Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebne materiały do konstrukcji mechanizmu.

12 Jan 2012 19:53 1117 5
  • Level 2  
    Witam ;)
    Mam pewien problem i łącze z nim pytanie. Jeśli napisałam post nie tam gdzie trzeba, to proszę mnie poprawić i nakierować na odpowiedni dział.

Otóż, mój problem przedstawia się następująco. Chciałabym/Potrzebuję skonstruować mechanizm, najlepiej na baterie, na którym obracał by się model mojej pracy tj. model piłki nożnej. Wykonany on będzie ze styropianu.
    Chodzi mi o to, żeby skonstruować taki mechanizm, na którym umieszczona piłka będzie się obracać w jedną stronę o 360stopni, w miarę wolnym tempie i żeby to działało za pomocą włącznika. Wiem, że na pewno do tego jest potrzebny jakiś silniczek. Tylko nie wiem jakie materiały oprócz tego będą potrzebne. Użyłam już google, ale nie mogę nic znaleźć na ten temat. Prosiłabym o pomoc - jakie części do tego i co zrobić aby model obracał się powoli.
    Z góry dziękuję, mam nadzieję, że znajdą się tu osoby, które zechcą mnie poratować. :)

Pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Silniczek - PRZEKŁADNIA ZWALNIAJĄCA (tutaj masz wiele typów do wyboru), ewentualnie prosty regulator obrotów, szukaj pod hasłem PWM. W zależności od potrzeb znajdziesz od malutkich silniczków, serw i podobnych, po duże silniki, choćby od wycieraczek samochodowych i większe.
  • Level 2  
    Quote:
    Nie opłaca się tracić czasu i pieniedzy- taki gadżet kosztuje 39zł.

Może i tak, tylko chodzi właśnie o to, że to ma być zrobione 'samodzielnie'. Nie chce kupować, ale zrobić. Do tego miałabym zamiar pokazać ten cały mechanizm, który miałby być jakoś zabezpieczony, choćby przez szybkę czy coś w ten deseń.
  • Level 16  
    Wpisz w google: "silnik do kuli na baterie" a wynikami będzie dokładnie to czego szukasz ... Wystarczy "rozbebeszyć" i wyjąć sam silniczek z motoreduktorem żeby nie było że to gotowe urządzenie... W dodatku będzie jeszcze koszyczek na baterie i włącznik. Wystarczy zrobić podstawę i to tam zamontować :)
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam.
    Można także użyć silnika krokowego. Informacje dla początkujących można znaleźć np. tutaj:
    http://www.edw.com.pl/pdf/k01/79_22.pdf
    Przy takim rozwiązaniu zbędne są wszelkie przekładnie mechaniczne (chyba, że na wykonaniu takowych ma polegać zadanie, ale w takim przypadku pomocy należy szukać na innym forum).
    Pozdrawiam.