Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odzyskiwanie legalnego windowsa, asus K52N

11 Sty 2012 16:20 3807 15
  • Poziom 8  
    Witam, mam taki problem i bardzo proszę o pomoc.
    Instalowałam aktualizacją do swojego komputera, na ekranie pisała informacja, że nie należy wyłączać komputera do końca ich pobrania,wyszłam na chwilę z pokoju,
    po czym rozładowała się bateria i laptop się wyłączył.
    Po próbie włączenia go wyskoczył ekran z przywracaniem systemu windows, niestety nie udało się to, wyskoczył błąd krytyczny aktualizacji i komputera ani włączyć, ani wyłączyć, ktoś polecił przeinstalować windowsa, problem w tym, że nie zrobiłam kopii systemu windows a przy zakupie nie dostałam żadnej płytki.
    Zainstalowałam kopię systemu windows, ale nie wiem czy jest ona oryginalna,
    mam pytanie czy jest możliwość żeby odzyskać mojego windowsa, mam po laptopem taką naklejkę z jakimiś numerami microsoftu, proszę o radę?
  • Spec od komputerów
    Masz partycje reovery? Daj screen z zarzadzania dyskami.
  • Poziom 31  
    @Leyla26
    Jaki to windows xp czy vista?
    Zrób to co kolega wyżej napisał: prawy klawisz myszki na Mój komputer - zarządzaj -zarządzanie dyskami.
  • Poziom 8  
    odzyskiwanie legalnego windowsa, asus K52N

Dodano po 54 [sekundy]:

a jest to windows 7.. :)
  • Poziom 31  
    @Zainstalowałam kopię systemu windows
    Z jakiego nośnika?
  • Poziom 8  
    z płyty CD, pożyczonej od znajomego.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Oryginalny system masz na ukrytej partycji 19.53 GB. Przeczytaj instrukcję obsługi laptopa jak w tym modelu zainicjować przywracanie systemu z ukrytej partycji.
  • Poziom 8  
    w instrukcji obsługi pisze, że przed skorzystaniem z Recovery Partition należy skopiować pliki Outlook PST, oraz zapisać własne ustawienia konfiguracji, nie rozumiem tego punku?
  • Spec od komputerów
    Tronic nie wprowadzaj w błąd.
    Po zainstalowaniu nowego systemu z CD nie będzie działać klawisz recovery bo MBR został nadpisany.Oryginalny system trzeba ręcznie przywrócić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    ręcznie:) czyli jak :)?
  • Spec od komputerów
    Na początek to zrób dysk naprawy systemu. Panel sterowania/system i zabezpieczenia/kopia zapasowa/przywracanie/tworzenie dysku naprawy systemu.
    Takie botujące CD będzie potrzebne do wystartowania komputera jak jednego windowsa już nie będzie a drugiego jeszcze nie będzie.Skopiuj ważne dane na zewnętrzny nośnik bo system po przywróceniu będzie w stanie jak po zakupie.
  • Poziom 8  
    ale jak nie mam na płycie windowsa, to to się wszystko da zrobić?
  • Spec od komputerów
    Da się zrobić bo obrazy systemu są na recovery. Błędem było instalowanie windowsa z płyty bo nadpisałaś MBR i automatyczne przywracanie systemu z recovery nie będzie działać. Podziękuj serdecznie "fachowcowi" co ci polecił instalację windowsa z płyty w tej sytuacji. Pobierz też partedmagic i wypal CD z iso.
  • Poziom 8  
    zrobiłam dysk naprawy systemu i co dalej?
  • Spec od komputerów
    Uruchom komputer z liveCd partedmagic. Po pokazaniu się pulpitu uruchom Gparted i daj scrin z układu partycji.
    Sprawdż czy na partedmagic masz internet ,żeby było z czego pisać na forum jak nie będzie systemu na dysku a byłyby potrzebne dodatkowe informacje. Chyba ,że masz drugi komputer do pisania podczas reanimacji laptopa.
  • Poziom 8  
    udało się za pomocą recovery partition wszystko przywrócić, dziękuję serdecznie za pomoc:)