Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ogladac dwie satelity?

Niagarra 19 Gru 2004 08:02 1626 3
  • #1 19 Gru 2004 08:02
    Niagarra
    Poziom 10  

Mam tuner ferguson 3018, chcialbym dokupic drugi konwerter i zez. Dzieki czemu chcialbym odbierac astre i hot birda. Potrzebne mi bedziesz do tego jeszcze cos? i w ogole jak to bede musial podlaczyc i czy cos w tunerze bede musial ustawiac?

0 3
  • #2 19 Gru 2004 09:19
    Marek-B
    Poziom 24  

Potrzebny Ci jest jeszcze przełącznik konwerterów tzw. DISEQ 2 in 1.
    W menu tunera ustawiasz sobie porty do których podłączone masz konwertery.
    Np. Hotbird PORT 1
    Astra - PORT2.

0
  • #3 19 Gru 2004 10:05
    GREGORsw
    Poziom 16  

Witam ! U mnie sciagam z hot i z astry ,a zrobilem to tak na jednym konwert,po prostu ustawilem po srodku i lapie z obu sygnal. Są oczywiscie minusy w/w przy kiepskiej pogodzie troche szatkuje obraz (tuner cyfrowy +konwerter )Pozdrawiam.

0
  • #4 19 Gru 2004 12:13
    Preskaler
    Poziom 37  

Ten system z zezem i przełącznikiem "diseq" jest obecnie bardzo rozpowszechniony (jego koszt to ok. 100 zł) ale są też inne możliwości. Są one tańsze (lub droższe) i posiadają określone wady (i zalety). Najprostszym i najtańszym systemem jest ustawienie kawałka (nawet prostej) blachy obok konwertera, pełniącej rolę lustra kierującego wiązkę (np. z "Astry") do konwertera, który patrzy na wprost na HB. Taki system ma jednak podstawową wadę, którą jest wzajemne zakłócanie się kanałów pracujących na obu satelitach na zbliżonych częstotliwościach. Najlepszym rozwiązaniem byłoby drugie, podobne "lustro" lecz oba obrotowe lub inny system (np. żaluzjowy). Zakrywać one powinny na zmianę, raz "Astrę" a raz "HB". Inne systemy to ruchomy konwerter, lub ruchoma antena. Nie jest to już wszysto na ten temat. Można jeszcze znależć kilka innych rozwiązań a może nawet coś innego wymyślić?
    Uwaga! Lustra powinny być idealnie proste i w kształcie elipsy. Mniejsza średnica powinna mieć ok. 70 mm a dłuższa taką, jaka wynika z kąta patrzenia (kilka razy większa). Tak żeby patrząc od anteny, widać było koło. Oczywiście mniejsza średnica jest prostopadła do kierunku antena - satelita a dłuższa (prawie) równoległa.

0
  Szukaj w 5mln produktów