Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 2 1,8 mechanizm różnicowy skrzyni F17. Czy podejdzie inny?

11 Sty 2012 15:09 4213 6
  • Poziom 13  
    Witam.
    Samochód koleżanki, astra 2 z 1999r. z silnikiem 1,8 X18XE1 i skrzynią F17. Poleciał mechanizm różnicowy. Nowy orginał kosztuje majątek, urzywana skrzynia to ryzyko kupienia drugiej padaki. Gdzieś czytałem że można założyć z innej skrzyni (chyba o oznaczeniu F16). Taki zamiennik łatwiej dostać za rozsądne pieniądze. Jednak nie jestem do końca pewien czy da się to zrobić.
  • Warunkowo odblokowany
    Powinno podejść bo tam chyba była róznica średnicy koła zamachowego.Ale rozsądniej to kupić drugą skrzynię.
  • Poziom 13  
    Udało sie dostać orginał:) Rozwalona była skrzynia ale mechanizm był cały.
  • Poziom 35  
    I nie wyje po przekładce?
  • Poziom 13  
    Nie była to pilna sprawa więc szukałem go bez pośpiechu i dopiero dzisiaj dostałem. Jak włożę to powiem. Koszt mechanizmu 30 zł.
  • Poziom 24  
    Mechanizm pasuje od wiekszosci skrzyn od small block'u. Na 100% od f17 i f15. F16 i f20 to skrzynie big block'owe i od nich mechanizm na pewno nie pasuje. Ja kiedyś kupiłem skrzynie od kadeta f13 i pasował mechanizm tylko łożyska musiałem przełożyć.
  • Poziom 13  
    Ja mam skrzynie F17. Wszystko pasuje i może troszkę go słychać, chociaż nie jestem do końca pewien czy to on. Nie wiem jak było przed wymianą... -Troche pojeździ:)