Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek centralny Xantia II `99

11 Sty 2012 21:49 3446 6
  • Poziom 2  
    Witam. Chcę założyć nową centralkę c.z. do istniejącej oryginalnej. Problem polega na znalezieniu sygnału otwarcia. Sygnał zamknięcia jest przy podaniu masy na jeden z przewodów: 6291 i/lub 6292. Podobno otwarcie jest też na jednym z nich. Nowa centralka jest uniwersalna, ogólnie dostępna. Połączenia trzeba wykonać z diodą prostowniczą na jednym z przewodów. I ja tutaj wymiękłem... Będę wdzięczny za pomoc. Schemat fabrycznej centralki poniżej.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    jeśli się nie myle to to ta cytryna ma sterowanie na jednym przewodzie masa zamyka a zanik masy czyli przerwanie tego przewodu otwiera to jedna z opcji i do tego nie potrzeba żadnej diody bo to nic nie da tylko przekaźnik z wykorzystanym stykiem biernym wysterowywany z impulsu otwórz.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    To by się zgadzało z tym co do tej pory robiłem z przewodami. Wielkie dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie o przekaźnik: Czy może być coś takiego?
    Zamek centralny Xantia II `99 Zamek centralny Xantia II `99
  • Poziom 21  
    dokładnie taki choć osobiście używałem tych sporo mniejszych do montażu na płytkach
  • Poziom 2  
    Ostatnie pytanie: Czy przy takim połączeniu nie ma problemu ze sterowaniem zamkami z klucza?
  • Poziom 21  
    nie powinno być bo przekaźnik jest w stanie spoczynku i układ jest jak fabryczny, ale z francuzami miałem cyrki że w impulsach od zamka były krańcówki np xsara picasso ale to były tylne lewe drzwi są one razem jakby ze sterowaniem zamka przednich
  • Poziom 2  
    No i cacy... Po podłączeniu wszystko działa jak należy. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI...