Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokie spalanie oleju w Mazdzie 6

11 Sty 2012 18:28 13515 9
  • Poziom 14  
    Witam,

Mam problem ze spalaniem oleju, jest to na prawdę PROBLEM. Na początku grudnia kupiłem swoją wymarzoną Mazdę 6 2.3(benz) 2003r, przed zakupem pojechałem na przegląd przed zakupowy do ASO (Auto Księżyno Ełk), wszystko wyszło b.dobrze. W tamtym tygodniu sprawdziłem poziom oleju i okazało się, że poziom jest bardzo niski. Na drugi dzień pojechałem na wymianę oleju i filtra, zalałem olej Elf 5W40. Poziom oleju sprawdziłem tego samego dnia wieczorem i był ok, prawie do max. Wczoraj coś natknęło mnie żeby sprawdzić poziom ponownie i ku mojemu zdziwieniu był niski :( i oczywiście przy włączonym silniku i odkręceniu korka bucha powietrze (doczytałem, że tak powinno być-rozrząd na łańcuchu). Silnik jest czysty, nic nie kapie, nie ma plam. Dodatkowo kilka dni przed wymianą oleju zapaliła się kontrolka silnika, pojechałem na komputer i wykazał błąd P0012(pozycja wałka rozrządu), po 2 dniach kontrolka zgasła i do tej pory się nie zapaliła. Samochód jeździ normalnie, nie ma utraty mocy, nie dymi,obroty nie falują, na pierwszy rzut oka wszystko w porządku. Dziś po pracy sprawdziłem czy w zbiorniczku wyrównawczym nie ma majonezu, sprawdzenie nie wyszło zbyt dobrze bo w zbiorniku było mało płynu chłodniczego, temperatura podczas jazdy jest ok. Zaobserwowałem jeszcze, że na zimnym silniku, po otwarciu maski słychać takie jakby syczenie przy napinaczu paska. Sprawdziłem jeszcze rury wydechowe, w środku czarny osad. Co może powodować taki stan, czeka mnie kosztowna wymiana?

Pozdrawiam
    Bartek
  • Poziom 20  
    A ile po zgaszeniu silnika sprawdzałeś poziom oleju ? Jeśli nic nie kopci to raczej nie spaliło litr oleju w dzień czy dwa. Żeby ustalić co może być przyczyną należałoby wykonać pomiar ciśnienia sprężania. Jeśli nie pierścionki to uszczelniacze zaworów.
    Nie ma wycieków oleju ?
  • Poziom 21  
    Ubywa płynu i oleju... No to może uszczelka pod głowicą?
  • Poziom 14  
    Olej sprawdzałem zawsze na zimnym silniku. Nic nie kopci, jedynie czarny osad jest na rurach, ale jest on prawie suchy. Na sprawdzenie kompresji pojadę w ten weekend, dam znać co wyszło. Jeśli winą są pierścionki lub uszczelniacze z jaką kwotą naprawy powinienem się liczyć?
    Nie ma wycieków oleju.
  • Poziom 13  
    Być może nie wlano wystarczającej ilości oleju .Sprawdz olej na zimnym silniku jeśli min. dolej do maksa i przejedz jakiś dystans powiedzmy 50km skontroluj olej.
  • Poziom 14  
    Wlali mi jakoś 3,5l oleju. Bańka miałą 4l i ok 0,5l zostało. Faktycznie, może za mało oleju wlali. Gdyby to było to to byłbym po prostu w siedmym niebie:)
  • Poziom 12  
    Spalanie oleju w tym silniku to norma z racji jego budowy, jeśli nie pali więcej niż 100-200 ml na 1000 km to nie przejmuj się.

I pamiętaj że kontrole oleju w Maździe co 1-2 kkm to podstawa, bo można sobie zrobić niezłe kuku.
  • Warunkowo odblokowany
    Albo olej nie odpowiedni.Jedno wiem z własnego doświadczenia nie każdy olej jest dedykowany do każdego silnika. Elfa uważałem za najlepszy ale najlepszy jest Mobil
  • Poziom 19  
    jest to europejczyk czy wersja amerykanska ???

poniewaz w niektorych wersjach wchodziło z filtrem nawet 4,4l !

olej sprawdz najlepiej rano przed odpaleniem stojac na rownej powierzchni -bedziesz miał odnośnik,
    jak zapalisz zobacz czy nie masz przedmuchów w zbiorniku wyrownawczym -na zimnym i na ciepłym...

ps. ZADEN servis nie sprawdzi ci przed zakupem czy samochod bierze olej czy nie jezeli sprzedajacy zajał sie odpowiednio samochodem...
  • Poziom 14  
    Jest to wersja europejska, wchodzi 3,5l oleju z filtrem. Wiem, że serwis mi tego nie sprawdzi. Madzia od środy stoi u mechaniku i hospitalizuje się, diagnoza-wymiana pierścieni i naprawa głowicy.

Mam jeszcze jedno pytanie, na zimnym silniku, po otwarciu maski słychać takie jakby syczenie przy napinaczu paska. Co to może być? Kiedy silnik się rozgrzeje syczenie jest trochę cichsze.