Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic P46G30E z laptopem przez dlna

berix24 12 Sty 2012 22:18 22688 47
  • #1 12 Sty 2012 22:18
    berix24
    Poziom 13  

Witam!

Mam problem z połączeniem i udostępnieniem danych na laptopie tak abym mógł przez dlna oglądać multimedia z laptopa. Może pomożecie jak to zrobić?

0 29
  • #2 16 Sty 2012 02:46
    Hans gd4
    Poziom 2  

mam podobny problem z Toshiba 40rl838:
    TV jest podpiety do routera kablem; przez ten sam router mam internet WIFI na kompie.
    Jednak ani tv nie widzi udostepnionych plikow przez WMP [wersja 12] ani w konfiguracji sieci nie widze TV.
    TV ma ustawienia sieci na AUTO zgodnie z instr. telewizora.
    Internet sam w sobie w TV jest - Youtube i inne bzdety chodza.....
    Jestem lekko laikiem w tym temacie wiec nawet najprostsza/ njaglupsza wskazowka moze pomoc ;)

0
  • #3 16 Sty 2012 23:58
    berix24
    Poziom 13  

Też mam problem z udostępnieniem multimediów aby widział je mój tv, który jest tak samo podpięty jak Twój do neta przez kabel do routera. Może ktoś komu się to udało pomoże nam??

0
  • #4 17 Sty 2012 00:07
    Hans gd4
    Poziom 2  

Mi sie dzis udalo .....
    "Recznie" zmienilem adres IP i bodajze DNS w polaczeniu LAN w routerze na taki, jaki podawal tv w menu. I stal sie cud - tv zobaczyl komputer i standardowe katalogi windowsa z udsotepnieniem: muzyka, video, obrazy. Nie widzi za cholere WMP - tylko te katalogi wiec do tych katalgow trzeba podpiac to co sie chce i jest ok - naprawde fajna sprawa ....... :D

0
  • #5 17 Sty 2012 21:54
    Byrd
    Poziom 9  

Polecam zainstalować Serviio - nie trzeba zmieniać ip, a w serwerze wystarczy wykryty tv ustawić jako Panasonic Viera.

1
  • #6 17 Sty 2012 22:12
    berix24
    Poziom 13  

Byrd - możesz powiedzieć jak to zrobić z tym programem Serviio?? Rozumie, że sam masz Panasonica z dlna? Jak u ciebie to działa??

1
  • Pomocny post
    #7 18 Sty 2012 10:54
    Byrd
    Poziom 9  

Ok. Mam G30.
    Instalujemy Serviio. dajemy start Serviio service, potem Serviio Console. Pokaże się żółta ikona w tray'u. Klikamy 2 razy. W otwartym oknie znajdujemy nasz tv i zmieniamy render profile na Panasonic Viera. W console settings ustawiamy język polski - potrzebny restart, żeby zadziałało. W zakładce biblioteka ustawiamy udostępniane foldery. Możemy też włączyć transkodowanie plików, żeby Tv odtworzył wszystko, ale trzeba mieć naprawdę szybki komputer. I tyle. Telewizor wykryje nasz serwer - łączymy się i działa.

0
  • #8 18 Sty 2012 22:36
    berix24
    Poziom 13  

Byrd - dzięki za pomoc udało się:) Byrd, a może jeszcze wiesz czy za pomocą tv mogę korzystać z internetu nie tylko przez viera connect i tego co ona mi daje (ipla, Youtube..) ale mogę również przeglądać strony internetowe??Bardzo zależy mi na tym.. Może poprzez dlna i laptop można udostępnić połączenie internetowe i korzystać z netu poprzez przeglądarkę internetową?Ktoś wie czy to jest możliwe?

0
  • #9 19 Sty 2012 09:42
    Byrd
    Poziom 9  

Niestety na razie się nie da tego zrobić. Też mi tego brakuje. Może Panasonic dorzuci przeglądarkę, bo coś wspominali o tym na targach.

0
  • #12 21 Sty 2012 13:39
    berix24
    Poziom 13  

Oki dzięki za pomoc Byrd:) Ten program Servio jest chyba najlepszy z sderwerów dlna (testowałem już PS3 Media Serwer, Twonky Media i Samsung PC Share Manager). Zauważyłem, że jest w nim opcja udostępnienia adresu online. wiesz jak może to działa? Bo próbowałem kilka razy ale na tv nic mi nie pokazywało że jest coś udostępnione. Chodzi mi głównie o fakt czy mogę udostępnić film np z vod??

0
  • #14 22 Sty 2012 23:37
    berix24
    Poziom 13  

Byrd - nie działają mi napisy w filmach. Zrobiłem tak jak pisałeś, w katalogu z filmem pod tą samą nazwą mam napisy srt i gdy udostępnię film przez serviio tv odtwarza mi go ale bez napisów.. Próbowałem kilka razy z innymi filmami i też nic.. Tobie to działa? Może muszę w opcjach programu coś zaznaczyć?
    Jeśli chodzi udostępnianie online też nie działa.. Zrobiłem tak jak piszą w twoim linku i nie pokazuje mi się nic na ekranie pod "online"

0
  • #15 23 Sty 2012 09:12
    Byrd
    Poziom 9  

Na to wygląda, że jeszcze tego nie dopracowali pod kątem Panasonica. Ja na razie oglądałem tylko filmy mkv z wmuxowanymi napisami.

0
  • Pomocny post
    #16 24 Sty 2012 21:08
    eska3
    Poziom 2  

Byrd napisał:
    Na to wygląda, że jeszcze tego nie dopracowali pod kątem Panasonica. Ja na razie oglądałem tylko filmy mkv z wmuxowanymi napisami.

Dopracowali:)

Przy okazji witam, jako nowy na forum.

U mnie (Panasonic G30) napisy działają: tylko trzeba w TV z z pilota, przy odtwarzaniu filmu, wcisnąć "option", włączyć napisy i kodowanie Latin2, bo domyślnie napisy są wyłączone (czort wie czemu) - podobnie jak przy odtwarzaniu z nośnika przez USB.

Pozdr.

0
  • #17 24 Sty 2012 21:11
    berix24
    Poziom 13  

Dzięki eska:) Działa:) Tylko mam jeden problem. Jest możliwość jakieś konfiguracji tych napisów odtwarzanych przez tv z usb? Są bardzo małe, a gdy film jest na całym ekranie to są one bez czarnej obwódki i BARDZO mało widoczne, a czasami w ogóle na jasnym tle..

0
  • #18 24 Sty 2012 21:20
    eska3
    Poziom 2  

O konfiguracji napisów to nic mi nie wiadomo, chyba raczej się nie da... Faktycznie są za małe, a przynajmniej czarne tło by się przydało. Może przy którymś upgradzie oprogramowania poprawią...

0
  • #19 24 Sty 2012 22:33
    Byrd
    Poziom 9  

eska3 napisał:
    Byrd napisał:

Dopracowali:)

Przy okazji witam, jako nowy na forum.

U mnie (Panasonic G30) napisy działają: tylko trzeba w TV z z pilota, przy odtwarzaniu filmu, wcisnąć "option", włączyć napisy i kodowanie Latin2, bo domyślnie napisy są wyłączone (czort wie czemu) - podobnie jak przy odtwarzaniu z nośnika przez USB.

Pozdr.

Mam większość napisów z rozszerzeniem txt i szkoda, że one nie działają, ale cieszę się, że srt chodzi z Serviio. No i przy okazji witam wszystkich.

0
  • #20 24 Sty 2012 23:16
    berix24
    Poziom 13  

Byrd napisał:

Mam większość napisów z rozszerzeniem txt i szkoda, że one nie działają, ale cieszę się, że srt chodzi z Serviio. No i przy okazji witam wszystkich.

Mam Viere G30 i mi chodzą napisy txt z programem Wild Media Serwer - na prawdę bardzo fajny i intuicyjny darmowy programik. Tak jak kolega napisał podczas oglądania filmu należy na pilocie włączyć napisy. Jeśli pojawią Ci się krzaczki zamiast polskiej czcionki też jest na to rada:)

0
  • #21 04 Lut 2012 10:56
    stasek513
    Poziom 8  

Dzień dobry,
    panowie, a jak poradzić sobie z mkw po 7Gb których nie bardzo chce czytać ten Panasonic/ kratkuje obraz?

0
  • #22 04 Lut 2012 11:46
    Byrd
    Poziom 9  

Najpierw spróbuj odtwarzać z serwera po kablu - wifi się nie nadaje do filmów z wyższym bitrate.

0
  • #23 04 Lut 2012 20:11
    stasek513
    Poziom 8  

Przepraszam panowie ale wiem ze to nie jest o DLNA ale mój wspaniały tv nie odtwarza mkv z usb tzn teraz zauważyłem że jedne mkv odtwarza a inne nie i to bez względu jaka wielkość pliku, czym to może być spowodowane?

Co to znaczy "sorry"?
    To polskie forum!
    Jak rozpoczynamy i kończymy zdanie/ pisownia?
    Proszę poprawić!
    [_P_]

0
  • #24 05 Lut 2012 12:19
    Byrd
    Poziom 9  

Najprawdopodobniej różnicami kodowania ścieżki wideo oraz kompresją nagłówka, której Panasy nie obsługują. Przepuść film przez MkvToolnix 3.3.0 --> MkvMerge. Trwa to bardzo krótko, a można sobie dodać ścieżki dźwiękowe, napisy itp. Wystarczy dodać film i nacisnąć Start muxing.

0
  • #25 06 Lut 2012 10:14
    stasek513
    Poziom 8  

Spróbowałem tak jak radziłeś na tym programie nawet na dwóch plikach na bajce i na filmie i nic się nie zmieniło jak cięło obraz tak dalej tnie chociaż dźwięk idzie normalnie.

0
  • #26 11 Lut 2012 23:29
    user1983
    Poziom 15  

jak używać tego konwertera napisów? wrzuciłem już 5 napisów i za każdym razem mam komunikat:
    ???
    Plik nierozpoznany przez konwerter
    Nastepny plik

Jak tego użyć?

Dodano po 31 [minuty]:

A jak wrzucić napisy srt do filmów w mkv? Miałem w txt, przekonwertowałem je w sub edit playerze, bo znalazłem taką funkcję, mają tą samo nazwę co plik mkv, ale wyświetla mi się tylko film. W opcjach podczas oglądania jak wejdę w napisy, jest brak napisów! ktoś pomoże?

0
  • #27 12 Lut 2012 09:11
    Byrd
    Poziom 9  

SubtitleEdit powinien pomóc w konwersji, bo internetowy nie działa dla wszystkich formatów. Napisy dodaj przez MkvMerge - add plik z filmem i napisami, start muxing.

0
  • #28 12 Lut 2012 11:30
    user1983
    Poziom 15  

Dzięki za info, napisy się dodały bez problemu. Teraz czy jest możliwość ich edycji? W sub edit playerze można je powiększać, dać obramowanie, pogrubić. Czy tu można je jakoś przed wgraniem edytować, ustawić jakiś rozmiar?

0
  • #29 12 Lut 2012 15:53
    Byrd
    Poziom 9  

Niestety Panas nie obsługuje żadnych znaków formatowań, ale wmuxowane napisy są na tyle duże, że nie trzeba nic z nimi robić.

0
  • #30 12 Lut 2012 17:54
    user1983
    Poziom 15  

Na laptopie wyglądają na malutkie, plus wkurza mnie ta obwódka napisów czarna, za gruba jest :/ wieczorem będę w domu to zobaczę jak to wygląda i dam znać :D

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

Sprawdziłem właśnie plik i nie hula. Po wczytaniu filmu w mkv i pliku txt przerobił film na nowy z napisami w środku srt i zapisał go w katalogu jako tytuł(1).mkv. Zrobiłem tak jak mówiłeś. Na laptopie się wyświetla dobrze, na tv nie wchodzi. Ładuje go, jest czarny ekran, po jakimś czasie jest napis 'Proszę czekać' i wchodzi z powrotem do katalogu z tym tytułem. Ten sam film w mkv bez napisów od razu działa, można go przewijać, pauzować i cofać.
    Kurcze, nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić :/

0