Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skonfigurować router bridge?

10 Sty 2012 23:39 3470 4
  • Poziom 8  
    Witam, potrzebuję pomocy.

Mam w domu podpięty do internetu Router TP-LINK, do którego podpięty kablem jest komputer stacjonarny oraz laptop łączący się po przez WiFi.

Zakupiłem Router WINSTARS (WRELESS-N ROUTER IEEE 80211N 2.0), który ma służyć jako odbiornik sygnału WIFI w innej części domu i kablem chcę podpiąć do niego Telewizor (samsung) oraz dekoder satelitarny Telewizji N (drugim kabelkiem) tak abym mógł oglądać internet na obrazie telewizora.

Potrzebuję pomocy w kwestii ustawienia Routera WINSTARS <tego który będzie odbierał sygnał WIFI>

Pozdrawiam
  • Osprzęt kablowy
  • Specjalista Sieci, Internet
    Nie znam tego sprzętu (nie podany nawet model), ale podstawową sprawą jest, aby ten AP mógł pracować w trybie AP Client. Jeśli tak, podłączasz go, zgodnie z instrukcją (chyba masz!) do komputera, wchodzisz na stronę konfiguracji, ustawiasz tryb Wireless AP Client, dobierasz taki rodzaj szyfrowania, jak w głównym routerze (łącznie z kluczem) i łączysz się ze swoją siecią. Jeśli na dotychczasowym routerze jest filtracja MAC, należy dodać MAC tego nowego AP, żeby go w ogóle wpuścił. I w zasadzie powinno działać. Urządzenia podłączane konfigurujesz albo na pobieranie automatyczne, albo tak, jakby się miały łączyć bezpośrednio z routerem. Nowy AP będzie przezroczysty - tak jakbyś to łączył kablem. Jego adres IP powinien być inny, niż reszta adresów w sieci, ale używa się go tylko do konfiguracji, więc nie bierze udziału w wymianie danych.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 8  
    Niestety, nie działa - co mnie bardzo martwi. Ale muszę zaznaczyć że po prawidłowym wykonaniu wszystkich czynności na stronie internetowej (co było potwierdzone komunikatem) podczas zapisywania ustawień, komputer traci połączenie (rozłącza się i podłącza), które automatycznie nie skutkuje poprawnym zapisem. (Dzieje się to na 2 komputerach, na których próbowałem-aby wykonać kolejny raz tą samą czynność muszę zresetować router).

Sprzęt na jakim pracuję:
    TP-LINK: TL-WR841N
    WINSTARS: WS-WN513N1
  • Moderator - Sieci, Internet
    blazejlon napisał:
    komputer traci połączenie (rozłącza się i podłącza)

Raczej normalny objaw po zapisaniu następuje restart urządzenia.
    blazejlon napisał:
    które automatycznie nie skutkuje poprawnym zapisem

Mamy rozumieć że twoje ustawienia nie są "pamiętane" przez urządzenie po restarcie?
    blazejlon napisał:
    (Dzieje się to na 2 komputerach, na których próbowałem-aby wykonać kolejny raz tą samą czynność muszę zresetować router).

Wrzuć screen-a ze statusu urządzenia.
  • Poziom 8  
    Niestety ustawienia nie są zapamiętane - reset następuje podczas trwania 20 sekundowego zapisu.

Dodano po 25 [minuty]:

jesli dobrze rozumiem to chodzi ci o zrzut obrazu juz po wykonaniu wszystkich czynnosci gdy sa zapisywane ustawienia? - niestety nie ma to sensu, gdyz na ekranie pojawia sie napis ze ustawienia przebiegly pomyslnie, ze nie nalezy nic wylaczac, oraz jest zegar ktory odlicza od 20 do 0 i wlasnie na 15 sek nastepuje na pasku zadan w ikonce zerwanie polaczenia, ktoŕe jest automatycznie laczone i wraca do "normalnego" wygladu w 3 s