Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router ASUS RT-N10U,brak możliwości logowania

11 Sty 2012 17:26 6910 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Zakupiłem router ASUS RT-N10U. Chciałem wypróbować jego funkcję repeatera jednak na oryginalnym oprogramowaniu nie wychodziło mi to.
    Postanowiłem wgrać DD-WRT (dd-wrt.v24-16994_NEWD-2_K2.6_mini_RT-N10U.trx).
    Aktualizacja firmware'u przebiegła pomyślnie i normalnie się zalogowałem i zacząłem ustawiać funkcję repeatera. Jednak przy którejś próbie router przestał odpowiadać na 192.168.1.1 . Przycisk reset nie pomaga (żadnych zmian)
    Czego to może być przyczyną? Czy to związek z oprogramowaniem które wgrałem, czy coś źle ustawiłem na routerze?

W załączniku:
    - zdjęcia routera
    - ipconfig /all - po podłączeniu RT-N10U do komputera

PS. Dodam że na początku przy włączaniu migały wszystkie lampki na routerze. Teraz przy włączaniu zaświecają się diody POWER | WAN | LAN1-4. Diody WLAN | WPS | USB nawet raz się nie zaświecą.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Uruchom tryb recovery i wrzuć tam Tomato

Jak uruchomic tryb recovery i jak wgrać tomato ?
  • Poziom 43  
    Najpierw zrób reset 30/30/30 - jeśli DD-WRT się odpali można wgrać Tomato przez upgrade z DD-WRT.
    Jeśli nie to Asus restoration.
  • Poziom 9  
    reset 30/30/30 nie działa. Chyba że źle coś zrobiłem. Jeśli tak to popraw mnie.

1. Na włączonym routerze przytrzymałem reset na 30 sek.
    2. Potem nadal trzymając reset wyłączyłem zasilanie i trzymałem reset kolejne 30 sek.
    3. Potem nadal trzymając reset włączyłem ponownie zasilanie i trzymałem 30 sek

Asus restoration to rozumiem jakieś oprogramowanie ?
  • Poziom 43  
    procedura poprawna - odpal Putty i spróbuj się zalogować na telnet/ssh routera
    Czy router odpowiada na ping ??
    Cytat:
    Asus restoration to rozumiem jakieś oprogramowanie ?
    Tak to standardowy tryb ratunkowy w Asusach.
  • Poziom 9  
    Nie jestem zbyt obeznany w putty i metodach logowania przez ten program.
    Chyba jednak nie udało mi się zalogować do routera.
    Zrzut ekranu co i jak miałem poustawiane w załączniku. Również błąd który otrzymałem.

Natomiast podaczas logowania przez Telnet słyszę jedynie dźwięk alertu i znika putty
  • Poziom 9  
    hermes-80 napisał:

Czy router odpowiada na ping ??

Tak. Jestem teraz chyba w trubie diagnostycznym bo po resecie 30/30/30 miga mi lampka POWER. Ale i tak odpowiada na ping

SUKCES. Znalazłem płyte którą dostałem wraz z urządzeniem i zainstalowałem Utility. Potem odpaliłem program Firmware restoration i wgrałem oryginalny soft.
    poczuł znów życie.
  • Poziom 43  
    No to odpal Asus restoration - wejdź na stronę asusa i pobierz manuala dla RT-N10 PL - tam jest dokładnie opisany tryb recovery.

Dodano po 4 [minuty]:

Tak samo jak OFW wrzucasz Tomato.