Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon komórkowy SpareOne - 15 lat pracy w trybie czuwania na 1 baterii AA

pseven 12 Sty 2012 12:33 5037 22
 • Telefon komórkowy SpareOne - 15 lat pracy w trybie czuwania na 1 baterii AANależąca do amerykańskiej korporacji Tennrich firma Xpal Power zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży telefonu komórkowego, który oferować ma czas pracy w trybie czuwania wynoszący maksymalnie nawet 15 lat. Wynik ten obliczony został przy założeniu zasilania z baterii litowej Energizer Ultimate typu AA.

  SpareOne powstał z myślą o zastosowaniu jako dodatkowy telefon komórkowy na wypadek krytycznych sytuacji i może stać się elementem popularnego w szczególności w rejonach objętych zagrożeniem trzęsieniem ziemi i innych ewentualności tzw. plecaka ratunkowego (ang. emergency backpack, survival backpack).

  Jednymi ze standardowych elementów wyposażenia plecaka ratunkowego są woda paczkowana i batony zbożowe. Ich termin ważności wynosi przeważnie 5 lat. Zakładając, że czas pracy omawianego aparatu w trybie czuwania wyniesie w praktyce trzykrotnie mniej niż deklaruje producent oraz, że karta SIM znajdująca się w telefonie będzie regularnie zasilania odpowiednią kwotą przedłużającą jej ważność wydaje się, że SpareOne z powodzeniem może spełnić swoją rolę. Do połączeń z numerami alarmowymi karta SIM nie jest w ogóle potrzebna.

  Szczegółowa specyfikacja techniczna SpareOne nie została jeszcze podana.

  SpareOne do sprzedaży trafić ma w pierwszym kwartale 2012 roku, a sugerowana cena detaliczna wynieść ma niecałe 50 dolarów amerykańskich (około 175 zł). Koszt pojedynczej baterii Energizer Ultimate wynosi w Polsce około 6 zł.

  Źródło:
  http://www.engadget.com/2012/01/09/spareone-15-year-cellphone/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
  Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
  pseven napisał 8501 postów o ocenie 1568, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  k750i
  Poziom 17  
  A co z samorozładowaniem ogniw?
 • #3
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #4
  cans
  Poziom 11  
  Byłoby to dobre rozwiązanie, gdyby nie winszowali sobie 50 dolarów za taki telefon. Cena musiałaby być przynajmniej 2-krotnie mniejsza aby spopularyzować ten wynalazek na większą skalę.
 • #5
  ilmenauer
  Poziom 14  
  Cytat:
  Czas rozmów = 10 godzin

  ...czyli w sumie bez rewelacji. Sumarycznie news jest bardziej reklamą trwałości ogniwa niż energooszczędności aparatu.
  Zapewne stand-by tego telefonu to stan analogiczny do hibernacji PC'ta.
 • #6
  satanistik
  Poziom 27  
  Telefon i bez sim może posłużyć do wezwania pomocy. Co do tego ile wynosi czas rozmów - te baterie nie lubią dużych prądów rozładowania co skraca ich czas życia. Do apteczki samochodowej jak znalazł - niby każdy ma telefon ale nasz może się uszkodzić podczas wypadku.
 • #7
  kuba1961
  Poziom 12  
  Panowie to telefon alarmowy. Używa się go raz i nie 10 godzin. A czy bezpieczeństwo jest warte 175 zł ? To już indywidualna sprawa. Zaraz kupię. Chciałbym tylko żeby był odporny na wilgoć i wstrząsy.
 • #8
  Marcin Sz.
  Poziom 24  
  pseven napisał:
  Zakładając, że czas pracy omawianego aparatu w trybie czuwania wyniesie w praktyce trzykrotnie mniej niż deklaruje producent...

  Proszę następnym razem zapoznać się z informacjami na stronie producenta. Tutaj nie chodzi o czas czuwania - telefon przetrwa 15 lat(czyli tyle ile bateria Energizer Ultimate Lithium L91™) kompletnie odpięty od zasilania.

  http://spareonephone.com/frequently-asked-questions.html#faq5
 • #9
  Atos30
  Poziom 12  
  satanistik napisał:
  Telefon i bez sim może posłużyć do wezwania pomocy.


  Niestety ale już nie wszędzie... przynajmniej nie w Niemczech... "Am 13. Februar 2009 stimmte der deutsche Bundesrat einer Verordnung des Bundesministeriums für Wirtschaft und Technologie zu, nach der zukünftig Notrufe (110 und 112) nicht mehr ohne SIM-Karte gewählt werden können."

  (W wolnym tłumaczeniu: 13. lutego 2009 roku Bundesrat poprał rozporządzenie Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Technologi wg. którego dzwonienie na numery alarmowe 110 i 112 bez karty SIM nie będzie już możliwe)

  Nie wiem, ale możliwe, że w inny krajach też weszły takie rozporządzenia...
 • #10
  Quazzami
  Poziom 17  
  Ale z zablokowanej karty sim też da się wykonać połączenie alarmowe...
 • #11
  marik_te
  Poziom 22  
  W UK też nie można wykonać połączenia alarmowego bez karty.
 • #12
  Flaman11
  Poziom 17  
  Gdyby faktycznie te telefony znalazłyby zastosowanie w ratownictwie, to również mogłyby powstać odpowiednie dyrektywy, dzięki którym karta sim nie traciłaby ważności lub za jej pośrednictwem można by tylko nawiązać kontakt z daną placówką ratunkową.
 • #13
  kuba1961
  Poziom 12  
  I na pewno powstanie taka taryfa. Zresztą karta startowa kosztuje 5 zł i ważna jest coś koło roku bez uruchamiania. Na alarmowy to chyba wystarczy.
 • #14
  djkomprez
  Poziom 21  
  Propozycja dla autora żeby zmienił tytuł newsa bo faktycznie miesza.
  15 Lat trwałości wyłączonego telefonu :)
 • #15
  led1209
  Poziom 10  
  Mictronic napisał:
  No chyba nie chwaliliby się tak tym, gdyby ten parametr nie został właśnie opanowany...
  to jest bateria litowa 3V z wbudowanym stabilizatorem na 1,5V inni producenci też sprzedają te baterie np.SAFT, Duracell litium
 • #16
  Relike
  Poziom 12  
  Ja miałem telefon w sieci Verizon i nie było karty sim. Numer przypisany był do telefonu.
 • #18
  Andrev1991
  Poziom 12  
  a co z zalaniem takiego telefonu?
  na zdjęciu widać że chyba nie jest wodoodporny...
 • #19
  kuba1961
  Poziom 12  
  Właśnie nie cena ani żywotność sim karty jest istotna a odporność na wodę. Jak ma być telefonem awaryjnym.
 • #20
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #21
  kuba1961
  Poziom 12  
  Są takie miejsca i są tacy ludzie którzy sprawdzają taki sprzęt i uaktualniają (wymieniają) zużyte (przeterminowane) element wyposażenia awaryjnego. A tym miejscem nie jest schowek samochodu, tyko bakista w łodzi czy plecak górski, itp itd. O sprzęt awaryjny trzeba dbać i nie wolno o nim zapominać. Nawet apteczkę w samochodzie powinno się co pewien czas wymieniać. Ten telefon jest dopiero pierwszym tego typu urządzeniem ale będą następne, na pewno.
 • #22
  Atreyu Makiavel
  Poziom 34  
  Czyli co takiego nadzywczajnego jest w tym telefonie? Po za tym, że korzysta z baterii AA którą można kupić do dowolnego urządzenia i która nie rozładuje się sama przez 15 lat? Każdy inny telefon da się zasilić dwoma takimi bateriami i co to za rewolucyjna technologia? Cały ten news prezentuje możliwości samego ogniwa niż aparatu.