takie badania,są one przedstawiane managerom sklepów

W marketach sieciowych managerowie nie mają nic do gadania w kwestiach monitoringu, oni są odpowiedzialni za inne kwestie.
    scandaliks napisał:
    Są w stanie oskarżyć firmę o nieprofesjonalizm i wygrać ,więc chyba coś w tym jest :/

Czyżbyś dla firmy na S pracował?

Dodam tylko w temacie że możemy dyskutować o dwóch kwestiach:
    - Ilość ujęć - jeżeli chcesz nałapać złodziei, zapunktować to faktycznie, ukryj wszystkie monitory, zastosuj kamery ukryte
    - jeżeli chcesz zmniejszyć straty - sam fakt obecności kamer już temperuje zapał potencjalnych złodziei, dodatkowo jeśli umieścisz jedną, dwie kamery na monitorze przy wejściu otrzymujesz dodatkowy efekt psychologiczny.
  • Poziom 25  
    Czemu jak pada SOLID SECRUITY moderator wszystko usuwa i to nie pierwszy raz.PODEJRZANE!!!