Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xbox360, CP HD5000 do TV z jednym HDMI

zygzag70 11 Sty 2012 23:11 2074 11
  • #1 11 Sty 2012 23:11
    zygzag70
    Poziom 14  

Witam. Jest tutaj tyle pytań i odpowiedzi, że aż mi nogi ścierpły na krześle ;-) a w zasadzie pewności nie mam jesli chodzi o nurtujący mnie problem.Pytanie mam proste (mam nadzieję, że odpowiedź też taka będzie). Mam w TV tylko jedno gniazdo HDMI. Za to "nadajniki" mam 2 tzn. Xbox360 i CP HD5000. Czy jest i jak wyglada trójnik, który mógłbym zastosować do podłączenia tych dwóch "nadajników" do TV. Oczywiscie obu naraz używał nie będę - chodzi mi o to aby polepszyc sobie jakość obrazu, która jest (jak sprawdziłem) wyraźnie lepsza na HDMI niż na Scart. Dzięki.

0 11
  • #2 11 Sty 2012 23:31
    mateusz2920
    Poziom 20  

Witam. Oczywiście, że są wystarczy wejść na znany serwis aukcyjny i wpisać rozdzielacz HDMI i będzie dużo tego.

0
  • #3 21 Sty 2012 22:15
    zygzag70
    Poziom 14  

No i zakupiłem sobie przełącznik/kabel VIVANCO HDMI 2.1 - taki co to mozna podłaczyć dwa urządzenia do jednego LCD-ka. Chyba jednak to coś nie działa jak należy. Bedzie trooche przydługawe i lekko zamotane ale mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Zgodnie z instrukcją wyłączyłem wszystko z prądu, podłaczyłem VIVANCO do LCD (mam tam tylko jedno HDMI), następnie podłączyłem do VIVANCO XBOX360 oraz CP HD5000. Włączyłem TV przełączyłem w AV na odbiór z HDMI i włączyłem CP. NIC! Blue screen. Nie wyłączając CP włączyłem XBOX. Cyk - na ekranie pojawił się XBOX. Wyłączyłem pilotem CP - zero reakcji, XBOX dalej jest na ekranie. Włączyłem pilotem CP - zero reakcji. Guzikiem na VIVANCO przełączam odbiornik i cyk - jest obraz z CP. Kilka razy pocykałem sobie guzikiem na VIVANCO i za każdym razem obraz przełączał się pomiedzy oboma urządzeniami. Kiedy skończyłem cykanie pozostawiając obraz z CP wyłączyłem padem konsolę i...cyk - blue screen i za cholerę nie da się uzyskać obrazu z CP. Włączam z powrotem konsolę, pojawia się obraz z CP! Nie było by problemu gdyby konsola chodziła ciszej ale wyglada na to, że VIVANCO spełnia tylko swoją rolę kiedy oba urządzenia są włączone z tym, że jesli odepnę kabel konsoli od VIVANCO to CP równiez nie działa a kiedy odepne CP to konsola sama śmiga podłączona przez VIVANCO. Coś jest chyba nie tak z HDMI od CP. Nie musze oczywiście dodawać, że oba urządzenia podłączone bezpośrednio pod LCD działają jak należy.

0
  • #4 22 Sty 2012 00:15
    BLADY73
    Poziom 9  

Witam. Mam też ten problem z 1 wejściem HDMI. Nie kombinowałem jednak z złączkami, tylko dekoder N podłączyłem kablem Component i po kłopocie>
    Pozdrawiam

PS problem się zaczyna gdy teraz mam- DVD, BR, N, XBOX
    . Wkurzyło mnie przekładanie kabli i kupuję nowy TV z 4 wejściami HDMI :)

1
  • #5 22 Sty 2012 09:41
    zygzag70
    Poziom 14  

BLADY73 napisał:

. Wkurzyło mnie przekładanie kabli i kupuję nowy TV z 4 wejściami HDMI :)

Taaa, ale to chyba najdroższy z dostępnych "rozdzielaczy" :D Ja wprawdzie w LCD mam wejścia komponent jednak w ani w XBOX ani w CP takich wyjśc nie ma. Próbowałem SCART->3x CHINCH jednak obraz jest tak samo fatalny jak na SCART->SCART

0
  • #6 22 Sty 2012 10:41
    BLADY73
    Poziom 9  

najdroższy ale 8 cali większy :P

0
  • #7 22 Sty 2012 13:33
    zygzag70
    Poziom 14  

Zastanawia mnie jednak dlaczego XBOX przesyła sygnał kiedy jest sam podłączony przez rozdzielacz a sygnał z CP nie dociera do LCD kiedy również jest podłaczony sam. W tabelce z problemami w instrukcji obsługi rozdzielacza znalazłem takie rozwiązanie w przypadku gdy brak jest obrazu: "Zapewnić aby wszystkie niezbędne urządzenia były właczone (nie w trybie czuwania)". Moim zdaniem to dyskwalifikuje cały ten rozdzielacz no bo jak tu oglądać program z CP i jednocześnie słuchać szumu pracującego XBOX-a. Bez sensu.

0
  • #8 22 Sty 2012 20:30
    cataractus
    Poziom 14  

Kolego zygzag70, zadam może głupie pytanie, ale próbowałeś podłączyć je na odwrót? Tj CP do gniazda w którym teraz jest XBOX i XBOX do gniazda CP w przełączniku? Poza tym, jeśli TV posiada złącza component video (YPbPr) to do XBOXa można dostać odpowiedni przewód. Obraz z YPbPr jest równie dobry co z HDMI jeśli przewód jest oryginalny lub dobrym zamiennikiem. Cena tego przewodu to mniej więcej tyle co ten przełącznik.

0
  • #9 22 Sty 2012 20:42
    zygzag70
    Poziom 14  

Ach, czegóż to ja już z tymi kabelkami nie robiłem, gdzie i jak ich nie podłaczałem. Niestety nic to nie daje. Gdy podłaczę sam CP to przekaźnik reaguje w ten sposób, że mruga czerwona dioda wskazująca, ktore wejście jest "zajete". Przy XBOX-ie dioda świeci stale i sygnał leci do TV i tak to powinno być.Wszystko jest jedynie OK wtedy gdy oba urzadzenia sa podłączone, włączone a przyciskiem na rozdzielaczu przełaczam sobie źródło.

0
  • #10 23 Sty 2012 08:27
    cataractus
    Poziom 14  

Przełącznik posiada własne zasilanie?

0
  • #12 26 Sty 2012 19:18
    zygzag70
    Poziom 14  

Poddałem się :|
    Przełącznik sprzedałem, kupiłem za 50% jego ceny oryginalny Component do XBOXa i wszystko śmiga jak trzeba. Trzeba było tak od razu :!: Dzięki wszytskim za konwersacje i pomoc. Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo