Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie monitora Dell 2311h i PS3 - HDMI->DP

kaktusfree 13 Sty 2012 00:22 2215 6
  • #1 13 Sty 2012 00:22
    kaktusfree
    Poziom 8  

Witam mam monitor Dell 2311h który ma wejście Displayport no i mam PS3 z wyjściem HDMI i nie mogę znaleść przejściówki takiej która by pozwalała na podłączenie kabla HDMI pod mój monitor z wejściem Displayport są przejściówki z DP na HDMI ale odwrotnej nie mogę znaleść. Proszę o pomoc.
    PS: Jeszcze chciałem się dowiedzieć czy znajdę przejściówkę aby podłączyć normalne słuchawki z mini jackiem do wyjścia optycznego audio ? Takiego jak w PS3.

0 6
  • #2 13 Sty 2012 21:36
    kaktusfree
    Poziom 8  

Znalazłem odpowiedź na moje drugie pytanie tzn. czy jest przejście z optycznego na minijacka otóż jest za pomocą amplitunera który konwertuje sygnał cyfrowy na analogowy.
    Jednak nadaj nie znalazłem w sieci odpowiedzi na pierwsze pytanie, czy przy wyjściu sygnału z HDMI można go odebrać w porcie DP poprzez jakąś przejściówkę. Jeżeli ktoś zna się trochę na tej technologi to proszę o rozwianie moich wątpliwości.

0
  • #3 13 Sty 2012 23:02
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak jest problem z namierzeniem takiego adaptera to można użyć przewodu HDMI - DP.
    Alternatywnie i taniej - uwzględniając wejście DVI-D w monitorze - adapter HDMI -> DVI-D do obecnego przewodu HDMI - HDMI

0
  • #4 13 Sty 2012 23:34
    kaktusfree
    Poziom 8  

Tak też zrobiłem, tylko gdzieś ktoś pisał że może być słabsza jakość przez DVI, a co do kabla to dzięki, bo nawet nie pomyślałem o tym. Pozdrawiam.

0
  • #5 31 Sty 2012 18:52
    Tosti84
    Poziom 9  

prosze o jakies sugestie
    mam problem z podlaczenie ps3 z monitorem (lenovo a320-all in one) podlaczam przez hdmi.
    kabelek dziala bez przeszkod z tv ale jak lacze z monitorem to pokazuje sie niebieskawy ekran ale bez niczego. sygnal jakis tam musi byc, zmienialem juz rozdzielczosc w monitorze ("full hd) podlaczylem tym samym hdmi kompa z tv i smiga bez przeszkod
    wina lezy gdzies w ps3
    jakies sugestie pzdr

0
  • #6 31 Sty 2012 19:23
    jacenty02
    Poziom 12  

Spróbuj sprawdzić ustawienia monitora czy może nie jest ustawiony na PAL.

0
  • #7 31 Sty 2012 20:16
    Tosti84
    Poziom 9  

Hmmm szukałem w opcjach ale nie widziałem możliwości zmiany pal secam.

0