Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ŁUCZNIK 884 łapie co drugą pętelkę

psu 11 Sty 2012 18:38 3682 10
  • #1 11 Sty 2012 18:38
    psu
    Poziom 10  

Witajcie.
    Postanowiłem nauczyć się szyć. Mam jednak problem z maszyną babci. Otóż maszyna ta (jest to dobrze widoczne na szerokim ściegu), "szyje" co drugie wejście igły, tzn. pierwsze wejście igły łapie dolną nitkę, drugie natomiast nie. Szyjąc na szerokim ściegu, dostaję pojedynczą linię zamiast zygzaka. Czy ktoś potrafi pomóc mi w regulacji ?

0 10
  • Pomocny post
    #2 11 Sty 2012 18:53
    Qbuś
    Poziom 38  

Za mocno naprężona górna nitka ?

0
  • #3 11 Sty 2012 19:19
    psu
    Poziom 10  

Ustawiłem naprężenie na 0 i nadal jest to samo. Poluzowałem śrubkę od napinacza, trochę to poprawiło sprawę, lecz nadal nie jest idealnie. Dodatkowo zrywa nitkę górną....

0
  • #4 11 Sty 2012 19:39
    axxx
    Specjalista AGD

Należy zacząć od sprawdzenia igły czy jest dobrze wkręcona,czy jest prosta i czy ma odpowiednią grubość do zastosowanych nici.
    Wszystko to napisane jest w instrukcji obsługi.

0
  • #5 08 Maj 2012 16:48
    psu
    Poziom 10  

Wszystko zostało sprawdzone. Niestety żadne ustawienia zgodnie z instrukcją obsługi nie dają rezultatu. Zauważyłem też, że maszyna ma problem z przesuwaniem się materiału... Zamieszam również link do zdjęcia spodniej strony ściegu

ŁUCZNIK 884 łapie co drugą pętelkę

Moderowany przez skryn:

Zdjęcie poprawiłem (odnośnik do imageschak). Należy robić wg powyższego schematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    Następnym razem jednak zmuszony będę usuwać fotki niewykonane wg powyższego linku.

0
  • Pomocny post
    #6 10 Maj 2012 22:42
    3daniel33
    Poziom 14  

Z tego co widać na foto to Masz zły naciąg igły w stosunku do szpuli:

1) pociągnij palcami nitkę w igle i drugą ręką tą ze szpuli, musisz mieć delikatny opór w nici od igły i ze szpuli.

2) jak Ci co drugi ścieg łapie to zobacz jak chwytacz łapie nitkę z igły ( ewentualnie obniż igłę o jakieś 0,5mm-1mm)

3)Zmniejsz ścieg zygzakowy (nie na maximum) na 1/2

4) daj fotki ze swojej maszyny jak szyje (plącze) i napisz która strona materiału to góra a która to spód w stosunku do maszyny( łatwiej będzie określić czy masz za mocny naciąg czy za słaby).

0
  • #7 15 Maj 2012 21:49
    psu
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź, dopiero teraz miałem możliwość usiąść do maszyny.
    Otóż zauważyłem, że górna nić jest tak mocno naciągnięta, że bardzo ciężko ją wyciągnąć poprzez ciągnięcie jej od dołu palcami. Raczej nie pomaga regulacja kółkiem u góry...
    Jeżeli chodzi o zdjęcie, dodałem je post wyżej. Poplątany ścieg to ścieg dolny.

1
  • #8 16 Maj 2012 18:37
    1167387
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 16 Maj 2012 21:19
    psu
    Poziom 10  

Chyba źle się wyraziłem - chodziło mi o to, że ciężko jest górną nić wyciągnąć :)

0
  • #10 17 Maj 2012 18:49
    axxx
    Specjalista AGD

Odkręć dolną wąską pokrywę i zobacz czy koło zębate typu palec jest w całości.

0
  • #11 20 Maj 2012 09:02
    psu
    Poziom 10  

Maszyna już się naprawiła. Problemem okazało się zbyt duże naciągniecie górnej nici. W pozycji zerowej, naciąg był większy niż w pozycji 1. Po ustawieniu na 1 zaczęła równo szyć.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

1