Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 4050N nie można zmienić ip drukarki....

nethorse 11 Sty 2012 00:59 3559 9
  • #1 11 Sty 2012 00:59
    nethorse
    Poziom 13  

Witam serdecznie.
    Mam problem jak w temacie więc zwracam się do was drodzy forumowicze bo jak to mówią: "wszyscy ludzie wszystko wiedzą..." więc myślę że ktoś mi pomoże...
    Kupiłem wyżej wymienioną drukarkę, używkę. Po "szeregówce" śmiga aż miło ale w związku z tym że mam jeszcze laptopa chciałem wykorzystać zainstalowany w niej JetDirect żeby nie przerzucać dokumentów z jednego kompa na drugi i dopiero potem drukować ani przełączać kable w tym samym celu. Wszystko było by fajnie tylko że w drukarce jest inna pula adresów niż ja mam w swojej małej sieci domowej. Jak zmienić to teoretycznie wiem ale... No właśnie... Po zalogowaniu się do drukarki i próbie zmiany tych adresów lub włączenia DHCP przed zapamiętaniem prosi o "community name". W instrukcji jakoś nie doczytałem jaki jest domyślny a nic bez tego nie można zrobić...
    Pomoże ktoś w tej sprawie? Będę zobowiązany.

0 9
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 11 Sty 2012 21:15
    servicemen
    Poziom 27  

Zrób Cold reset i po problemie, nie powinna się upominać. Wykonuje się go tak: naciskasz zielony klawisz włączasz zasilanie jak na wyświetlaczu pokaże się "Cold Reset" puszczasz, czekasz aż drukarka przejdzie do stanu gotowości.

0
  • SterControl
  • #3 11 Sty 2012 22:45
    nethorse
    Poziom 13  

Wielkie dzięki kolego... Taka głupota a tak potrafi człowieka wqu... zdenerwować no... Za szybko chciałem ją uruchomić i nie pomyślałem o takiej oczywistej rzeczy... Teraz śmiga wszystko jak powinno...
    Czas trochę się z nią pobawić no i w końcu wykorzystać ją żeby na siebie "zarobiła"... :spoko:
    edit:
    Tak fajnie się zapowiadało a kolejny problem napotkałem...
    Mianowicie jeśli przedtem miałem drukarkę podłączoną po "szeregówce" to to można było ustawić dowolną rozdzielczość a teraz gdy drukarka działa po lanie to na sztywno jest 600 dpi i nie można tego zmienić...
    Da się coś z tym zrobić?
    edit:
    Kolejna próba na sterowniku PCL5. Drukuje szybciej, tzn drukarka reaguje szybciej (przynajmniej tak mi się wydaje) ale nadal max rozdzielczość to 600 dpi...

0
  • #4 12 Sty 2012 20:16
    servicemen
    Poziom 27  

Może na Universal Printer Driver będziesz miał taką możliwość, poszukaj też update firmware'u karty sieciowej.

0
  • #5 13 Sty 2012 01:35
    nethorse
    Poziom 13  

No jakoś nie mam szczęścia...
    Zainstalowałem "HP Universal Printing PCL 6" i w opisie pojawiło się że maksymalna rozdzielczość to 1200 dpi ale w opcjach jest tylko 600 dpi do wyboru i nic więcej... Przy PCL 5 w opisie jest maksymalna rozdzielczość 600 dpi a w ustawieniach można wybrać 300 lub 600 dpi.
    Zainstalowałem również: "HP Download Manager" i zrobiłem update firmware'u z G.08.04 do G.08.49 i dalej to samo...
    Może ktoś podeśle jakieś stery które w końcu zakończą moją walkę z tym sprzętem lub ewentualnie jeszcze inne pomysły?
    W sumie kupiłem tą drukarkę za niecałe 200 zł typowo pod drukowanie faktur. Do tego celu nie trzeba co prawda 1200 dpi ale przy okazji drukuję również rysunki techniczne podłączeń hydraulicznych i takie tam podobne pierdoły a w rozdzielczości 600 dpi są trochę "kratkowate" jeśli są to np: szczegółowe przekroje piecy. Do tej pory używałem i w sumie nadal używam domowej atramentówki HP Photosmart 7760 ale właśnie przy tych rysunkach zużywa trochę pigmentu no a przede wszystkim strasznie długo to mieli (czyt. drukuje) i myślałem że przyspieszę sobie to przez laserówkę... Jak na razie trzeci wieczór a raczej noc męczę się z tym i efekty takie średnie...
    Jeden kroczek w przód (uruchomiłem ją pod siecią przy pomocy porad kolegi wyżej...) dwa kroki w tył (dalej męczę się z tą rozdzielczością i sterownikami...)
    edit:
    Jeszcze jedno pytanie. Przy szukaniu tych sterowników natrafiłem na informację że są dwa rodzaje tonerów ja mam zainstalowany 27X a jes jeszcze 27A. Czym one się różnią?

0
  • #6 13 Sty 2012 12:40
    pitbaw
    Poziom 21  

nethorse napisał:
    ja mam zainstalowany 27X a jes jeszcze 27A. Czym one się różnią?

Pojemnością / wydajnością (X 10 000 stron i A 6 000 stron).

Ja zawsze ściągam sterowniki z "www.hp.de"
    Zainstaluj sobie sterownik: HP Universal Print Driver for Windows PostScript

Powiedz jeszcze jaki system operacyjny, ile drukarka ma pamięci, czy te projekty to PDF'y?

A jeszcze jedno....... link do sterownika jest do systemu WIN XP 32Bit

0
  • #7 14 Sty 2012 00:26
    nethorse
    Poziom 13  

Projekty to głównie PDF i JPG czasami CRD. Drukarka to HP LaserJet 4050N, na razie 8Mb SDRAM, będzie więcej jak ją uruchomie w pełni :D JetDirect : J3113A, Firmware G.08.49, konfiguracja 100TX Full. System kompa to XP-ek 32Bit z sp3, karta sieciowa to: 1. Intel (wbudowany na płycie) 2. Edimax (na realteku). Wszystko chodzi po sieci gdzie są: router kilka switch-y i ap-eków ale próbowałem też bezpośrednio z jednej i drugiej karty i tak samo się robi czyli nie można ustawić max rozdzielczości...
    edit:
    Zainstalowałem ten sterownik no i...
    Mam teraz 2 opcje do wyboru, jakość: "Najlepsza" lub "Standard drukarki" ale nigdzie nie pisze jaka to rozdzielczość. Na stronie głównej preferencji drukowania pojawiła się informacja że max rozdzielczość drukarki to 600 dpi. Tylko na poprzednim sterowniku widniało tam 1200 dpi ale w opcjach można było ustawić tylko 600 tak jak już wyżej wspomniałem...

0
  • #8 14 Sty 2012 18:43
    nethorse
    Poziom 13  

Witam ponownie.
    Od razu przepraszam że post pod postem ale muszę się pochwalić bo z radości chyba szampana zaraz otworzę.
    Byłem już na "skraju" pogodzenia się z tym że będę miał tą "niższą" rozdzielczość na stałe i przestane się tym przejmować bo piąta zarwana nocka walki z tym sprzętem bez efektów już mnie dobiła. Przeglądając alle-drogo za innym modelem drukarki (z myślą że tą sprzedam) napotkałem na ofertę innego modelu w której był podany link do opisu i sterowników. Tak jakoś mnie pokusiło żeby to poczytać i tam chcąc sobie ściągnąć pdf z opisem ściągnęły mi się stery. Zainstalowałem i... DZIAŁA !!! Działa wszystko tak jak powinno, a drukarka robi to co miałem w zamyśle decydując się na laserówkę czyli drukuje szybko (w porównaniu do obecnej mojej atramentówki) wyraźnie i przede wszystkim ekonomicznie.
    Jakaż jest moja radość z takiej głupoty nawet nie wiecie...
    Pozostaje mi tylko dokupić pamięć do tej drukarki.
    Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc i wsparcie.
    Pozdrawiam...
    edit:
    Korzystając z waszej wiedzy i doświadczenia mam jeszcze jedno pytanie dla znawców tematu :spoko:
    Strona konfiguracyjna drukarki podaje:
    Licznik stron: 223326
    Konserwacja co: 200000 wydrukowanych stron
    Licznik stron od ostatniej konserwacji: 22726

Kupując używkę za takie pieniądze nie spodziewałem się małych przebiegów ale te ponad 223000 to dość dużo... Teoretycznie drukarka przeszła "gruntowną konserwację i czyszczenie", tak twierdzi sprzedawca. Drukarka wygląda przyzwoicie, plastiki czyste w środku i na zewnątrz. Nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę bo nie mam doświadczenia z laserówkami i jest to mój pierwszy sprzęt tego typu.
    Chciałem zapytać co najczęściej może się popsuć po takich przebiegach i ile kosztuje ewentualna naprawa?

0
  • #9 15 Sty 2012 08:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 31 Sty 2012 01:05
    nethorse
    Poziom 13  

Witam.
    Dziękuje wszystkim za pomoc i cenne rady. Polecam się na przyszłość :D
    Pozdrawiam.

0