Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon 1.9TDi ASV akumulator na wyczerpaniu

12 Sty 2012 11:51 4967 5
  • Poziom 8  
    Cześć wszystkich,
    Niestety czeka mnie wymiana akumulatora w swoim Leonie 1.9Tdi 110km.
    Akumulator był sprawdzany pod urządzeniem diagnostycznym z wynikiem: do wymiany.
    Rozejrzałem się po pobliskich punktach, zajmujących się sprzedażą baterii samochodowych, ceny oraz parametry są różne w zależności od marki.

1. Centra Futura 77ah/760a cena: 335zł
    2. Bosch Silver S5 77ah/780a cena:340zł
    3. Exide Premium EA770 77ah/760a cena:332zł
    4. Varta Silver Dynamic 77ah/780a cena:390zł
    5. Banner Starting Bull 74ah/640a cena:320zł
    6. Banner Power Bull 74ah/660a cena:360zł
    7. Kager 74ah/680a cena:280zł

Tak to mniej więcej wygląda, wybór jest dość spory dlatego nie wiem, który aku będzie optymalnym rozwiązaniem. Futury oraz Vartę raczej wykluczam, z powodu awaryjności centry(sprawdzone info), ceny Varty oraz faktu, że to właśnie akumulator Varty odmówił posłuszeństwa po niespełna 3 sezonach. Najbardziej skłaniam się ku Bannerowi, gdyż jest to bardzo dobra austryjacka firma, nie wiem tylko czy warto dopłacić do serii Power Bull, czy brać starting.

Przeglądałem testy ADAC na rok 2010/2011. Wyniki są różne, w zeszłym roku Banner i Exide, nie przeszły testu, w tym roku są na 2 i 3 miejscu.

Prosze o pomoc w wyborze optymalnego akumulatora, który posłuży mi nieco dłużej niż 2 lata.
  • Poziom 21  
    posiadam VARTA BLUE DYNAMIC 74 Ah 680A od ponad pięciu lat w A6 C5 2.4 benzyna manual , nigdy go nie ładowałem i jest okej a nie wiem jak długo był jeszcze przed zakupem auta. dodam że auto było sprowadzone z niemiec w 2006 roku i pewnie aku był tam zakupiony . do drugiej takiej w automacie zakupiłem VARTA BLACK DYNAMIC 92 Ah 720A w kraju tyle że to dopiero trzy miesiące więc nie ma tu jeszcze co pisać o jakości.
  • Poziom 21  
    Bosch silver S5 polecam. Dobre akumulatory.
  • Poziom 15  
    Jak dla mnie Baner mam go w escorcie już 5 lat i nie narzekam .
  • Poziom 8  
    jordan1985 napisał:
    Jak dla mnie Baner mam go w escorcie już 5 lat i nie narzekam .

Jaka pojemność jeśli mogę wiedzieć oraz która to seria? Power bull, starting bull czy jakaś inna?
  • Poziom 15  
    Miałem banera 74 ah i prąd rozruchowy 700 A . To chyba z tych to najlepszy by był Banner Power Bull 74ah/660a cena:360zł a jakby był większy prąd rozruchowy to by było lepiej . A jeszcze bym się skusił na Centra Futura 77ah/760a cena: 335zł .