Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zbyt wysoka temperatura w Tico

10 Sty 2012 17:40 3581 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,
    Mam następujący problem, strasznie szybko wzrasta temperatura silnika w tico i trudną ją zmniejszyć, musze wtedy "podkręcić" silnik na wysokie obroty dopiero wtedy po chwili temperatura zaczyna opadać do połowy, ale po chwili jazdy problem się ponownie pojawia. Dodam że termostat zmieniany był niedawno gdyż z poprzednim były problemy bo wskaźnik temperatury nie dochodził nawet do połowy. Proszę poradźcie mi czy to wina termostatu, czy jak jeden z "mechaników-amatorów" doradzał że to problem z elektryką (powiedział że możliwe jest że w elektryce jest gdzieś zwarcie i dlatego trudno "zbić" temperaturę silnika).
    Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi i z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
  • Poziom 35  
    Kolego Daewoo Tico nie jest dla amatorów bo to skomplikowany Twór samochodopodobny.
    Serio.
    Tylko trafna diagnoza pozwoli na skuteczną naprawę.

Nie sugeruj sie wskaźnikiem on głupoty pokazuje.
    Masz ogrzewanie w autu?
  • Poziom 2  
    Wiem niestety że jest skomplikowany hehe.
    Tak mam ogrzewanie.
  • Poziom 19  
    Tak, to może być wina termostatu. Po prostu może się otwierać tylko np. do połowy i się blokować. Dlatego jak dodasz gazu, to pompa zwiększa ciśnienie i płyn lepiej krąży w układzie. Nie sugerowałbym się tym, że był niedawno wymieniany. Miałem już tak, że po wymianie pojeździłem 2 m-c i mi zagotowało płyn, bo się właśnie zaciął termostat. Po wymianie na nowy jeżdżę już 3 lata bez awarii. Aby wykluczyć inne usterki silnika, najłatwiej wymontować termostat, pojeździć kilka dni i obserwować co się dzieje z temperaturą silnika.
  • Poziom 14  
    Być może czujnik temperatury Ci szwankuje, umieszczony jest w podstawie gaźnika, patrząc na silnik, z prawej strony pod gaźnikiem. Bardzo kiepski dostęp, wkręcone są tam dwa czujniki temperatury, jeden niejako na zapas (chyba przez ten dostęp) i jest nieokablowany, na drugim jest założony kabel, trzeba go przepiąć na sasiedni czujnik i to powinno rozwiazać problem.