Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł jednofunkcyjny Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3C

BIEDNY12 12 Sty 2012 18:15 8546 6
  • #1 12 Sty 2012 18:15
    BIEDNY12
    Poziom 2  

witam posiadam domek jednorodzinny 147 m2 + garaż 20m2
    ocieplony 20cm styropian 5 pentli podłogówek około 40 m2 w łazienka poddasze,
    przedpokuj ,łazienka dolna, kuchnia, wiatrołap +8 grzejników v22 4szt 600x1600
    4szt 600x1400+ 2 drabinki moje pytanie jest czy Junkers CERAPUR SMART ZSB 22-3C + zasobnik ST 120l + regulator FW 100 to dobre i w miare ekonomiczne rozwiązanie servis mam na miejscu

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo

0 6
  • Pomocny post
    #2 12 Sty 2012 18:34
    xarak0
    Poziom 14  

Ogrzewanie najlepiej liczyć posługując się mocą wyrażoną w watach (W), a nie wielkością grzejników. Musisz dobrać moc grzejników do kubatury i strat, a następnie do grzejników dobierz piec. Jeśli masz z tym kłopot możesz sprawdzić w katalogu czy to wszystko trzyma się kupy, czyli czy moc pieca pasuje do sumarycznej mocy grzejników. Inaczej możesz kupić za mały lub za duży piec.

0
  • #3 12 Sty 2012 18:57
    BIEDNY12
    Poziom 2  

dzieki
    w zasadzie chodzi mi o model kotła nie chce sie rozpisywać o dodatkowych zrudłach energi oraz harakterystyce energetycznej budynku pytanie to
    czy ten zestaw to dobre rozwiązanie czy on pochodzi pare "dni"zakladam że dom jest dobrze wyizolowany a metry są podane
    pozdro

mod - mirrzo

0
  • Pomocny post
    #5 12 Sty 2012 19:15
    Polon27
    Poziom 15  

W projekcie budynku masz tzw. zapotrzebowanie budynku na moc cieplną. Jest to moc jaką powinieneś dostarczyć, aby w mieszkaniu uzyskać komfortową temperaturę. Chałupę masz dobrze ocieploną, także zapewne moc potrzebna na m2 to ok 70-80W. Wystarczyłby Ci tu kocioł CERAPUR SMART ZSB 14-3C + tamten zasobnik i sterownik, aczkolwiek te kotły posiadają modulacje palnika, przez co ten większy kocioł również może pracować na mniejszej mocy (ZSB 22-3C zakres 7,3-21,8kW). Moim zdanie m dobry wybór kotła poczyniłeś (chodzi tu o markę). Ile tu się na forum pojawia brotje, dedietrichów, nawet vaillanty się znajdują, a junkersa wyjątkowo rzadko się spotyka.

0
  • #6 12 Sty 2012 19:28
    BIEDNY12
    Poziom 2  

cze
    na te podłogówki o których pisałem mam zrobione domieszanie z odzielną pompą czy to dobre rozwiązanie i czyten sterownik do pracy z jednym obiegie jest ok
    pozdro

mod - mirrzo

0
  • #7 12 Sty 2012 19:37
    Polon27
    Poziom 15  

Co do podłogówki jeśli masz taki układ mieszający z pompą czy to z zaworem termostatycznym mieszającym czy też zwykłym to jest to wg mnie najlepsze rozwiązanie. Co do sterownika to dobry wybór.

0