Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacjonarny do GTA IV + mini studio nagraniowe

saabax 10 Sty 2012 23:20 1379 5
  • #1 10 Sty 2012 23:20
    saabax
    Poziom 6  

Witam serdecznie,

Poszukuje pomocy w wyborze komputera stacjonarnego dla 16-latka.
    Wiadomo, ze mnie interesuje w miare tani sprzet /ostatnio laptopa za £500 zalal cola, niestety nie do uratowania /.

On jednak chce:
    1. Podlaczyc do niego inne nosniki by miec mini studio nagraniowe, wiec mysle ze przydalaby sie dobra karta dzwiekowa.
    2. Grac np w GTA IV, a wiec karta graficzna prawie najnowszej generacji
    3. Poza tym potrzebne nam Bluetooth - niestety nie jest seryjnie montowane w tanszych komputerach, ale z tego co wiem, moge dokupic je odddzielnie do wejscia USB, czy tak?
    4. Dobrze by bylo, zeby komputer laczyl sie z internetem poprzez wifi, niestety tez nie jest to montowane w komputerze. Podobnie jak z bluetooth, moge je zakupic dodatkowo i podlaczyc przez USB?

Kilka dni szukam gotowego komputera spelniajacego te warunki, ale niestety, wszystkie proponowane modele kosztuja duzo ponad £700 a wiem, ze mozna go kupic/zlozyc w znacznie mniejszych kosztach.

Znalazlam strone gdzie moge samodzielnie zlozyc komputer www.dinopc.com ale naprawde mam problem z wyborem niektorych komponentow.
    Nie wiem nawet co to jest motherboard...obudowa? Nie wiem, ktory optical drive wybrac, czy 4GB memory to wystarczy czy za £10-20 dokupic nastepne 4GB itp kwestie.

Czy ten zestaw np jest wart £464 = 2526zl

Seismo i3 2100 (seismo2100)
    £319.00 £319.00
    Customizations:

CPU: NEW! Intel Core i3 2100
    Operating System: Microsoft® Windows 7 Home Premium 64-bit
    Motherboard: Gigabyte H61M-S2P
    Memory: 4GB DDR3 1333mhz (1x 4GB)
    Hard Drives: 500GB S-ATAII 3.0Gb/s
    Optical Drive: 22x DVD±RW DL S-ATA
    Graphics card: NVIDIA GeForce GTS 450 1GB
    £77.29
    Sound card: Creative X-FI Xtreme Audio 7.1 PCI-E
    £40.99
    Case: Piano Black ATX
    PSU: 500W Xigmatek
    £27.50

Warranty: 3 Year Platinum Warranty

Product Subtotal: £464.78

Albo taki model za £479 - wedlug mnie tylko brac ...: tylko ta karta dzwiekowa nienajlepsza i nie wiem czy wystarczy do mini studia nagraniowego.

CPU:
    AMD FX 4100 AM3+
    Operating System:
    MS Windows 7 Home Premium 64-bit
    Motherboard:
    Gigabyte 880GM-USB3
    Memory:
    8GB DDR3 1333mhz
    Hard Drives:
    500GB S-ATAII 3.0Gb/s
    Optical Drive:
    22x DVD±RW DL S-ATA
    Graphics card:
    NVIDIA GeForce GTX 550 Ti 1GB
    Sound card:
    Onboard 7.1 Audio
    Case:
    Xigmatek Asgard + 400W Xigmatek PSU
    Warranty:
    3 Year Platinum Warranty

Jezeli macie troche czasu i checi, prosze zerknijcie na te strone www.dinopc.com i pomozcie mi wybrac cos sensownego. :?:

Mieszkam w UK wiec wersja strony angielska, nie amerykanska.

• #2 11 Sty 2012 02:44
    Lord Kotu
    Poziom 15  

Cases - obudowa komputera, wybór według gustu sugerować się ewentualnie gdyż może posiadać wbudowane Wi-Fi ważny jest również swobodny obieg powietrza
    PSUs/AC-zasilacz komputera
    CPU - procesor
    CPU Cooler - chłodzenie procesora nalezy dopytać czy pasuje pod socket 1155 bo niema informacji o kompatybilności
    Graphic card - kompletny układ graficzny/karta graficzna
    HDD czyli Hard Disc Device - twardy dysk/pamięć masowa
    Memory/RAM czyli Random Access Memory - pamięć operacyjna
    Motherboards - płyta główna
    Optical drives - napęd optyczny
    Softwar/OS czyli Operating System - system operacyjny
    Ważniejsze podzespoły zostały pogrubione, należny pamiętać również o myszce, klawiaturze, nagłośnieniu (chyba że monitor oferuje) i monitorze. Odpowiadając na postawione pytania, tak zarówno Wi-Fi jak i Bluetooth można dokupić i podłączyć z powodzeniem do komputera poprzez np. porty USB. Witryna oferuje skąpy dobór niektórych podzespołów skąd trudno o wysoką atrakcyjność oferty z ich strony, należy jednak pamiętać iż nowy komputer to nie tylko mini studio oraz ale również domowe centrum rozrywki... oferuje wiele więcej oraz satysfakcja z zakupu średniej/wyższej pułki sprzętu będzie trwać dłużej a co za tym idzie również większa możliwość zastosowań PC-ta.
    Koszt:
    PSUs/AC-zasilacz komputera = Ł66.19 inc. VAT
    CPU - procesor = Ł170.29 inc. VAT
    CPU Cooler - chłodzenie procesora = Ł19.99 inc. VAT
    Graphic card - kompletny układ graficzny/karta graficzna = Ł171.99 inc. VAT
    HDD czyli Hard Disc Device - twardy dysk/pamięć masowa = Ł78.39 inc. VAT
    Memory/RAM czyli Random Access Memory - pamięć operacyjna = Ł16.99 inc. VAT
    Motherboards - płyta główna = Ł47.49 inc. VAT

Optical drives - napęd optyczny = Ł16.19 inc. VAT
    Softwar/OS czyli Operating System - system operacyjny = Ł75.29 inc. VAT
    Koszt łączny = Ł751,41 x5,40 = 4057,61 zł
    Zestaw ten jest sporo wydajniejszy od podanych przez Ciebie choć nie ukrywam iż w Polsce byłby sporo tańszy ze względu na większą mnogość ofert podzespołów niż w podanej witrynie. Wniosek, nie kupował bym tam ponieważ zakres sprzętowy ustawiony jest względem cen dość wysoko. Z Sugerowanych ofert przez Ciebie brałbym zdecydowanie tą drugą, karta dźwiękowa o ile mini studio nie musi być na pół-profesjonalnym poziomie powinna wystarczyć, zawsze można dokupić dodatkowy kontroler podłączany do portu PCI czy PCIe jednak bardziej zwrócił bym uwagę na ten zasilacz i proponował bym raczej ok 600-650W i więcej markowego zasilacza.
    Jeżeli jednak traktujesz zakup komputera jako długoterminową inwestycję, rozważył bym zakup np. proponowanego przezemnie zestawu jednak u konkurencyjnej firmy, oczywiście ważnym jest też umiejętność samodzielnego złożenia takiego zestawu oraz instalacji systemu operacyjnego w czym jednak zawsze może ktoś doraźnie pomóc. :D
    Pozdrawiam

P.S.
    A tutaj jeszcze dwie oferty porównywalne z proponowaną przezemnie z Ebay.uk dla rozeznania cenowego klasy sprzętu uszeregowane od "najlepszej" w dół.
    Niestety jednak pozbawione są zainstalowanego systemu operacyjnego co należy uwzględnić w kosztach przy zakupie oraz umiejętności samodzielnej instalacji oraz koszt transportu zarówno komputera jak i OS.
    System oeracyjny proponuję w zależności od zainstalowanej pamięci RAM od 4 GB w górę Microsoft Windows 7 Home Premium 64 bit, poniżej tej wielkości RAM z powodzeniem sprawdzi się 32 bit-owa wersja tego systemu.

Link
    Link

Niestety znalezione relatywne, tańsze oferty były pozbawione bądź dysku twardego bądź też karty graficznej wspierając się zintegrowaną na co należało by zwrócić uwagę w przypadku korzystania z komputera do nowych tytułów gier...
    Proszę również zwrócić szczególną uwagę i dopytywać sprzedawców przed zakupem na Ebay o markę, model oraz moc zastosowanego zasilacza gdyż nie znalazłem stosownych informacji w obu tych ofertach a wbrew pozorom jest to b. istotny element, natomiast fakt pominięcia tej informacji może sugerować nierozsądną oszczędność mocy w zastosowanych zasilaczach.

Jeżeli pomogłem, proszę o skorzystanie z opcji: "Pomógł"

• #3 11 Sty 2012 11:31
    saabax
    Poziom 6  

Lord Kotu,

Chetni "klikne" pomogl ale niestety nie wiem gdzie :cry:

Bardzo dziekuje za tak wyczerpujaca odpowiedz- teraz wiem znacznie wiecej.
    Twoja propozycja za ponad 700 funtow niestety mnie przerasta finansowo/dochodzi jeszcze kupno monitora/, ale z kolei oferta z eBay bardzo mi przypadla do gustu, zwlaszcza ta druga tansza opcja z procesorem i5.

Mam jednak kilka pytan.
    Firma oferuje mozliwosc wgrania systemu operacyjnego, wiec nie ma problemu. Ja jestem srednim uzytkownikiem, nigdy tego nie robilam wiec nie wiem, czy sobie poradze. Jak myslisz?
    Czyli system operacyjny to nie problem. Prosze powiedz mi tylko czy ten komputer ma poza tym wszystkie niezbedne podzespoly.

Pisales, ze musze zapytac sprzedajacego o zasilacz, a dokladniej o marke, model i moc, czy tak? Czy o cos jeszcze mam go zapytac? Sprzedawca pisze, ze moze dowolnie zamieniac komponenty wedle zyczenia klienta, wiec czy cos bys zmnienil?

Jeszcze jedna istotna kwestia. Znajomy twierdzi zebym nie kupowala "skladaka" bo nie poradze sobie z komputerem po uruchomieniu. Twierdzi, ze to nie tylko sprawa wgrania OS ale sprawdzic nalezy kompatybilnosc wszystkich podzespolow itp. Czy tak to wyglada? Bo jesli tak, to bede musiala prosic znajomego o pomoc, co wiaze sie z dodatkowa oplata. Czy warto zawracac komus glowe, czy lepiej poprosic sprzedawce o dostarczenie mi w pelni funkcjonujacego zestawu a moja rola konczylaby sie na podlaczeniu do pradu. :?:

• #4 11 Sty 2012 15:24
    Lord Kotu
    Poziom 15  

saabax napisał:
    Chetni "klikne" pomogł ale niestety nie wiem gdzie :cry:

Pod pomocnymi postami autora którego chcemy pochwalić.

saabax napisał:
    Ja jestem srednim uzytkownikiem, nigdy tego nie robilam wiec nie wiem, czy sobie poradze. Jak myslisz?

Skoro firma wgrywa, nie bardzo rozumiem z czym można by sobie nie poradzić...

saabax napisał:
    Prosze powiedz mi tylko czy ten komputer ma poza tym wszystkie niezbedne podzespoly.

Tak, jak napisałem we wcześniejszym poście. :D

saabax napisał:
    Pisales, ze musze zapytac sprzedajacego o zasilacz, a dokladniej o marke, model i moc, czy tak? Czy o cos jeszcze mam go zapytac? Sprzedawca pisze, ze moze dowolnie zamieniac komponenty wedle zyczenia klienta, wiec czy cos bys zmnienil?

Dokładnie tak, zasilacz jest stosunkowo ważny gdyż odpowiada za stan i poprawne funkcjonowanie pozostałych podzespołów a niekiedy nawet może być przyczyną uszkodzeń...
    Plusem tego zestawu jest dysk o dużej pojemności 2TB = 2000GB s pewnością przyda się w mini studiu do gromadzenia sampli & etc.
    Minusem tego zestawu jest jednak karta graficzna, raczej słabo spełniająca wymagania GTA 4 dlatego różnica Ł100 z pierwszym zestawem może być opłacalna gdyż zestaw ten jest zaopatrzony w nowszy czyli nowocześniejszy układ graficzny dający więcej satysfakcji z generowanych przez komputer wrażeń wizualnych między innymi w grach oraz pozwoli w czasie na grę również w nowsze tytuły. Sądzę jednak iż warto również spytać sprzedawcę tego drugiego zestawu jaką grafikę i z jaką dopłatą zaproponował by na wymianę z myślą o grze GTA 4 dla 16 latka :D jestem również prawie pewien że Pani dziecko jest dostatecznie na bieżąco w tym temacie by pomóc w takim doborze po otrzymaniu progu cenowego budżetu.

saabax napisał:
    Twierdzi, ze to nie tylko sprawa wgrania OS ale sprawdzic nalezy kompatybilnosc wszystkich podzespolow itp. Czy tak to wyglada? Bo jesli tak, to bede musiala prosic znajomego o pomoc, co wiaze sie z dodatkowa oplata. Czy warto zawracac komus glowe, czy lepiej poprosic sprzedawce o dostarczenie mi w pelni funkcjonujacego zestawu a moja rola konczylaby sie na podlaczeniu do pradu. :?:

Kompatybilność jest ważną kwestią, leży ona jednak w interesie takiego doboru podzespołów przez sprzedawcę by nie otrzymywać nagminnych reklamacji z nią związanych...
    Pozostaje jeszcze kwestia zainstalowania sterowników poszczególnych podzespołów oraz niezbędnych aktualizacji co w tej sytuacji z pewnością wykona na prośbę sprzedawca gdyż leży to w jego interesie aby sprzedać produkt, dlatego koszt tej czynności przy zakupie u niego gotowego zestawu winien być zerowy bądź też znikomy, natomiast znajomy mógłby ewentualnie po dostarczeniu komputera sprawdzić jedynie czy nie pominięto ważnych sterowników oraz czy wszystko jest ok jak zapewnia sprzedawca. Sądzę iż tańszym rozwiązaniem będzie zamówienie gotowego zestawy do pracy, tak aby tylko po otrzymaniu ograniczyć się do rozpakowania, poustawiania i "podłączenia do prądu".
    Jeżeli ustali Pani istotne informacje co do zasilacza mogę pomóc zweryfikować ich poprawność oraz kwestię karty graficznej. Po podaniu progu cenowego monitora mogę również doradzić propozycję kupna.
    Gdy Mamy robią swoim pociechom aż taką frajdę, miło służyć pomocą... :D gdyż takie pociechy wyrastają czasem na osoby pomagające innym na forum w kupnie komputera dla dziecka... :D
    Pozdrawiam

• #5 12 Sty 2012 09:27
    saabax
    Poziom 6  

Niestety nie widze zadnego butona/przycisku/napisu "pomogl" pod twoimi postami. Moze mam za malo napisanych postow? Gdybam oczywiscie. To pytanie do moderatora. Przykro mi, ze nie moge cie wspomoc ta droga.

Co do komputerow, to czekam na odpowiedz sprzedawcow z eBay odnosnie adaptera.

Czy jest duza w znaczeniu znaczaca roznica pomiedzy tymi dwoma kartami dla przecietnego gracza?

NVIDIA GeForce GT520 -1GB
    Nvidia Geforce GTX550 TI 1gb

• #6 12 Sty 2012 12:47
    Lord Kotu
    Poziom 15  

Tak
    NVIDIA GeForce GT 520 "Przepustowość pamięci (GB/s) 14.4"
    GeForce GTX 550 Ti "Memory Bandwidth (GB/sec) 98.4"

saabax napisał:
    2. Grac np w GTA IV, a wiec karta graficzna prawie najnowszej generacji

GeForce GTX 550 Ti jest bliższa temu sformułowaniu.
    Jest kilkukrotnie wydajniejsza
    saabax napisał:
    odnosnie adaptera

Jaki podzespół ma Pani na myśli?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME