Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat sterowania silnika z rozpiską pinów ECU Kia Cerato 1,5 CRDI 2004r

10 Sty 2012 22:07 2254 4
  • Poziom 10  
    Witam. Mam wielką prośbę o jakiś schemat z rozpiską pinów ECU sterownika silnika Bosch DA 06 39107-2A110 do Kia Cerato 1,5 CRDI rocznik 2004. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam i dziękuję
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 35  
    opisz co sie dzieje?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Witam, są potrzebne dwa sygnały a mianowicie czujnik prędkości VSS i czujnik spalania z wtrysków (trip computer), na których są pinach, potrzebne do podpięcia uniwersalnego komputerka pokładowego. Dziękuję
  • Poziom 20  
    vss to sobie na skrzyni zobaczysz a na trip to ci poszukam

Dodano po 1 [minuty]:

lukado1 napisał:
    vss to sobie na skrzyni zobaczysz a na trip to ci poszukam

przypomnij sie na gg299307
  • Poziom 10  
    Witam, pomógł lukado1, najprawdopodobniej ten sygnał znajduje się w najmniejszej kostce zestawu liczników o kolorze kabla żółto-czarnym. Niestety po rozebraniu zestawu wskaźników okazało się, że nie ma tam 3 małej kostki i kabelka o takim kolorze. Teraz mam podłączone do pinu 12 w sterowniku silnika, pokazuje średnie i chwilowe spalanie w miarę stabilnie z tym, że są to złe wartości bo spalanie podczas dodawania gazu na każdym biegu zamiast rosnąć to maleje. Próbowałem z impulsami odwróconymi, ale po kalibracji pokazuje totalne głupoty, chwilowe spalanie pokazuje 99 litrów, za chwilę 80, 60. Średnie spalanie pokazuje na poziomie 70 litrów. Chciałem się zapytać czy może ktoś mnie pokierować, gdzie można by było się podłączyć z tym sygnałem do spalania w samochodzie w inne miejsce. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.