Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B - Wymiana sterownika centralnego zamka wraz z pilotem

adam1371 11 Sty 2012 20:12 22752 10
  • #1 11 Sty 2012 20:12
    adam1371
    Poziom 9  

Witam.
    Piszę ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na pytania, które mi się nasuwają.
    Mój problem zaczął się od tego, że zamknąłem auto z pilota i wracając po kilku godzinach nie mogłem go otworzyć pilotem, jedynie kluczykiem. Centralny działa ok, zamykają się i otwierają wszystkie drzwi na raz.
    Pomyślałem, że może bateryjka w pilocie więc wymieniłem i bez skutku.
    Wyczytałem na forum, że te piloty w kluczyku, który mam programuje się w ten sposób, że wsiadam do auta , zamykam drzwi, przekręcam kluczyk na pozycję z świecącymi kontrolkami i naciskam pilotem zamknięcie drzwi (powinny się wtedy zamknąć i otworzyć automatycznie) u mnie niestety to nie podziałało.

Postanowiłem więc, że zmienię cały sterownik centralnego zamka wraz z wkładką pilota do kluczyka.

Pojawia się teraz tylko pytanie, czy po założeniu takiego kompletu będzie wtedy można zaprogramować bez problemu kluczyk, czy stacyjka tutaj też coś ma z tym wspólnego?

Kolejne pytanie to czy symbole tych sterowników mają jakieś znaczenie, czy może być dowolny byle od vectry B?

Ja mam dokładnie taki sterownik i wkładkę do kluczyka jak na tym zdjęciu:
    Opel Vectra B - Wymiana sterownika centralnego zamka wraz z pilotem
    Czyli z symbolem CG. i chciałem taki komplecik kupić.

Proszę o podpowiedzi, bo nie chcę na próżno wydać pieniędzy jak ma może i tak nie działać.
    Z góry dziękuję za wszelkie porady.

2 10
  • #2 12 Sty 2012 20:30
    decybel91
    Poziom 39  

Nr bez znaczenia. Jak wtyk pasuje to powinno działać.

0
  • #3 12 Sty 2012 21:38
    adam1371
    Poziom 9  

Tak, tylko kwestia czy będzie współpracowało z moim pilotem który mam w kluczyku? Wydaje mi się że będzie inna częstotliwość jak wezmę sam sterownik od innego auta, dlatego myślałem o wymianie jednego i 2-giego na raz :)

1
  • #4 12 Sty 2012 22:13
    sandamiano
    Poziom 28  

A jak długo trzymałeś wciśnięty przycisk pilota przy programowaniu?Trzeba długo nawet około 30 sekund.Jak programowałem to też myślałem że nie da rady ale po dłuższej chwili zamek się zamknął i otworzył.Pilot nawet jak nie otwiera to dioda nadawcza w nim zapala się ?

0
  • #5 12 Sty 2012 22:21
    sandal7
    Poziom 21  

zmieniając sterownik nie wkodujesz juz swoich pilotów w taki sposób jak wyżej bo one są przypisane do twojego sterownika, tylko będzie trzeba przez urządzenie diagnostyczne, najprościej i najtaniej będzie dołożyć osobny sterownik zamka i będziesz miał jeszcze domykane szyby jeśli masz elektryczne, tyle że dojdzie dodatkowy pilot

0
  • #6 12 Sty 2012 22:42
    adam1371
    Poziom 9  

sandamiano napisał:
    A jak długo trzymałeś wciśnięty przycisk pilota przy programowaniu?Trzeba długo nawet około 30 sekund.Jak programowałem to też myślałem że nie da rady ale po dłuższej chwili zamek się zamknął i otworzył.Pilot nawet jak nie otwiera to dioda nadawcza w nim zapala się ?

próbowałem trzymać długo i nic, byłem w serwisie i sprawdzili (odziwo za darmo) że pilot nie daje w ogóle sygnału więc prawdopodobnie nic z niego nie będzie, mimo że diody migają.
    Można zamówić nowy pilot ale w serwisie kosztuje to 180 zł ;|
    a centralka razem z pilotem na allegro 90, tylko nie wiem czy przypadkiem stacyjka nie ma też tutaj nic wspólnego

Dodano po 1 [minuty]:

sandal7 napisał:
    zmieniając sterownik nie wkodujesz juz swoich pilotów w taki sposób jak wyżej bo one są przypisane do twojego sterownika, tylko będzie trzeba przez urządzenie diagnostyczne, najprościej i najtaniej będzie dołożyć osobny sterownik zamka i będziesz miał jeszcze domykane szyby jeśli masz elektryczne, tyle że dojdzie dodatkowy pilot

Ok, a jeśli dokupię sterownik razem z wkładką do kluczyka, to wkoduję ten nowy pilot? Czy stacyjka też coś tutaj ma z tym wspólnego? Bo koduje się w taki sposób jak napisałem wcześniej tzn. przekręcając kluczyk na pozycję świecących kontrolek siedząc w środku i naciśnięcie przycisku zamknięcia, wtedy powinny się zamknąć i otworzyć zamki i być ok.

1
  • #7 12 Sty 2012 22:51
    sandal7
    Poziom 21  

zadziała jeśli dokupisz sterownik z pilotami fabrycznymi moga być bez grocików bo zachowasz swoje druga część pilota znaczy grot z transponderkiem służy tylko do uruchamiania auta i nie ma to nic wspólnego ze stacyjką te sterowanie radiowe a koszt sterownika z pilotami na pewno będzie spory jeśli ma to być w oryginale a jak nie zależy to
    jak pisałes " centralka razem z pilotem na allegro 90,"

0
  • #8 12 Sty 2012 23:11
    adam1371
    Poziom 9  

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc! Najpierw udam się do znajomego elektryka niech zobaczy tego mojego pilota (może uda mu się go "wskrzesić" :D) a jeśli nie to kupię na allegro oryginalną centralkę wraz z pilotami :)

Odpiszę jak się z tym uporam ;)

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi!

0
  • #9 12 Sty 2012 23:19
    miwi
    Poziom 27  

Wystarczy poprawić luty od baterii i pilot zadziała.

0
  • #10 28 Wrz 2012 08:05
    darek w
    Poziom 13  

Witam ciekawy jestem jak sfinalizował pan cały proces z centralnym zamkiem ? pozdrawiam.

0
  • #11 28 Wrz 2012 21:25
    adam1371
    Poziom 9  

darek w napisał:
    Witam ciekawy jestem jak sfinalizował pan cały proces z centralnym zamkiem ? pozdrawiam.

Znajomy elektryk stwierdził uszkodzenie pilota (jakiś element na płytce). Udało mu się to przelutować z drugiego i wychodziło na to że pilot powinien działać już ok, lecz nie chciał się zaprogramować.
    Prawdopodobnie trzeba by go było wprowadzić TECHem, bo możliwe że podczas lutowania płytki piot zmienił częstotliwość.
    Ostatecznie odpuściłem i tak zostało do czasu sprzedaży auta :D

Jeśli masz taki sam problem to na Twoim miejscu bym dobrał się do sterownika c. zamka (pod plastikiem w nogach pasażera), na nim jest symbol (np. QM MU, CG, CE, DE itp.) i na allegro dokupił taki sam razem z pilotem. Pojawiają się takie komplety w rozsądnych cenach.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia!

0