Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX-v667 z NS- 555

kovalsc 10 Sty 2012 21:01 2522 6
  • #1 10 Sty 2012 21:01
    kovalsc
    Poziom 9  

Witajcie...

Od jakiegoś czasu kombinuje jak podłączyć amp RX-V667 i NS-555 (mają podwójne zaciski) wg instrukcji amplitunera - należy fronty(L/R) z AMP podłączyć pod Górne zaciski w kolumnach(NS-555) a Surround/Bi-AMP(L/R) z AMP podłączyć pod dolne zaciski. Efekt jest taki że tylko gra jedna sekcja głośników(uprzedam, że blaszki miedzyzaciskowe są wyjęte).

Czy dobrze rozumie, że powinnienem zastosować takie podłączenie jak poniżej..

Yamaha RX-v667 z NS- 555

Pod które wyjście w AMP to podłączyć czy SURROUND/Bi-AMP czy FRONT??

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

0 6
  • #3 11 Sty 2012 09:03
    kovalsc
    Poziom 9  

Witam...

Cieszy mnie taka odpowiedz, w takim układzie muszę się dowiedzieć gdzie to ustawić w AMPie. Bo ogolnie kable mam podpiete(jak pisałem wyżej w Bi-AMP), wiec bede szukał w instrukcji i w ustawieniach amplitunera. Chyba, że ktoś wcześniej poda mi wskazówke:)

Pozdrawiam

0
  • #4 11 Sty 2012 20:15
    Pablo1964
    Moderator

Podwójne zwory w kolumnach służą do bi-wiringu i/lub bi-ampingu. Do kolumn frontowych podłączamy wyłącznie wyjścia kanałów frontowych. Jeżeli nie stosujemy bi-wiringu (w amplitunerze KD nie ma to sensu), nalezy zewrzeć odpowiednie zwory w kolumnach.

0
  • #6 12 Sty 2012 11:46
    Pablo1964
    Moderator

Ale podpięcie sekcji wysokotonowej do kanału frontowego a niskotonowej do tylnego nie ma sensu. Już lepiej połączyć układ jak na rysunku w pierwszym poście. Jest to klasyczny bi-wiring. Choć jedyna istotną istotną różnicą w tym sprzęcie będzie koszt przewodów (po dwa przewody do każdej kolumny frontowej).

0
  • #7 12 Sty 2012 13:07
    korrus666
    Poziom 40  

Ale przecież to nie działa tak że niskotonową sekcję podłączasz do kanału tylnego. Amplituner przełączasz w odpowiedni tryb dla takiego połączenia. Tam jest specjalne konfigurowalne wyjście. Nie wiem jednak czy jest tam możliwość rozdziały sygnału na pasma akustyczne tak aby na te sekcje szły tylko takie częstotliwości jakie powinny.

0