Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet mobilny LTE w Sosnowcu, czy warto ? i jaki wybrać limit ?

11 Sty 2012 21:11 5461 12
  • Poziom 9  
    Mam internet z UPC i jestem zadowolona. Teraz wymieniłam komputer PC na laptopa i chcę mieć internet mobilny. Czy ktoś z Was posiada internet LTE z Plusa ? I jak to jest z limitami ? Proszę o poradę i pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Limity polegają na tym że dostajesz na okres rozliczeniowy np. 60 gb. I równie dobrze możesz to wykorzystać w jedną noc ściągając filmy gry itp a równie dobrze możesz wykorzystać z tego 2 gb. A jak przekroczysz to już zależy jakie tam są warunki w umowie
  • Poziom 9  
    Nie sprecyzowałam pytania.
    Czy będę miała dobry zasięg wybierając internet mobilny LTE ? Czy jest on rzeczywiście szybki ?
    Wybierając w abonamencie limit 15 GB, czy będę bardzo ograniczona w korzystaniu z internetu ? Siedzę w internecie ok. 3 godziny dziennie wieczorami, gram w grę na naszej klasie, raz w miesiącu ściągnę jakiś film, czy 15 GB mi wystarczy ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Powinno wystarczyć choć to zależy od osoby, mam klienta który ma LTE ale z Polsatu cyfrowego i mu 60GB nie wystarcza, nocny transfer też zużywa, nie raz było że dopłacał do neta, sam zasięg ma dobry niestety transfery tragiczne, centrum Katowic (Mikołowska) i transfer w granicach 100KBajtów/s, w porywach jak dobrze pójdzie 500KBajtów/s

Rozumiem że będziesz nosić laptopa wiec zasięg/transfery są zależne od stacji, stacje możesz poszukać TU
  • Poziom 9  
    To jest najgorsze, że nie można wziąć internetu LTE na próbę na miesiąc i sprawdzić jak działa. Ja chciałabym wziąć internet LTE z Plusa, mieszkam w Sosnowcu przy ul. Harcerskiej. Niedaleko znajdują się dwa nadajniki Plusa jak widzę, ale nie wiem, czy są wystarczająco blisko ?
    Sprawdziłam, że istnieją programy, którymi można sprawdzić, ile zużyłam transferu danych czy cuś. Który jest darmowy i podaje najbardziej wiarygodne dane ?
    Będę liczyć przez miesiąc i zobaczymy czy naliczę 15 GB.
  • Poziom 39  
    monnkad napisał:
    Ja chciałabym wziąć internet LTE z Plusa, mieszkam w Sosnowcu przy ul. Harcerskiej. Niedaleko znajdują się dwa nadajniki Plusa jak widzę, ale nie wiem, czy są wystarczająco blisko ?

Tu nie chodzi o odległość tylko o obciążenie nadajnika i jak dobry jest internet w tym nadajniku
    monnkad napisał:
    Sprawdziłam, że istnieją programy, którymi można sprawdzić, ile zużyłam transferu danych czy cuś. Który jest darmowy i podaje najbardziej wiarygodne dane ?
    Będę liczyć przez miesiąc i zobaczymy czy naliczę 15 GB.

Są np NetLimiter wersja demo ale działa 27 dni

I będziesz wychodzić z tym internetem z domu czy laptop będzie typowo domowy bo jak domowy nie widzę najmniejszego sensu kupowania tego internetu
  • Poziom 9  
    A jak mogę się dowiedzieć, jakie jest obciążenie i czy nadajnik jest dobry ?
  • Poziom 9  
    Laptop będzie przede wszystkim domowy, ale będę go zabierać na wyjazdy weekendowe i chcę tam mieć też internet. Stwierdziłam, że jak już płacę, to niech ten internet będzie tam gdzie ja jestem.
    Teraz jeszcze mam internet stacjonarny. Jeżeli ściągnę na 27 dni ten program i w ciągu tego czasu zliczę ile zużyłam transferu, czy będzie ta liczba wiarygodna ?
  • Poziom 39  
    Tak

Choć myślę ze lepszym i tańszym wyjściem było by używanie internetu w domu, a na wyjazdy weekendowe kupienie pakietu np 500mb za parę złotych około 10zl i korzystanie z internetu w telefonie oczywiście zależy jak bardzo masz zaawansowany telefon bo nie każdy może udostępnić internet
  • Poziom 43  
    W domu założyć stacjonarny (porządnego ISP), a na weekendy Areo (darmowy).
  • Poziom 43  
    monnkad napisał:
    To jest najgorsze, że nie można wziąć internetu LTE na próbę na miesiąc i sprawdzić jak działa.
    W przypadku zawarcia umowy poza lokalem dostawcy powinna być możliwość jej rozwiązania w ciągu 10 dni.
  • Poziom 8  
    jurek.adam napisał:
    monnkad napisał:
    To jest najgorsze, że nie można wziąć internetu LTE na próbę na miesiąc i sprawdzić jak działa.
    W przypadku zawarcia umowy poza lokalem dostawcy powinna być możliwość jej rozwiązania w ciągu 10 dni.

Konsument powinien zostać poinformowany przez przedsiębiorcę na piśmie o prawie odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa bez podawania przyczyn, o 10 – dniowym terminie, w którym możliwe jest owe odstąpienie a także powinien mu zostać wręczony wzór oświadczenia o odstąpieniu, z oznaczeniem imienia i nazwiska (nazwy) przedsiębiorcy oraz jego adresem zamieszkania (siedziby). Ponadto przedsiębiorca jest obowiązany wręczyć konsumentowi pisemne potwierdzenie zawarcia umowy, stwierdzające jej datę i rodzaj oraz przedmiot świadczenia i cenę. Gdy warunki te nie zostaną zachowane bieg 10 – dniowego terminu rozpoczyna się w momencie, w którym konsument dowie się o możliwości odstąpienia od umowy. Nie później jednak niż w terminie 3 miesięcy.

Tak wiec bierz neta w jakiejś filii i testuj śmiało :)