Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston ALS88X Margarita 2000 - wyskoczył bezpiecznik różnicowo-prądowy

wiezien4891 12 Sty 2012 17:53 2767 5
  • #1 12 Sty 2012 17:53
    wiezien4891
    Poziom 12  

Poprzedni właściciel mi ją dał za free. Powiedział, że była dobra tylko trochę przeciekała. Wymieniłem fartuch i włączyłem do sprawdzenia. Po około pół godziny prania na programie 1 wyskoczył bezpiecznik różnicowo-prądowy. Odłączyłem pralkę, włączyłem bezpiecznik i podłączyłem pralkę. Po włączeniu wszystko niby ok. przez kilka sekund, potem słychać pstryk (jakby jakiś przekaźnik) i bezpieczniki wylatują.

To był moment kiedy w pralce była bardzo ciepła woda. Myślałem, że to może akurat moment włączania pompki odpompowującej wodę i jej włączenie daje zwarcie. Jednak po przełączeniu programatora na koniec (odwirowywanie) pralka wypompowała wodę, wypłukała się i zakończyła pranie.

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie może leżeć przyczyna? Może jeszcze trzeba ją jeszcze włączyć i dokładnie poobserwować i na coś zwrócić uwagę? Będę wdzięczny za wskazówki.

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 12 Sty 2012 18:05
    stanislaw1954
    Poziom 41  

wiezien4891 napisał:
    Po włączenie wszystko niby ok przez kilka sekund, potem słychać pstryk(jakby jakiś przekaźnik) i bezpieczniki wylatują.
    To był moment kiedy w pralce była bardzo ciepła woda.
    Pstryknięcie przekaźnika, mogłoby sugerować włączenie grzałki, ale po kilku sekundach ,jest niemożliwe,żeby woda była bardzo ciepła.Niemniej jednak warto by było sprawdzić grzałkę i przewody ją zasilające.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 12 Sty 2012 18:09
    wiezien4891
    Poziom 12  

Właśnie, woda była już gorąca jak wywaliło bezpieczniki, dlatego o grzałce nie myślałem, bo uznałem, że skoro nagrzała to działa. Chociaż może się podgrzała i zdechła.

0
  • #4 12 Sty 2012 18:12
    stanislaw1954
    Poziom 41  

A obroty bębna prawo -lewo działają?

0
  • #5 12 Sty 2012 18:20
    wiezien4891
    Poziom 12  

Właśnie sprawdziłem i dałem na płukanie. Woda się nalewa, a bęben kręci się w obie strony.
    Edit:
    Włączyłem pralkę na pełne pranie, ale tym razem na program 2. Wirowanie maksymalne, temperatura 60 stopni. Cały program przeszedł bez zakłóceń. Jedyne co zrobiłem, to odłączyłem przewód z uziemieniem. Jednak jak go odłączyłem przy pierwszym praniu, to zamiast "różnicówki" wyleciała mi cała faza.
    Dziś będę musiał sprawdzić czy na programie 1 powtórzy się problem.

0
  • #6 23 Sty 2018 17:57
    wiezien4891
    Poziom 12  

Po kilku latach użytkowania pralki w sumie wniosków brak. Pralka na drugim programie prała ok, tylko na pierwszym wywalała bezpieczniki. Po pewnym czasie zaczęła także prać na pierwszym programie, podłączyłem uziemienie i jest wszystko ok. Pojęcia nie mam o co chodziło, ale się rozruszało :)

0