Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skype, rozmowa video gg, małe wymagania

10 Sty 2012 18:23 2586 7
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Skype działał mi na kluczyku PLAY 1 Mbps download i około 256kbps upload, sprawiał czasami trochę problemów, więc zmieniłem na ooVoo, który ma zdecydowanie mniejszy apetyt na pasmo. Co do GG, nie wypowiem się, bo nie wiem.
  • Poziom 15  
    Tu masz całą tabelkę dotyczącą ile Skype potrzebuje i na co:
    How much bandwidth does Skype need?

gg nie znam, gg jest lokalnym komunikatorem wyłącznie na Polskę a co gorsza, to raczej kiepski komunikator znacznie w tyle do innych podobnych.
  • Poziom 20  
    Multimek napisał:
    robig napisał:
    Skype działał mi na kluczyku PLAY 1 Mbps download i około 256kbps upload, sprawiał czasami trochę problemów, więc zmieniłem na ooVoo, który ma zdecydowanie mniejszy apetyt na pasmo. Co do GG, nie wypowiem się, bo nie wiem.

ooVoo zdecydowanie mniejszy, tzn. Ile?

Multimek, z dokumentacji ooVoo wynika, że na rozmowy video wystarczy przepustowość 128 kbps, a z moich obserwacji przy pomocy programiku DU Meter i korzystaniu z wdzwanianego PLAYa powiem, że mieści się w tym i jest to około 90-100 kbps. Po za tym dokumentacja swoje a rzeczywistość często jest inna, a mi skończyły się irytujące i notoryczne stopklatki i zrywanie połączenia w Skype, bo używam ooVoo i już nie wrócę do skype, za żadne skarby. ooVoo jest również komunikatorem międzynarodowym, więc jeśli masz rodzinkę za granicą, to też bez problemów z niego skorzystają - odwołując się do wspomnianego GG.
  • Poziom 15  
    Może masz coś nie tak z komputerem.
    Ja używam SKYPE od ok. 6 lat i nie zdarzyło mi się po za jednym razem by rozmowa była zrywana czy jakość nie pozwalała na swobodną rozmowę, to było kiedy zainstalowałem skype w PocketPC na Windows Mobile 5.0, sprawę załatwiło wówczas wyczyszczenie pamięci w Pocket PC. Szkoda, że Skype już nie prowadzi klienta pod Windows mobile.
    Na PC-tach, laptopach jeszcze mi się nie zdarzyło by dźwięk zarwało, czy obraz - poza problemami z internetem. Jeśli internet był bardzo niestabilny i zdarzało się, że transfer spadał poniżej 10kbps to zaczynały się problemy ze Skype.
    Tak więc może zamiast z góry kasować skypa warto trochę pogrzebać, poczytać, bo moim skromnym zdaniem Skype obecnie nie ma sobie równych jeśli chodzi o komunikacje dźwiękowa i video oraz jako klient VoIP. Zwłaszcza, że ma bardzo dogodne (cenowo) oferty rozmów w całej europie.
    Innym komunikatorem który polecam to ICQ. Chyba najstarszy komunikator, ja mam w nim konto od 1998 roku:)
    Jeszcze o gg nawet nikt nie myślał, zresztą pierwsze gg to były kopie pierwszych wersji ICQ.
    ICQ to kombajn podobny do Skype, ale droższy jako klient VoIP. Ma bardzo dobry czat gdzie widać na żywo wpisywane znaki oraz komunikacje głosową jak i video.