Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 9040mfp - zacina w pod. 4

11 Sty 2012 18:30 1361 7
 • Poziom 16  
  Witam. Przy wydruku z 4-tego podajnika (ten na duża pojemność) HP LJ 9040mfp zacina papier, z innych podajników jest ok. Rolki wymienione. Dziej się to tak, że tak jakby jedną kartkę więcej pobiera, jak wystapi zacięcie to jedna kartka jest niezadrukowana, zatrzymuje się na wysokości pieca. Z innych podajników jest ok. Tutaj jest tak że raz przejdzie parę kartek, a przy innej próbie wydruku zacina, Przykładowo wydrukuje stronę konfiguracji, wychodzi pierwsza strona i druga, i jeszcze jest trzecia niezadrukowana.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 28  
  A co poza rolkami sprawdziłeś?Czy po zamknięciu szuflady opada ramie podające papier? czy na flagach w ścieżce papieru są założone sprężynki? Czy wykonywałeś testy samego podajnika bez drukarki z odsłoniętym otworem rewizyjnym? Jaki jest licznik wydrukowanych stron drukarki?Podaj trochę szczegółów.
 • Poziom 16  
  Sprawdzałem czy flaga się rusza swobodnie. Tak, są. Pobiera za każdym razem, tylko nie za każdym razem zatnie, pobierze jedną, drugą kartkę (przykładowo wydruk konfiguracyjny ma dwie strony), i następnie trzecia karta jest dodatkowo. Tak dla ścisłości to jest ten podajnik w drukarce, nie żaden dodatkowy/boczny.
 • Poziom 28  
  Kolego, zestaw drukarkę z podajnika. Odkręć górną pokrywę blaszaną (otwór rewizyjny) przykręconą na dwie śruby.Odkręć tylną pokrywę podajnika(4 śruby)od wewnątrz masz naklejkę, na której masz opisane ustawienia switchy, znajdujących się na płycie elektroniki, z różnymi testami (test silników, czujników,poboru papieru) i opisem błędów, wykonaj je i sprawa się powinna wyjaśnić.
  Podajnik 4 jest opcją i jeżeli nie możesz rozdzielić drukarki od podajnika, to wyjmij szufladę 3 i odkręć śruby łączące drukarkę z podajnikiem.
 • Poziom 21  
  Dzisiaj po południu przywożę podobny model do serwisu. U klienta wstępnie diagnozowałem i wygląda to tak: Drukuję wydruk konfiguracji - zamiast 2 kartek, pobiera jeszcze trzecią pustą stronę i ją zacina.

  Wydruk z komputera: daję 10 stron - pobiera dodatkowo 11 stronę i zacina.

  Wstępnie ustaliłem że nie działa blokada rolki wyciągającej papier z podajnika (nie rolka separująca, tylko wyciągająca). Ale co dokładnie się stało będę wiedział później jak wymontuję cały układ poboru - pewnie coś pękło (może jakaś zapadka).

  Przypatrz się właśnie temu mechanizmowi - może szybciej coś stwierdzisz.
 • Poziom 16  
  Ok. Jutro sobie sprawdzę. Dzieje się to tylko z pod. 4. Nieraz się wydrukuje normalnie. A nieraz zatnie, z tą dodatkową kartką. I wyświetla błąd zacięcia.
 • Poziom 21  
  W moim przypadku winny był elektromagnes który zatrzymuje (lub włącza) cały napęd rolek pobierających papier.

  Roztopiła się na nim ta pianka wygłuszająca i zapadka się kleiła.
 • Poziom 16  
  Winny byl elektromagnes. Temat zamykam.