Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG FAVORIT 60010 VI samoczynne otwieranie drzwi podczas zmywania ?!

12 Sty 2012 22:06 5077 7
 • Poziom 2  
  Witam, mam problem z zmywarka AEG FAVORIT 60010 VI. Zmywarka ma trzy programy 1- na 45 stopni, 2 - 50 stopni, 3 - 65 stopni, gdy ustawie zmywarkę na 45 stopni, cały cykl mycia mija bez problemu naczynia są czyste wszystko jest super, natomiast gdy ustawie ją na 50 stopni lub więcej po jakimś czasie drzwi samoczynnie odskakują, praca ulega przerwaniu, a para "bucha" jak szalona. Gdy zamknę drzwi, zmywarka pracuję ok 60 sekund i znów to samo tj. drzwi odskakują i STOP. Czy miał ktoś podobny problem? Gdzie szukać rozwiązania? Pozdrawiam.
 • Poziom 16  
  Sprawdź czy zaczep drzwiczek (zagięty drut zamocowany na górnej ściance) nie przesunął się do tyłu i drzwiczki za lekko się zamykają
 • Poziom 2  
  z tym jest wszystko ok, jednak dziwi mnie fakt, iż drzwi otwierają się jedynie przy programach z wyższą temperatura, a na 45 stopni wszystko działa od początku do końca. Może to jakieś czujniki ciśnienia?
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  W zmywarkach stosuje się tzw. labirynt. Po otworzeniu drzwiczek na lewej ściance powinien być widoczny otwór przez który podczas np. suszenia uchodzi para wodna do tego plastikowego labiryntu i tam się skrapla. Działa to też jak odpowietrzenie. Czasami na wylocie z labiryntu wkładane są gąbki i tam mogło się coś zapchać. Nie znam budowy tego modelu zmywarki być może w twoim modelu ten otwór znajduje się na górnej ściance a obieg wymusza wentylator.
 • Poziom 10  
  Mam ten sam problem otwierają się drzwiczki w zmywarce AEG FAVORIT 88010I-M.
  Odbywa się to tak zamek odpuszcza, a po chwili drzwi odskakują i zmywarka się zatrzymuje. Ostano przytrzymuję drzwiczki za pomocą ołówka wciśniętego pod blat, jakoś to chodzi. Może ktoś umie pomóc?
  Z tą zmywarką mam jeszcze problem, bardzo często wyświetla się komunikat "ramie zablokowane". Otwieram drzwiczki ramie nie jest zablokowane, zamykam i zmywarka rusza dalej?
 • Poziom 11  
  Też mam problem z otwieranien się drzwi. Kupiłem nowy mechanizm i nic to nie dało. W dalszym ciągu drzwi samoczynnie się otwieraja i chyba tak jak ktoś wcześniej pisał, dzieje się to przy myciu w wysokiej temperaturze. Będę musiał trochę poobserwowac czyli przejść na mycie w ciągu dnia.
 • Poziom 10  
  Nie udał mi się naprawić otwierania drzwiczek. Poradziłem sobie w ten sposób że wkładam między balat a drzwiczki ołówek który przytrzymuje drzwiczki przed całkowitym otwarciem i zmywarka chodzi.
 • Poziom 11  
  Dziękuję za informację. Już nie aktualne. Wymieniłem zmywarkę na inną.