Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston Hotpoint LSF835 pojawia się kod A1

11 Sty 2012 00:49 10706 9
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem rano przerwał nam się wąż doprowadzający zimna wodę w zlewie. Mąż naprawił to tzn. wymienił waż, ale niestety zmywarka nie działa jest to model Ariston Hotpoint LSF 835.

Jak ją chciałam uruchomić to na wyświetlaczu pojawia się kod A1 niestety w instrukcji taki nie istnieje ona cały czas dziwnie buczy nie pobiera wody, sprawdziłam czy zawór jest odkręcony i jest wszystko ok.
    Proszę o pomoc
  • Poziom 39  
    Przy okazji wypadku z wężem nalało się wody na dno zmywarki. Przechylić, wylać, wysuszyć.
  • Poziom 2  
    Dziękuję że tak szybko otrzymałam odpowiedź ale niestety w zmywarce nie ma wody,jest to model z aqua stop i gdzieś wyczytałam że w takich sytuacjach należy odkręcić zawór od zmywarki i za chwilę przykręcić go z powrotem.Wczoraj zapomniałam dopisać jak nas zalewało to zmywarka pipczała i migało coś na wyświetlaczu i myślałam na początku że to coś ze zmywarka i ją odłączyłam z prądu wieczorem niestety już nie działała.Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
  • Poziom 39  
    A gdzie dokładnie szukałaś tej wody? Podpowiem że woda w komorze zmywarki to raczej nic niezwykłego i nie powód wyświetlania alarmu...
  • Poziom 2  
    Szukałam tej wody normalnie w zmywarce w środku może mógłby pan mi podpowiedzieć gdzie dokładnie mam sprawdzić,ponieważ ja nie za bardzo się orientuję ....
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    movzx napisał:
    nalało się wody na dno zmywarki. Przechylić, wylać, wysuszyć.
    Dno to element znajdujący się na samym dole ;) Nie wnikając w szczegóły - jest tam pływak aquastopu. Przechyl zmywarkę w miarę mocno i powinna się wylać woda.
  • Poziom 12  
    Nie chodzi tu o dno komory zmywarki (tam gdzie są naczynia), chodzi o ostatni dolny element - nazwijmy to blachę, z której wychodzą nóżki, na których stoi zmywarka. Najprawdopodobniej trzeba zdjąć maskownicę z dołu z przodu i powinno być widać dół zmywarki i ewentualnie plastikowe zaślepki. Po zdjęciu zaślepek i zaświeceniu do wewnątrz na spodzie może być widoczna woda (jeżeli tam jest). Można wysunąć zmywarkę i spróbować zajrzeć od tyłu, może nie będzie trzeba nic zdejmować.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Stuart napisał:
    Najprawdopodobniej trzeba zdjąć maskownicę
    Stuart napisał:
    spróbować zajrzeć od tyłu
    Moje grzeczne pytanie brzmi: po kiego czorta? Rozbebeszać jest sens dopiero jak zwykłe wylanie nie pomoże. Po co dokładać roboty i jeszcze ryzykować uszkodzenie czegoś przy braku wprawy.
  • Poziom 12  
    Chciałem tylko wyjaśnić w przystępny sposób, może kobiecie będzie łatwiej zdjąć klapkę niż wysunąć spod blatu i przechylić.

Pzdr.
  • Poziom 1  
    Witam,
    Temat przerabiałem. U mnie problem był z modułem sterującym. Uszkodził się, ale jeśli ktoś ma taki błąd i pompa wypompowuje cały czas wodę przyczyną może być:
    1. Uszkodzony hydrostat.
    2. Jeśli są wycieki może zadziałać wyłącznik na samym dole zmywarki.
    3. Uszkodzony moduł sterujący.