Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobra firma spawarki transformatorowej

12 Sty 2012 16:15 6164 9
  • Użytkownik usunął konto  
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 23  
    ENEL , kEMPPI , SELCO , ESAB , LINCOLN ELECTRIC (BESTER) , SAF . Są to marki uznane może być jeszcze kilka ale więcej nie będę już wymieniał. osobiście uważam że najlepsze są KEMPPI i SELCO

Dodano po 6 [minuty]:

przepraszam nie tyczy się to transformatorów tego już mało jest na rynku ja myślałem o inwerterach
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 23  
    To mówisz u rządzeniach używanych gdyż BESTER STB250 nie jest już produkowany od kilku lat z tego co mi wiadomo. nie spotkałem się również z maszyną która służyła do cięcia i spawania tzn pamiętam iż bester miał coś w rodzaju słupka STB250 ale ciąć tam szło za pomocą dodatkowego przewodu powietrznego który wydmuchiwał urobek ale przecięty element nie wyglądał zbyt pięknie. Na bazie invertorów buduję urządzenia dwa w jednym .
  • Poziom 26  
    Witam. Spawarką transformatorową masz ograniczone możliwości korzystania z rodzajów elektrod. Moim zdaniem lepszy byłby używany (sprawny) prostownik spawalniczy Bester typu np. SPD-315, czy spawarka wirowa. Oczywiście należy zaznaczyć, że do nich muszą być odpowiednie zabezpieczenia w instalacji.
    Cytat:
    katarzynan90 napisał:
    a telwin to dobra firma?

Typowa amatorska półka.

Kol. Proctor a ilu znasz "amatorów" korzystających z urządzeń Telwina z serii Aluspotter, czy Superior?
  • Poziom 9  
    koniecznie musi to być spawarka transformatorowa?
    o wiele poręczniejsze są inwertery. aczkolwiek znajomy jest spawaczem instalacji gazowych. twierdzi, że transformatorowy bester ma łagodny łuk i doskonale spawa w pozycjach wymuszonych. nie pamiętam dokładnie typu użądzenia, ale nie stara to maszyna.
    jeżeli chcesz ciąć elektrodą to rozejrzyj się za trójfazowym besterem SPB315.
    przepięknie spawa, ale duże pudło.
    STB250 używałem i temat uważam za bezpowrotnie zamknięty