Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak przekonwertować plik z rozszerzeniem .dav na plik .avi lub inny format ?

Kiciat 11 Jan 2012 21:25 36385 21
 • #1
  Kiciat
  Level 9  
  Jak przekonwertować plik z rozszerzeniem .dav na plik .avi lub inny format ?
 • #2
  Foxtrott
  Level 34  
  Rozumiem ,że są to pliki z jakiegoś rejestratora więc :

  What this program does
  This program converts all DAV files in a specific folder to AVI files. AVI files are created in a sub folder called AVI. Original DAV files can optionally be removed during the process (option added in v1.01). Monitor the folder for new DAV files or just convert the existing files. Options include changing the amount of files it converts at once and the interval between each process (updated in v1.05). The default settings will convert 10 files at once (one after the other), with a 5 second delay until processing the next ten (final delay time varies). Currently this program can only monitor one folder at a time.

  How to use this program
  • Set your path to the folder with the DAV files.
  • To monitor the folder check "Monitor" and adjust options if necessary.
  • To convert all files and exit uncheck "Monitor" and adjust options if necessary.
  • To delete original DAV files during the process check "Delete".
  • To show the list of files being converted check "Show".
  • Clicking the X at top right will minimize the program to the System Tray.
  • Right click the icon in the System Tray to restore or exit the program.
  Attachments:
 • #3
  Kiciat
  Level 9  
  Niestety.... :cry: robię zgodnie z instrukcją i mam tylko cały czas komunikat Waiting 1 file - 0 new..... zostaje założony podkatalog AVI ale jest pusty.... co robię nie tak? [film=450.370][/film]
 • #5
  Kiciat
  Level 9  
  Digital Video Recorder model: BCS0404LE-AN
  wersja 4 kanały
  data kompil. 2010.12.01
  strona 2.1.7.29
  num ser.PA1CF07201141

  To wszystko co mogłam rozczytać i z góry dziękuję!
 • #7
  Kiciat
  Level 9  
  Niestety znów sie nie udało.... program da2avimon.exe tworzy jakiś plik z rozrzeszeniem .avi, ale nie mogę go otworzyć... Winamp wywietla przez krótką chwilkę szary ekran a potem wszystko znika...
  Zaś program DVR365-Player-2008A.exe generuje podczas instalacji błąd: "GFI WebMonitor 2011 requires Microsoft.Net Framework 2.0 to be installed", a ja mam w Windows XP Servis Pac'a SP3 z Framework 4.0.....

  Czy coś można jescze zrobić?
  Ania
 • #8
  Foxtrott
  Level 34  
  Powiem szczerze pierwszy raz się spotykam z czymś takim , czy istniała by możliwość wrzucenia na jakieś uploady ( rapidshare , filesonic etc. ) krótkiego nagrania np 10-20mb ?
  Zobaczył bym wtedy co i jak można z tym ugryźć i dopiero przedstawił konkretną odpowiedź.
 • #9
  Kiciat
  Level 9  
  Chętnie podeślę plik ale umiem tylko na adres e-mail, proszę podać adres podeślę, najmniejszy plik to niewiele ponad 4000 KB, powinno pójść... Będę wdzięczna.
  Anna.
 • #11
  djfiolek
  Level 2  
  Kiciat wrote:
  Chętnie podeślę plik ale umiem tylko na adres e-mail, proszę podać adres podeślę, najmniejszy plik to niewiele ponad 4000 KB, powinno pójść... Będę wdzięczna.
  Anna.


  A nie możesz wysłać tutaj tego programu ? Ja też tego pilnie potrzebuję - jestem dziś umówiony z klientem i leżę... :cry:
 • #13
  jo3
  Level 11  
  Program
  dav2avimon
  Należy uruchamiać jako administrator!
  Przydaje się też wyłączyć antywirus, bo czasem identyfikuje go jako wirusa (program wymaga uprawnień do zapisywania na dysku, stąd te zabiegi).
  No i ma tę zaletę, że można wybrać wiele plików do konwertowania.
 • #15
  seti_cs
  Level 11  
  sory za odkop. potwieram dav2avimon działa
 • #16
  tomaszhod
  Level 9  
  Witam. Podczepiam się do tematu. Mam rejestrator Vidiline DVR 318 H 264. Odtwarza mi pliki dav tylko na jedynym załączonym programie. Inne pomimo mozliwosci odczytu dav nie czytają. Czym mógłbym skonwertować to do bardziej normalnego formatu. Te opcje co podane są na tych postach żadne nie działają. Znalazłem jedynie Bigasoft total video conwerter ale tylko w wersji 4.4.2.5399 odtwarza i ma możliwość konwersji moich plików. Problem w tym, że jest dość drogi i nie moę nigdzie znaleźć cracka czy keygena. Te co znalazłem nie działają. Program dołączony do odczytu to playbacktool ale nic nie można skonwertować. Pozdrawiam
 • #17
  burning_ocean
  Level 2  
  Panowie, ja nie mam pojęcia z jakiego rejestratora dostałem pliki do przekonwertowania, ale idzie pięknie programem dav2avi monitor. Dzięki wielkie.
 • #19
  KimiZH
  Level 1  
  Bigasoft Total Video Converter is highly recommended to convert dav to avi by file-extensions website. I have tried and it works for me.
  Google "DAV File Player - How to Batch Convert DAV Files to Play DAV Files on Windows (Windows 8) and Mac OS X (Mavericks)?" and the first result is the guide.
 • #20
  darson76
  Level 8  
  Witam.
  Podpinam się pod temat. Również nie miałem programu do konwersji plików dav, ale po przeczytaniu wątku, ściągnąłem program AVI i teraz wszystko pięknie działa. Natomiast mam inny problem.
  Rejestrator BCS, nagrywa na dysku twardym.
  Ja przez internet wyszukuję, odtwarzam i zapisuję ściągnięte pliki na laptopie w jakimś folderze. Program rejestratora widzi je i w każdej chwili mogę je odtworzyć za pomocą tegoż programu. Natomiast nie mogę ich znaleźć, zobaczyć, odtworzyć i przekonwertować, gdy wchodzę w domyślną lokalizację z poziomu laptopa. Otwierając równocześnie dwa okna, w jednym mam zapisane pliki dav, a w drugim- szukając przez laptop - ich nie ma, są niewidoczne. Gdy wyszukuję za pomocą programu AVI, ten również ich nie widzi.
  Co ciekawe, kiedyś, w jakiś sposób - nie pamiętam jaki - udało mi się zapisać/skopiować część takich plików i je właśnie dziś odtworzyłem i zmieniłem na avi. Do reszty nie mam dostępu.
  Gdy próbuję skopiować i przenieść w inną lokalizację pliki z otwartego folderu w programie rejestratora, pojawia się komunikat, że "pliki są niedostępne, prawdopodobnie już ich nie ma w tej lokalizacji". Jednak one cały czas tam są.
  Mogę się tylko domyślać, że chodzi o uprawnienia administratora, ale nie wiem, który program otworzyć jako administrator ?
  Ktoś ma jakiś pomysł ?
  Dołączam foty poglądowe.
 • #21
  adamsalacki
  Level 11  
  Witam
  Mam dokładnie ten sam problem. Z poziomu Windowsa nie widać tych plików.
  Gdy wejdę w folder w którym zrobię zapis, wyświetlają mi się tylko zdjęcia które zrobiłem jako zrzuty z BCS-a. Gdy sprawdzę właściwości tego folderu, jest plików 11, gdy widzę tylko 9 w formacie .JPG
  Gdy jestem w "odtwarzaczu" BCS-a i zrobię zapis jakiegoś wycinku monitoringu, w oknie wyświetlają mi się te pliki i widzę wszystkie ich właściwości.
  Po zapisie niestety nie widać ich w folderze :(
  Proszę o pomoc, może już to rozgryzłeś :)
 • #22
  jo3
  Level 11  
  Rejestrator nie umie zapisywać w NTFS.
  Podłącz pendrive z formatem plików FAT32 i będzie ok, potem można przenieść na NTFS (windows już umie).