Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner częstotliwosci Uniden UBC69XLT-2

12 Sty 2012 22:07 7666 9
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich, mam problem z urządzeniem w temacie ( uniden). Otóż wbijam mu częstotliwości takie jakie są w moim regionie i skaner mi wyświetla napis ERROR. Co jest nie tak ? Jak go ustawić na częstotliwości? jest ktoś w stanie mi pomóc. Opisać cały proces programowania. Próbowałem z instrukcji i nierozumiem jej do końca. Proszę pomóżcie. Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Np. Jaką częstotliwość?
  • Poziom 34  
    Na mój gust wprowadzasz częstotliwość spoza zakresu obsługi w/w urządzenia.

Wprowadzane częstotliwości powinny zawierać się w zakresach:

- 25-88,

- 138-173,9875,

- 406-512
  • Poziom 8  
    Witam, np. wbijam 149,050 (straż pożarna) oddalona ode mnie o ok.500m. Daję ją na zapis FUNC + E i znowu to samo ERROR i tak za każdym razem. Wyjątkiem jest zapis tej stacji jeśli ją sam znajdzie, a takową sytuację miałem tylko na innej częstotliwości. Wtedy mogłem ją zapisać. Wszystko się wali jak sam sobie chce pozapisywać stacje. Jestem troche tym zażenowany bo mam tylko 2 częstotliwości do nasłuchu. Powiedzcie mi co jest nie tak jak powinno. Czy czasem czegoś źle nie ustawiam? Pozdrawiam

Dodano po 8 [minuty]:

Kolega Mantoch, piszesz o zakresach i np: wprowadziłem częstotliwość 27,180 (typowa 19 CB Radio) i przy wbijaniu ręcznym ERROR. Jak dałem na skan (sam wyszukiwał) to znalazł 19 i można było wtedy ją zapisać. Czy to dziwne nie jest? pozdrawiam
  • Poziom 32  
    ...
    Przeczytaj jeszcze raz instrukcję obsługi.

Na początku wybierasz komórkę w której chcesz zaprogramować np. 50 - wpisujesz 5, 0 i klikasz HOLD, Później kliknij Func i E, na wyświetlaczu pojawia się PGM.
    Wpisujesz częstotliwość np. 144.600 i potwierdzasz E.
    Jak dalej wyświetli ERROR to
    Code:
    Ponownie wyłącz skaner i przytrzymaj klawisze "2" + "9" + "Hold" i włącz urządzenie. Jeżeli na wyświetlaczu pojawi się "Clear" to znaczy, że pamięć odbiornika została wyczyszczona i tak ma zostać. 

I powtórz krok
    Cytat:
    Na początku wybierasz komórkę w której chcesz zaprogramować np. 50 - wpisujesz 5, 0 i klikasz HOLD, Później kliknij Func i E, na wyświetlaczu pojawia się PGM. Wpisujesz częstotliwość np. 144.600 i potwierdzasz E.
  • Poziom 8  
    Witam, na wstępie dziękuję Wam za pomocną dłoń w sprawie mojego unidena. Już znalazłem przyczynę moich niepowodzeń w zapisie. Teraz działa tak jak powinno :)))
    Powiedzcie mi czy antena typu DIPOL 1/2 będzie wpływała na odbiór i zasięg w skanerze? Jeśli tak to jak myślicie dobrze będzie ściągać sygnał? Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Co na to powiecie???
    http://allegro.pl/skaner-antena-nasluchowa-do-skanera-1-2-fali-i2058317891.html
  • Poziom 34  
    Na początek zabawy dipol zawieszony wysoko nad terenem na pewno się sprawdzi. Tu nie sama antena odgrywa rolę, ale jeszcze w grę wchodzi ukształtowanie terenu, propagacja, moc nadającego, wysokość zawieszenia anten nadawcy, jakość kabla jaki schodzi do anteny, itp, itd

Nie kupuj tej anteny. Sam taką wykonasz niewielkim nakładem pracy.

Tutaj masz kilka zdjęć jak taka antena powinna wyglądać:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8319938#8319938

Natomiast z tego tematu dowiesz się jak prawidłowo dociąć ramiona:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1758752.html
  • Poziom 9  
    Witam i jaka przyczyna była bo mam podobny problem pozdrawiam
  • Poziom 8  
    jaro353 dokładnie czytaj instrukcję obsługi, ja robiłem jeden zasadniczy błąd przy samym końcu zapisu i tam właśnie tkwiła wina całej zabawy z zapisem. pozdrawiam