Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OR a polskie prawo, czy mog± to wykryć i czym ?

mateisz 12 Sty 2012 22:59 1358 9
  • #1 12 Sty 2012 22:59
    mateisz
    Poziom 8  

Tak się zastanawiałem jak teraz się stosuje drogówka do napędzania samochodu olejem ro¶linnym i czy w ogóle maj± to jak sprawdzić ?

Dużo czytałem na ten temat i mój golf jest idealny do wstawienia małej instalacji na OR ( golf III 1,9 D 64 KM - nawet pełn± instrukcje do przerobienia znalazłem), ale z drugiej strony słyszałem, że to kryminałem ¶mierdzi ale czy u mnie na wiosce będ± w stanie to w ogóle sprawdzić ?

a na temat cen paliwa to już nie będę się wypowiadał.
    aha i żeby nie było, że nie jestem w temacie, wstawiam linka, skarbnica wiedzy:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic137090-1560.html

0 9
  • #2 12 Sty 2012 23:06
    kamil907
    Poziom 28  

Nie jest to legalne bo musiał by¶ najpierw opłacić akcyzę za to "paliwo", żeby na nim jeĽdzić. Co nie zmienia faktu, że jak dobrze zrobisz t± instalację co ci jej nikt nie wykryje. Ewentualnie można mieszać olej z ON i ¶migać na tym bez żadnego stresu.

0
  • #3 12 Sty 2012 23:09
    kristof
    Poziom 14  

Mog± wykryć olej opałowy, czy ro¶linny to nie wiem...
    Ale jest jedno rozwi±zanie - masz opłacić akcyzę..więc na pocz±tku roku kupujesz bańkę 5l ro¶linnego, idziesz do US opłacasz akcyzę za te 5l i z kwitkiem jeĽdzisz sobie do końca roku :)
    jak Cię zatrzymaj± i sprawdz± to masz kwitek :) mówisz że wła¶nie wlałe¶ te zapasowe 5l bo Ci się "legalne" skończyło

0
  • #4 12 Sty 2012 23:10
    1szuwar
    Poziom 13  

Widziałem na TVN Turbo jak testował to w programie "Jazda polska", i jak wspomniałe¶ Twój silnik idealnie będzie pasował, tam testował peugot 106 jak mnie pamięć nie myli .... zapach frytek i nadmierne dymienie to skutki uboczne (inne niż przy standardowym ON :) ), OR nie ma akcyzy i nie jest dozwolony, policja ale nie tylko może się Ľle odnie¶ć , Celna ....

0
  • #5 12 Sty 2012 23:23
    balonika3
    Poziom 36  

kristof napisał:
    Ale jest jedno rozwi±zanie - masz opłacić akcyzę..więc na pocz±tku roku kupujesz bańkę 5l ro¶linnego, idziesz do US opłacasz akcyzę za te 5l i z kwitkiem jeĽdzisz sobie do końca roku :)
    jak Cię zatrzymaj± i sprawdz± to masz kwitek :) mówisz że wła¶nie wlałe¶ te zapasowe 5l bo Ci się "legalne" skończyło
    Dawno się tak nie u¶miałem :D.

0
  • #6 12 Sty 2012 23:28
    mateisz
    Poziom 8  

A jak to się kształtuje w innych krajach, może się kto¶ orientuje ?

0
  • #7 12 Sty 2012 23:51
    robokop
    Moderator Samochody

Tak się kształtuje, że wsadz± przy kontroli sondę do tłumika i skonfiskuj± dowód rejestracyjny. Pełna samowolka drogowa chyba tylko w Tajlandii istnieje.

0
  • #8 13 Sty 2012 00:22
    mateisz
    Poziom 8  

w temacie do którego podałem link wcze¶niej, wypowiadało się kilka osób które mieszkały na stałe za granic± i pisali (bodajże Niemcy, Szwecja, Austria) OR jest normalnie u nich paliwem, który można zatankować na stacji benzynowej, s± także warsztaty (na wzór naszych LPG) w których montuje się instalacje OR. Nie wiem jak to jest teraz ?

Dodano po 1 [minuty]:

a co do badania spalin, każdy patrol posiada urz±dzenie pomiarowe ? czy jak to w Polsce tylko nieliczni bo pieniędzy nie wystarczyło...

Dodano po 4 [minuty]:

aha i co po odebraniu dowodu ? mandat, kryminał czy stacja kontroli pojazdów, za¶wiadczenie i dowód do odebrania w starostwie ?

0
  • #9 13 Sty 2012 09:18
    kristof
    Poziom 14  

balonika3 napisał:
    kristof napisał:
    Dawno się tak nie u¶miałem :D.

Ja też się u¶miałem jak o tym czytałem ale...nie mogę się doszukać nieprawidłowo¶ci w tym toku rozumowania :)

pozdrawiam Krzysiek

0
  • #10 19 Sty 2012 18:21
    witek64089
    Poziom 10  

również podejmę temat. A czy legalnie sprzedawany BIOESTER czy jak to się teraz nazywa na stacjach benzynowych znacznie rożni się składem? podobno 98% to czysty olej... wiec to tez wykryj±? Jesli skład jest podobny to my¶lę ze wystarczy jedna faktura ze stacji na to paliwo i dalej można jeĽdzić na OR... mogę się mylić...

0