Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston ALS88X Margarita 2000 - wyskoczył bezpiecznik różnicowo-prądowy

12 Sty 2012 17:53 2896 5
 • Poziom 12  
  Poprzedni właściciel mi ją dał za free. Powiedział, że była dobra tylko trochę przeciekała. Wymieniłem fartuch i włączyłem do sprawdzenia. Po około pół godziny prania na programie 1 wyskoczył bezpiecznik różnicowo-prądowy. Odłączyłem pralkę, włączyłem bezpiecznik i podłączyłem pralkę. Po włączeniu wszystko niby ok. przez kilka sekund, potem słychać pstryk (jakby jakiś przekaźnik) i bezpieczniki wylatują.

  To był moment kiedy w pralce była bardzo ciepła woda. Myślałem, że to może akurat moment włączania pompki odpompowującej wodę i jej włączenie daje zwarcie. Jednak po przełączeniu programatora na koniec (odwirowywanie) pralka wypompowała wodę, wypłukała się i zakończyła pranie.

  Ma ktoś jakiś pomysł gdzie może leżeć przyczyna? Może jeszcze trzeba ją jeszcze włączyć i dokładnie poobserwować i na coś zwrócić uwagę? Będę wdzięczny za wskazówki.
 • Poziom 42  
  wiezien4891 napisał:
  Po włączenie wszystko niby ok przez kilka sekund, potem słychać pstryk(jakby jakiś przekaźnik) i bezpieczniki wylatują.
  To był moment kiedy w pralce była bardzo ciepła woda.
  Pstryknięcie przekaźnika, mogłoby sugerować włączenie grzałki, ale po kilku sekundach ,jest niemożliwe,żeby woda była bardzo ciepła.Niemniej jednak warto by było sprawdzić grzałkę i przewody ją zasilające.
 • Poziom 12  
  Właśnie, woda była już gorąca jak wywaliło bezpieczniki, dlatego o grzałce nie myślałem, bo uznałem, że skoro nagrzała to działa. Chociaż może się podgrzała i zdechła.
 • Poziom 42  
  A obroty bębna prawo -lewo działają?
 • Poziom 12  
  Właśnie sprawdziłem i dałem na płukanie. Woda się nalewa, a bęben kręci się w obie strony.
  Edit:
  Włączyłem pralkę na pełne pranie, ale tym razem na program 2. Wirowanie maksymalne, temperatura 60 stopni. Cały program przeszedł bez zakłóceń. Jedyne co zrobiłem, to odłączyłem przewód z uziemieniem. Jednak jak go odłączyłem przy pierwszym praniu, to zamiast "różnicówki" wyleciała mi cała faza.
  Dziś będę musiał sprawdzić czy na programie 1 powtórzy się problem.
 • Poziom 12  
  Po kilku latach użytkowania pralki w sumie wniosków brak. Pralka na drugim programie prała ok, tylko na pierwszym wywalała bezpieczniki. Po pewnym czasie zaczęła także prać na pierwszym programie, podłączyłem uziemienie i jest wszystko ok. Pojęcia nie mam o co chodziło, ale się rozruszało :)