Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

drukarka HP 710C - kolory na różowo

kasprzyk 18 Dec 2004 23:25 6474 7
 • #1
  kasprzyk
  Electrician specialist
  Witam
  posiadam sprzęt jak wyżej, od kilku dni wydruki zarówno kolorowe zdjęcia jak i czarno-białe drukarka "wypuszcza" w kolorze (odcieniu) różowo - fioletowym.

  tusz był włozony regenerowany - kolor - (jakis miesiąc, dwa było ok), wymieniłem go na nowy (zapakowany w folie) także regenerowany i niestety dzieje się to samo, przeinstalowałem system i bez zmian. Sterowniki dostarczone razem ze sprzetem, nie pasują do sys XP, system sam pobrał aktualne sterowniki do tej drukarki.
  co może byc przyczyną?
 • #2
  Kazik
  Printers specialist
  Spróbuj wykonać czyszczenie dysz ze sterownika a nastepnie wydruk strony testowej - jesli masz nadal przebarwienia, sprawdz kolorowa glowice na innej drukarce i w zaleznosci od tego czy jest dobrze czy zle masz uszkodzony kartridz badz drukarke. Inna kwestia jest to ze mozesz miec "zapaskudzona" stacje serwisowa i dlatego glowica "zasuwa" nie te kolory ktorych oczekujesz, po prostu podczas czyszczenia glowic zbiera to co zostalo na gumach w stacji serwisowej. A najprosciej - wyjmij kolorowa glowice i odcisnij np. na chusteczce higienicznej (najlepiej po zwilzeniu glowicy np. plynem do plukania glowic, ewentualnie moze byc b.czysta woda lub kropla spiritu)) - jesli masz wyrazne 3 kolory CMY to nie powinna byc wina glowicy, tak samo mozesz postapic z glowica czarna - jesli kolor jest czarny to glowica jest ok. Ot, widzisz, zboczenie zawodowe ;) - najważniejsze - a jak drukuje własny SELFTEST?
 • #3
  Ash Ketchum
  Level 27  
  Problem tkwi w stacji serwisowej (element pod głowicami który chcroni je i czyści w czasie parkowania karetki). Być może z naboju coś wylało się (różowy tusz). I teraz nowa głowica stojąc na tym przebarwia się. Niezbędne jest dokładne wymycie stacji najlepiej po rozkręceniu drukarki. Ja raz tak miałem z hp930 tyle że niebiesko ale po wyczyszczeniu jest ok. Poza tym te tusze regenerowane mogą być wadliwe- mogą się lać lub źle drukować np w niebieskim moga także być źle napełnione. Najpierw radzę wymyć drukarkę kartdridż kolor postawić chwilę na chusteczce (papierze kuchennym) zwilżonym w wodzie na kilkanaście sekund (pomieszany tusz wypłynie) następnie wytrzeć i wstawić do drukarki wykonac czyszczenie parę razy i będzie ok.

  PS Sam regenerowałeś czy kupiłeś regenerowane- jeśli tak to jakie? To ważne.
 • #4
  kasprzyk
  Electrician specialist
  Witam

  dziękuje za odpowiedzi, postapiłem tak:

  wyczyściłem wszystkie rolki, zbiornik pod głowicami jest zawalony "syfem" - ale czarnym - wygląda to jak smoła - wybrałem łyżeczką ;) ale to raczej nie ma nic do rzeczy - nie ma tam żadnego inego koloru poza czarnym.

  sytuacja ma się nastepująco - drukowana kartka z worda na której jest tekst+1 zdjęcie czarnobiałe+ jedno kolorowe, wygląda tak, że tekst jest dobrze (czarna czcionka) zdjęcie czarnobiałe ma odcień właśnie róż z jasnym fioletem (zdjęcie nie wygląda na czarnobiałe :( ) a te kolorowe ... też fatalane - niebo jest zamiast niebieskiego także fioletowe, właściwie wszystko wchodzi w ten kolor - innych nie da się wyróznić (oprócz czarnego i białego)

  w teście brakuje paska o kolorze niebieskim, po zastosowaniu się do rad kolegów - na zwilżonej chusteczce pozostaje pasek żółty i różowoczerwony.

  z braku srodków, (przydałoby się podstawić pod innego kompa, zmienić tusz) udam się do specjalistów, jeżeli koledzy mają jeszcze inne propozycje, to bardzo proszę.

  pozdrawiam
 • #5
  rsc
  Level 12  
  miałem podobny problem z tą sama drukarką jedna z dysz koloru była zatkana,zrobiłem wydruk w paint-cie 3 kolorów podstawowych ,ten który nie chodzi tego brakuje na wydruku nastepnie ustawiłem wydruk tylko tego koloru na całej kartce a4 cartridż odmoczyłem na wilgotnej szmatce
  letnia woda lub płyn udrażniający (dodawany do kompletów do napełnienia )czas kilka godzin po 2 wydrukach dysza zatkanego koloru się odblokowała
 • #6
  kasprzyk
  Electrician specialist
  ok

  zrobiłem jak wyżej - 3 paski czerwony, żółty i niebieski - czerwony ok, żółty ok a zamiast niebieskiego - różowy (może coś z fioletem)
  co robić dalej?
 • #7
  Kazik
  Printers specialist
  Sprawdż ten wkład na innej drukarce albo wstaw inny sprawny w 100% (czyt. sprawdzony) do swojej.
 • #8
  kosmita
  VIP Meritorious for electroda.pl
  kasprzyk a jak sie drukuje test dysz ??? Czy kolory są takie jak powinny?? (test drukujesz trzymająć power 4 x wciskasz resume i puszczasz power) może jednak koloro Ci sie wymieszały.. te kałamaże (od momentuy jak wyjmiesz je z oryginalnej foli hp) przechowywać trzeba jak akwarium, czyli górą do góry. kolory na teście powinny być takie: jasono niebieski (cyane), różowy (Magenta,), żółty (Yellow). Jeśli kolory są brudne to masz ospowiedź