Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka mini wieża do 1000 zł

13 Sty 2012 08:40 17526 16
  • Poziom 2  
    Witam

Chciałbym kupić mini wieżę do salonu (pokój ok. 25m2). Sprzęt będzie głównie podłączony pod TV, ale również często będę słuchał na nim muzyki (rock, hip-hop) Pod długich poszukiwaniach zaczynam się skłaniać do sprzętu Sharpa lub Onkyo.

Sharp modele:
    SHARP XLHF200PHBK cena około 700zł
    http://www.ceneo.pl/8513060

SHARP XL-HF300PHS cena około 900 zł
    http://www.ceneo.pl/10988168

lub ewentualnie delikatnie powyżej 1000 zł, ale zdecydowanie wolałbym poszukać czegoś poniżej tej kwoty.
    ONKYO CS-545
    http://www.ceneo.pl/9557259

Bardzo proszę o pomoc!:)
  • Poziom 20  
    Do tak dużego pokoju to od siebie doradzę New Mildton 150 i Radmor 5102T.
  • Poziom 9  
    Wszystko zależy od wymagań i oczekiwań. Ja nie mam wymagań audiofilskich. Poza tym, nie będę nawet udawał, że znam się na sprzęcie. Po prostu, po rozpoznaniu tematu od niedawna cieszę się Sharpem XL-HF100. :)

Tutaj napisałem kilka słów o moim "procesie zakupowym". ;) Może Tobie coś to podpowie?

Najważniejsze, żebyś sam się dobrze czuł po dokonaniu zakupu ;)
    Powodzenia:)
  • Poziom 17  
    Na pewno warto dopłacić do ONKYO CS-545 to zupełnie inna klasa niż tych pseudo hifi sharp-ów a kupujesz na kilka lat więc nie warto oszczędzać 300 zł
    Wymienione zestawy mają napęd CD a pod telewizor sensownej byłoby kupić coś z DVD jak np. ONKYO CS-V645 http://www.ceneo.pl/10392400
    a jak koniecznie z CD to zobacz jeszcze : Yamaha Pianocraft E-330 http://www.ceneo.pl/8748503
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Na pewno warto dopłacić do ONKYO CS-545 to zupełnie inna klasa niż tych pseudo hifi sharp-ów a

A w czym się objawia ta różnica klas? Tak konkretnie. Serio pytam.

Cytat:
    Wymienione zestawy mają napęd CD a pod telewizor sensownej byłoby kupić coś z DVD

Hmm... Gadałem kiedyś z gościem z serwisu RTV właśnie na ten temat, co lepiej kupić. Wyraził opinię, że im więcej funkcji tym trudniej o zachowanie jakości produktu. Wywnioskowałem sobie, że łatwiej jest zrobić dobry napęd CD niż DVD. Ergo: jeśli inne uwarunkowania Cię nie ograniczają (miejsce, budżet, czy co tam jeszcze), to lepiej rozdzielić audio od video. :roll:
  • Poziom 12  
    Polecam Yamaha MCR 040

Sprawdzony patent:) Dzwięk świetny i cała paleta barw do wyboru.
    Głębia basu idealna i aż zadziwia przy takim gabarycie.

Jest dość długa, wiec sprawdź czy zmieści się ładnie na półce.

• Poziom 20  
    A ja bym za to grosza nie dał, podła Chińszczyzna. A może jakaś używana, ale sprawdzona wieża?
  • Poziom 12  
    AC230V napisał:
    A ja bym za to grosza nie dał, podła Chińszczyzna. A może jakaś używana, ale sprawdzona wieża?

Czyli za co?

Ogólnie to prawie wszystko jest produkowane i składane w chinach.
    A jeśli nawet jest made in Malaysia albo Made in DDR ;) lub coś podobnego to i tak komponenty są chin.
    Różni się to tylko tym, że:
    - Producenci drożsi maja lepsza kontrole dostaw i na liniach montażowych wychwytują ew buble i nie produkują z części tzw. odpadowych lub po reworku albo ze strefy wstrzymań.
    - Tańsi producenci biorą te niepewne komponenty, nie testują ich w cyklach dlugo trwałych i dlatego często jest to loteria... Kupisz coś i może pięknie chodzić, a może być tak że nie będzie pięknie;)
    Wiec nie kupuj przez internet tylko w sklepie stacjonarnym, się zepsuje to idziesz i oddajesz. Bierzesz nowe i czerpiesz przyjemność z muzyki, a nie użerasz się ze sprzedawczykami złodziejami:)
  • Poziom 26  
    fotografiks napisał:

Kiedyś przykładali się do roboty.
    Kierowałbym się w stronę Polarisów/Altonów/Mildtonów i Używanego Pioneera A-449 lub Sony F-490.
  • Poziom 17  
    Jak byś chciał denona rcd-m37dab czarny, sprawny bez pilota, to za 350zł mogę ci sprzedać.
    Kolumny to surroundy maudio z wymienionymi głośnikami.
    Niskotonowy to Visaton W100SC a wysokotonowy to mission.
    Ale kolumny to raczej dodatek.
  • Poziom 12  
    miku210 napisał:
    fotografiks napisał:

Kiedyś przykładali się do roboty.
    Kierowałbym się w stronę Polarisów/Altonów/Mildtonów i Używanego Pioneera A-449 lub Sony F-490.

Wydaje mi się, że definicja mini wieży tutaj określa, że autor nie chce mieć kolumn jak kredens;)

Mały grajek do sluchania muzyczki... Ładnie, z głębią, cicho i przyjemnie ma plumkać...
  • Poziom 26  
    fotografiks napisał:
    Wydaje mi się, że definicja mini wieży tutaj określa, że autor nie chce mieć kolumn jak kredens;)

To w takim razie Pianocraft. Gra ładnie, z głębią, przyjemnie plumka, ale nie wiem czy dobrze nagłośni 25 metrów kwadratowych. No i jest mały.
    Z większych Pylon Pearl pod Radmorem 5100 lub 5102/T/TE, ale nieco zagniemy budżet.
  • Poziom 2  
    Kup coś z segmentowego technicsa. Najlepiej model z tri-wiring. Do 1000zł trafisz 4segmenty z DVD, dość dobrymi mocnymi kolumnami, niezłą prezencją. Ew jakieś stare dobre sony. Ww mini wieże to sprzęt sypialniany. I pamiętaj że nie zawsze wielkość ma znaczenie.