Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozbudowa studia nagraniowego, parę ciekawych pytań i wniosków

WesteWes 12 Jan 2012 16:12 1295 0
    WesteWes
    Level 9  
    Witam.

od 3 lat prowadzę amatorskie studio nagraniowe, chciałbym podyskutować o moich planach rozbudowy. Obecnie wygląda to tak:

e-mu 0404
    AKG Perception 120
    Soundcraft Compact 4
    AKG K 55, AKG 512
    Behringer BCF 2000
    Tannoy M1 + Denon 250SEII
    Okablowanie Die Hard
    Zaadoptowane pomieszczenie, statywy stojaki etc.

Planuje kupić zainwestować najpierw w preamp i mikrofon, poluję na jednokanałowy preamp marki Golden Age pre 73 ma świetne opinię, oraz mikrofon Blue Bluebird, ewentualnie oktavę mk-319, mikrofony takie a nie inne ponieważ są dość "ciemne" i świetnie radzą sobie z eskami a takich potrzebuję.

Mikser choć już odbiegałby standardem od preampu i mikrofonu wolałbym zatrzymać, często ktoś wpada z samplerem, piecykiem, gramofonami itp, większość średniej klasy interfaceów ma za mało wyjść, między innymi mówię tu o możliwości podłączenia dwóch par słuchawek, dla realizatora jak i artysty.

preamp chciałbym podłączyć pod INSERT, i nie korzystać już z preampów SC4, ale nie wiem czy sam SC4 nie pogorszyłby jakości samą swoją obecnością w torze, chyba nie prawda?

Wielu na pewno zaproponuję abym sprzedał mixer oraz e-mu i zaopatrzył się w interface no ale tak naprawdę czemu? Z latencją nie mam problemów, pasuje mi swoboda dowolnego zarządzania odsłuchem w SC4, a preampu z interfaceu nie będę używać, bo na bank są gorsze niż w GAP pre 73 bądź TL-audio Ivory, (mówimy tu o interfaceach do 1000zł powiedzmy)

Następnym krokiem było by zakupienie monitorów studyjnych KRK RP5 G2, 3 lata temu zrezygnowałem z zakupienia monitorów studyjnych, aby pogodzić tworzenie ze słuchaniem muzyki, tannoy m1 to genialny model grają bardzo wiernie i do tego " bezpłciowy" model denona, (pewien audiofil odradzał mi go ponieważ gra takwiernie że aż bezpłciowo) i naprawdę polecam takie rozwiązanie dla początkujących, lepsze to na moje oko niż monitory pierdziawki za 400zł.

W dalszej kolejności, jakieś słuchawki typu Beyerdynamic DT 150 bądź jak nie będzie już pieniędzy to superlux hd 660, wiadomo przepaść kolosalna i każdy powie że lepiej kupić jakieś AKG 99 powiedzmy, ale tłumienie w tych superluxach jest świetne, polecają je nawet perkusiści, są trwałe i w ogóle ok, w końcu nagrywający nie potrzebuje super jakości odsłuchu.

Jednakże zaczynam się zastanawiać nad tym wszystkim ponieważ znam osoby które potrafią wykrzesać świetnej jakości brzmienie z jakże przeciętnego AKG 120. I nie potrzebują do tego mikrofonów i preampów po 1000zł. Więc czy jest sens ładować coraz to większe pieniądze w sprzęt czy zamiast tego po prostu oddawać materiał do profesjonalnego masteringu.

A jakie są wasze opinie?

Pozdrawiam.