Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 50PG200R chassis PP81B zamiana zasilaczy

11 Jan 2012 15:56 3175 6
  • Level 20  
    Witam szanownych kolegów. Czy jest możliwość zastąpienia modułu zasilacza PSPU-J702A modułem PSPU-J703B. W oryginale nie "podnoszą się" napięcia Va i Vs. Boję się ryzykować podmiany na drugi, w zasadzie podobny, zasilacz jak w temacie. W obu pinologia jest taka sama.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 20  
    Nikt nie wie? Cóż, zaryzykowałem. Telewizor nadal nie działa, ale ten zasilacz zachowuje się nieco inaczej, Po włączeniu na chwilę pojawiają się wszystkie napięcia,Va i Vs zaraz spadają do 0V, po czym telewizor wraca do stanu stand by, zapala się czerwona dioda na panelu przednim. Posprawdzałem większość elementów na zwarcia i przerwy. Na płycie zasilacza jest również mikrokontroler, właśnie on różni się wersją oprogramowania i rewizją. Dlatego teraz nie mam pewności, czy ten mikrokontroler nie może "dogadać się" z kontrolerem głównym, czy jest jeszcze jakaś inna usterka. Niestety, nie mam innych modułów na podstawienie (szkoda). Proszę o porady, może ktoś ma większą wiedzę ode mnie.
  • Helpful post
    Level 17  
    Witam,
    Niestety kolego nie można zastąpić zasilacza PSPU-J702A zasilaczem PSPU-J703B. Pracują na innych zasadach. Ale na spokojnie możesz zabrać się za naprawę oryginału. Jest to zasilacz któremu trzeba poświęcić chwilę na dobre pomiary. Ale jest do zrobienia.
    Powodzenia i pozdrawiam.
  • Level 20  
    Dzięki za odpowiedź. Niestety, oryginalny zasilacz był zalany i raczej wątpię, czy uda się go uratować, przydałby się schemat, a to pewnie mrzonka, ale jeśli nie zdobędę oryginału, trzeba będzie spróbować. Sęk w tym, że nie mam żadnej pewności, czy inne moduły są sprawne.
  • Helpful post
    Service technician RTV
    Co do PSPU-J702A to jest na
    Quote:
    R2A20112 - aktywny PFC (SO-16) *(HA16174, R2A20111)
    Link_ sa aplikacje i schematy
    L6599D podstawowy scalak psu

Poczytaj na linku poniżej,znajdziesz odnośnik na Twój zasilacz
    Link
    Tak wygląda
    LG 50PG200R chassis PP81B zamiana zasilaczy

Scalak (w prawym dolnym rogu) na krótko "odpala"PSU i sprawdza po starcie poprawność napięć i jesli coś nie jest OK(napięcia VS i VA.) , to nie włącza +5v STBY.
    Gównie z winy PFC.
    Poczytaj w linku co podałem jak realizowana jest komenda: PS_on > scalak-kontroler > opto > klucz tranzystorowy podający napięcie zasilania na scalak PFC i głowny scalak zasilacza L6599D

O schemacie zapomnij bo to zasilacz robiony przez "tajemniczą " firmę Sanken.
    LG o kiku lat stosuje wyroby tej firmy i sa problemy z serwisem PSU.
    Popatrz w Link_ jest tam podobny PSU pspu-j702a
  • Level 20  
    Lisek, czekałem na twoją wypowiedź, teraz biorę się do lektury, a po weekendzie za ten zasilacz.
  • Level 20  
    Zasilacz udało mi się uruchomić, uszkodzona była jedna z diod prostowniczych na wyjściu przetwornicy w gałęzi Va (nieznaczna upływność). Ale tv jest martwy, nie startuje w zasadzie nic oprócz przetwornicy, chociaż reagował na pilota (włącz-wyłącz), po kilku sekundach od załączenia tv przechodzi w st. by. Klient zrezygnował z dalszej naprawy i zabrał tv, więc nie dowiem się, co jeszcze było uszkodzone. Dzięki Lisek, za pomoc, linki pomogły uruchomić ten zasilacz "na stole".