Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router LINKSYS WAG54G2 - ręczna konfiguracja

11 Sty 2012 16:41 4510 9
  • Poziom 9  
    Witam, jestem kobietą więc potrzebuję łopatologicznego wytłumaczenia jak skonfigurować ten router, krok po kroku. Od tygodnia szperam w sieci, próbuję tak i tak i siak.... I NIC!!! Bardzo proszę o pomoc. Jeśli chodzi o kable to wszystko jest dobrze podłączone, komputer wykrywa urządzenie, sieć jest dostępna, tylko nie ma neta... Dodam, że internet mam od Multimedia Polska kablowy.
  • Specjalista Sieci, Internet
    ten linksys WAG54G2 to router ADSL. a tobie jest potrzebny router DSL z portem WAN
  • Moderator - Sieci, Internet
    jagodzina2 napisał:
    że internet mam od Multimedia Polska kablowy.

Mówisz o linii telefonicznej czy telewizji kablowej?
  • Poziom 9  
    telewizja kablowa
    Potwierdzam to co pisał kolega @Heinzek.
  • Poziom 9  
    Czy Panowie mogą w takim razie podpowiedzieć, jaki powinnam kupić ??? Znacie coś niedrogiego???
  • Poziom 10  
    słyszałem, że ten router może pracować jako switch. czy można bezpośrednio do jednego portu rj45 podłączyć internet z od operatora(rj45 do domu przychodzi) i udostępnić na nim internet bez użycia modemu dsl?
    Jeżeli nie ma filtracji mac i masz więcej niż jeden adres publiczny to nie ma żadnego problemu.
  • Poziom 43  
    tylko jako switch LAN/WIFI - nie podzielisz tym internetu tylko prze konwertujesz sygnał z LAN na wifi.
  • Poziom 10  
    no rozumiem..bo mam dlinka dir 615 i dziwnie działa mi internet..czasami długo oczekuję na odpowiedź z serwera..i nie wiem czy to wina dlinka..bo jak do dlinka podłaczyłem cisco to tak samo się czasami wiesza :/

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

po głebszych przemyśleniach..skoro wyjście z routera dir 615 ethernetowe podłączam do cisco i internet działa.. to nie mogę go tylko podłączyć do cisco? przecież to ta sama droga..jak podłącze internet do kabla który jest doprowadzony do mieszkania do laptopa pod lan to internet działa..