Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kocioł jednofunkcyjny Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3C

12 Jan 2012 18:15 9461 6
  • Level 2  
    witam posiadam domek jednorodzinny 147 m2 + garaż 20m2
    ocieplony 20cm styropian 5 pentli podłogówek około 40 m2 w łazienka poddasze,
    przedpokuj ,łazienka dolna, kuchnia, wiatrołap +8 grzejników v22 4szt 600x1600
    4szt 600x1400+ 2 drabinki moje pytanie jest czy Junkers CERAPUR SMART ZSB 22-3C + zasobnik ST 120l + regulator FW 100 to dobre i w miare ekonomiczne rozwiązanie servis mam na miejscu

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 14  
    Ogrzewanie najlepiej liczyć posługując się mocą wyrażoną w watach (W), a nie wielkością grzejników. Musisz dobrać moc grzejników do kubatury i strat, a następnie do grzejników dobierz piec. Jeśli masz z tym kłopot możesz sprawdzić w katalogu czy to wszystko trzyma się kupy, czyli czy moc pieca pasuje do sumarycznej mocy grzejników. Inaczej możesz kupić za mały lub za duży piec.
  • Level 2  
    dzieki
    w zasadzie chodzi mi o model kotła nie chce sie rozpisywać o dodatkowych zrudłach energi oraz harakterystyce energetycznej budynku pytanie to
    czy ten zestaw to dobre rozwiązanie czy on pochodzi pare "dni"zakladam że dom jest dobrze wyizolowany a metry są podane
    pozdro

mod - mirrzo
  • Helpful post
    Level 17  
    W projekcie budynku masz tzw. zapotrzebowanie budynku na moc cieplną. Jest to moc jaką powinieneś dostarczyć, aby w mieszkaniu uzyskać komfortową temperaturę. Chałupę masz dobrze ocieploną, także zapewne moc potrzebna na m2 to ok 70-80W. Wystarczyłby Ci tu kocioł CERAPUR SMART ZSB 14-3C + tamten zasobnik i sterownik, aczkolwiek te kotły posiadają modulacje palnika, przez co ten większy kocioł również może pracować na mniejszej mocy (ZSB 22-3C zakres 7,3-21,8kW). Moim zdanie m dobry wybór kotła poczyniłeś (chodzi tu o markę). Ile tu się na forum pojawia brotje, dedietrichów, nawet vaillanty się znajdują, a junkersa wyjątkowo rzadko się spotyka.
  • Level 2  
    cze
    na te podłogówki o których pisałem mam zrobione domieszanie z odzielną pompą czy to dobre rozwiązanie i czyten sterownik do pracy z jednym obiegie jest ok
    pozdro

mod - mirrzo
  • Level 17  
    Co do podłogówki jeśli masz taki układ mieszający z pompą czy to z zaworem termostatycznym mieszającym czy też zwykłym to jest to wg mnie najlepsze rozwiązanie. Co do sterownika to dobry wybór.