Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Legend CS 9218 - padnięte piloty

lukasz506 10 Sty 2012 20:23 2711 12
  • #1 10 Sty 2012 20:23
    lukasz506
    Poziom 19  

W Cordobie 97r. padły oba piloty. Wyglądają jak na zdjęciu poniżej.
    Alarm cały działał prawidłowo bez zarzutu. Centralny zamek też, nie było z nim żadnego problemu, żeby gubił transmitery czy coś innego.
    Piloty to złom jak widać na foto.
    Na dodatek ktoś coś już tam lutował.
    Ostatnie zdjęcie zaznaczone na czerwono i strzałka wskazuje, gdzie było, na żółto natomiast widać braki w gumowych przyciskach:
    Legend CS 9218 - padnięte piloty Legend CS 9218 - padnięte piloty Legend CS 9218 - padnięte piloty Legend CS 9218 - padnięte piloty

Moje pytanie, czy ten alarm ta centralka przyjmie do pamięci nowe piloty bo instrukcja tego alarmu obejmuje wprowadzenie do pamięci nowych transmiterów?
    Czy muszą to być piloty tylko od producenta bo na allegro znalazłem takie uniwersalne piloty, które można zakodować do większości alarmów, bynajmniej tak gościu napisał? Oto foto tego pilota.
    Legend CS 9218 - padnięte piloty
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

• Pomocny post
    #3 10 Sty 2012 21:08
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

lukasz506 napisał:
    na allegro znalazlem takie uniwersalne piloty które można zakodowac do większości alarmow, bynajmniej tak gościu napisal

Skoro tak piszą, to kup, sprawdź i najwyżej zwrócisz sprzedawcy gdy nie zadziała.
    O ile pamiętam, to pilot powinien pracować na 315MHz.

• #4 11 Sty 2012 17:22
    lukasz506
    Poziom 19  

Mam jeszcze takie pytanie, jeśli by mi kiedyś ten alarm zrobił jakiegoś psikusa to żeby go odłączyć, to czy odłączyć mu zasilanie stale +12V idące z akumulatora, czy też trzeba odłączyć zasilanie idące ze stacyjki +12V które jest uaktywnione po załączeniu stacyjki? Bo ten ze stacyjki to pewnie nic innego jak zasilanie idące z akumulatora do gniazda 30 i idące na zapłon, z tym że ten przewód idący na zapłon, pewnie został przecięty i wstawiony jakiś przekaźnik blokujący zapłon, a z tego przekaźnika idzie przewód do centralki alarmu. Czy samo odpięcie masy alarmu centralki?

• Pomocny post
    #5 11 Sty 2012 18:32
    GRafal
    Poziom 20  

Odpiąć złącze alarmu, zewrzeć przewody odcięcia (najczęściej dwa najgrubsze przewody tego samego koloru).

Moderowany przez CameR:

Akurat w przypadku CS9218 jest inaczej.
    Reg. 3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu.

• Pomocny post
    #7 11 Sty 2012 20:13
    GRafal
    Poziom 20  

Nie widzę tu szkodliwości porady, podany przeze mnie sposób, jest 100% pewny i w przeciwieństwie do sposobu fabrycznego (podanego przez Ciebie) wyklucza takie sytuacje jak zalanie centrali, padnięcie przekaźnika, czy też braku zasilania (masa,+15,+30).

• #8 12 Sty 2012 15:32
    lukasz506
    Poziom 19  

A czy możecie polecić jakieś piloty, które np by bez problemu współgrały z tym alarmem, może mieliście już kiedyś taki przypadek że podmiana pilotow bo alarm jest dobry jak w tym przypadku, bo ten pilot co ja zamieścilem to nie są tanie bo kosztują 85zł i są to piloty do autoalarmu SEO, gościu napisal że pasują tez do innych autoalarmów, ale jak to jest w praktyce?

• Pomocny post
    #9 18 Sty 2012 09:25
    msepl
    Poziom 25  

Lepiej będzie Ci kupić nowy alarm z dwoma pilotami i podmienić tego CS 9218 z którym od zawsze są problemy.
    W ofercie są też uczące piloty ale to też spory wydatek i nie załatwia problemu wadliwych centralek.

pozdrawiam

• Pomocny post
    #10 21 Sty 2012 23:10
    Zmacio
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Jeśli temat jeszcze aktualny, można piloty ze spokojem naprawiać. Co prawda system ma 14 lat. Ale jest to do uruchomienia. Centralki tego typu bardzo rzadko padały. Gość, który pisze, że pilot ATTENDO pasuje do większości alarmów, to ktoś kto nie ma pojęcia o czym pisze. Jest to pilot od zdalnego sterowania na HCS (zmienny kod) i f=434 MHz. Twoje piloty to stały kod i f=325 MHz.

• #11 22 Sty 2012 09:33
    lukasz506
    Poziom 19  

Kolega "zmacio" slusznie podpowiada, a ja tu potrzebuje aby pilota-ów, wystawił ktoś na alledrogo, pilota do alarmu cs-9218 taki sam pilot jak i ja mam ale zaźądal za jednego 128zl, troche przesada, jeszcze z 50 zl to rozumiem ale nie tyle, poszukam na szrotach ludzie jak oddaja auta to widziałem że w niektórych sa takie autoalarmy więc trzeba poszukać takiego pilota

• #13 22 Sty 2012 19:32
    lukasz506
    Poziom 19  

Oki kolego dzięki za tego linka i za zainteresowanie tematem :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo