Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brotje Energy Top 24CE - ogromne zuzycie gazu

11 Sty 2012 14:40 14978 11
  • Poziom 14  
    Witam.
    Od sierpnia jestem posiadaczem tego modelu kotła. Wszystko niby cacy tylko ze wg. mnie mam bardzo duze zuzycie gazu.
    Mieszkanie 98 m2 w kamienicy ( sufity podwieszane i 20 cm welny, sciany w kartongipsie).
    Przy obecnych temperaturach na dworze czyli utrzymujacych sie w okolicach 0 + 5 ( zadko jakikolwiek minus) , w mieszkaniu na sterowniku mam ustawione 20,5 stopnia w dzień, 19,5 stopnia w nocy.
    Przy tych parametrach zuzycie gazu to około 10 m3 DZIENNIE.
    Wydaje mi sie to duzo (co bedzie jak na dworze spadnie temp do - 20)
    Czy posiada ktos taki kociol i poda swoje dane spalania bym mogl porownac. Lub moze ktos ma jakis pomysl jak zmniejszyc spalanie w tym modelu kotla.
    Pozdrawiam

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo
  • Poziom 18  
    A kamienica jest ocieplona? Okna są szczelne ? Jak dogrzeje do temperatury to sie wyłącza również pompa ? Jakie masz grzejniki? Drzwi na klatkę schodową są szczelne? Sąsiedzi z boków, góry, dołu grzeją?
    Mam podobnego bo mam Energy Easy 24CE
  • Poziom 14  
    hej:)
    kamienica nie jest ocieplona ( ja sam ociepliłem sobie sufity podwieszane wełna ),
    okna mam nowe wszystkie, niestety mam 3 ściany zewnętrzne - 4 ściana sąsiad grzeje, pode mną również grzeją.
    Grzejniki standardowe , rurki miedź, pompa czasem sie włączy na dłużej.
    Vitus3k - a jakie Ty masz zużycie gazu w chwili obecnej i na jakim metrażu?

ps. moderator - mirrzo - jakie błędy??? brak polskich znaków??? paranoja, ale jak sobie życzysz będę pisał z polskimi znakami....

Moderowany przez mirrzo:

To nie mój koncert życzeń, tylko regulamin. Czyż polski język nie jest piękny?

• Poziom 18  
    Przepraszam, ale niestety nie będe ci potrafił udzielić takich informacji bo nie grzeje kotłem gazowym tylko kominkiem, na duży dom + lekko już rozszczelnione okna i ceny gazu to za dużo wychodzi. Włączam raz w tygodniu do nagrzania jednego małego grzejnika, i kocioł jest tylko używany do podgrzewania ciepłej wody. Ale to że masz 3 ściany zewnętrzne nieocieplone to dużo daje, sufity też ale ściany chyba najbardziej. Jak byś może ocieplił te ściany od środka, możliwe ale... Moim zdaniem wina tych ścian.

• Moderator na urlopie...
    vitus3k napisał:
    Jak byś może ocieplił te ściany od środka, możliwe ale... Moim zdaniem wina tych ścian.

Od wewnątrz? Jaką grubość izolacji byś zaproponował?
  • Poziom 14  
    Trzeba by to policzyć aby punktu rosy nie przekroczyć :) . Zwykle przy ociepleniu od wewnątrz to 5cm styropianu wychodzi. Wiele nie pomaga ale zawsze.

Słuchaj a jak masz prowadzone rury od CO. Może masz wkute rury nieocieplone w te ściany zewnętrzne wtedy ogrzewasz mury a nie mieszkanie
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Tak, załóż styropian od wewnątrz. Po co ogrzewać ściany aby wygonić z nich wilgoć.
    Czyżby sucha ściana dawała więcej bez styropianu niż mokra, przemarznięta z warstwą 5cm magicznej izolacji?

• Moderator na urlopie...
    thug10 napisał:
    Trzeba by to policzyć aby punktu rosy nie przekroczyć :) . Zwykle przy ociepleniu od wewnątrz to 5cm styropianu wychodzi. Wiele nie pomaga ale zawsze.

Punkt rosy zawsze będzie w ścianie i przez długi czas jej nie osuszysz. 5 cm, to tyle, co kot napłakał, ale akurat tyle, żeby zabrać to z powierzchni użytkowej mieszkania i dobrze zawilgocić ściany przez okres zimowy.
  • Poziom 13  
    Prawdopodobnie zwiększone zużycie gazu jest efektem ścian z płyt kartonowogiosowych, zmierz temperaturę na środku pokoju i porwnaj z temperaturą na regulatorze pokojowym
  • Poziom 14  
    witam
    Tom_Instal nie bardzo rozumiem dlaczego miały by być winne ściany z karton-gipsu?, ale sprawdze bo każda rada jest dobra i warta przemyślenia.

z innej strony: czy długośc komina ( zasysanie i spaliny w jednej rurze) może mieć wpływ na zużycie??
  • Poziom 13  
    Bardzo często spotykałem się, że w wolnej przestrzeni pomiędzy płytą a ściana był zwyczajny przeciąg , nie zaizolowany otwór na kabelek do regulatora powoduje znaczne obniżenie temperatury w miejscu pomiaru przez regulator ( zwykłe wychłodzenie). Sam osobiście miałem kilka przypadków.
  • Poziom 14  
    witam:)
    udało mi się rozwiązać chociaż częsciowo mój problem. Z 10m3 dziennie gazu , zszedłem na 8.4m3. Trzy zmiany ustawiłem na piecu temperaturę 45 stopni, (wcześniej miałem 65), zalożyłem nowe uszczelki na drzwi wejściowe oraz pozakładałem ekrany za grzejnikami.

o zużyciu gazu w dniu dzisiejszym wole nie mowić - 14m3 - ale mróz jak na syberii:)
    pozdrawiam

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo